VINAŘSTVÍ ZÁMEK DOUDLEBY NAD ORLICÍ

Úplně poslední se z nováčků přihlásilo vinařství, které sídlí i hrozny pěstuje úplně mimo vinařské oblasti. Před hodnocením už nebyl čas zajet na návštěvu, proto jsme to museli dotáhnout až nyní. Setkání se zámeckým pánem bylo inspirativní. Doufáme, že i z fotografií čiší dechberoucí zážitek ze zámku, který je na startu své vinařské kariéry.

Malé rodinné vinařství najdete v netradiční oblasti podhůří Orlických hor. Vinařství je ve vlastnictví potomků šlechtického – hraběcího rodu Bubna – Litic a vinice i výrobní prostory jsou situovány do rodového sídla, renesančního zámku. V roce 2020 byla vysazena první část vinice o ploše 0,5 ha. Vinice byla osazena odrůdami Solaris a Johanniter. V ročníku 2022 vznikla první vína z panenské sklizně. Cílová plocha vinic je 5,5 ha.  V letech 2022 – 2023 byly vybudovány výrobní a degustační prostory a penzion s konferenčními prostory.

Budeme rádi, pokud se zajede podívat přímo na zámek, ale stejně tak budeme rádi, pokud se potkáme na některém z Královských koštů

Galerie

Další aktuality