Děčínské peklo

Druhý z Královských koštů se konal na pěší zóně pod Růžovou zahradou - dominantou Děčína. I přes pekelné horko, které dosahovalo i 35°C ve stínu, si přišli milovníci vína z Děčína a okolí ochutnat 330 nejlepších vín České republiky. Největší výzvou bylo pro pořadatele udržet vína v tepelné kondici, což se díky novému systému chlazení a více než 200 kg ledu podařilo. Skvělé byly i osvěžovací zóny s vodní mlhou. Královský košt se na tomto místě konal poprvé, určitě však ne naposledy. Pořadatelé ho v příštím roce chtějí posunout do večerních a nočních hodin - další výzva tedy leží na stole.

KRÁLOVSKÝ KOŠT je pultovou degustací nejlepších vín KRÁLE VÍN České republiky 2023, která probíhá na dvanácti místech po celé ČR. Spolu se skvělými víny se návštěvníci dozví řadu informací z vinařského zákulisí, či ze zkušeností se snoubením vín a pokrmů.

Vinný servis v Děčíně doplnily skvělé pochutiny z kavárny Kousek lásky, speciality a míchané nápoje z POKOJ Bar&Café a samozřejmě farmářské sýry a další drobnosti z VINOTÉKY DĚČÍN. Vinotéce a jejím majitelům - manželům Novotným - také patří největší dík za organizaci koštu na místě.

I v letošním roce pořadatelé šetří přírodu a od on-line elektronického katalogu přešli k plnohodnotné aplikaci. "On-line aplikace obsahující katalog vín, která můžete ochutnat na Královských koštech. Po zadání e-mailové adresy si v ní uživatel navíc může označovat vína, která chce na koštu ochutnat. Tuto přípravu si může udělat už doma před příchodem na akci. Stejně tak si může předem vytisknout vybraná vína, preferuje-li poznámky v papírové formě. Během degustace si pak může k vínům psát vlastní poznámky a hodnocení. Systém umožňuje i objednávky některých vín přímo z e-shopu vinaře za jeho ceny" Připojujeme se tak k ekologickým trendům a šetříme přírodu! Poděkování za tuto skvělou práci patří lidem z portálu MOJE LÁHVE.

Během večera se losovaly věcné ceny - skvělá slámová vína.

Máte rádi víno? Přijďte na některý z dalších Královských koštů...

 

Královský košt Mikulov 25. srpen

Královský košt Ostrava  3. listopadu

Královský košt Brno  4. listopadu

Královský košt Plzeň  17. listopadu

Královský košt České Budějovice 18. listopadu

Královský košt Hradec Králové 24. listopadu

Královský košt Liberec  1. prosince

Královský košt Praha 2. prosince

Královský košt Ústí nad Labem 9. prosinec

Královský košt Hustopeče 13. ledna 2024

Galerie

Další aktuality