Královské košty

Královský košt Děčín Královský košt Mikulov Královský košt Znojmo Královský košt Ostrava Královský košt Brno Královský košt Plzeň Královský košt Hradec Králové Královský košt Liberec Královský košt Praha Královský košt Ústí Královský košt České Budějovice Královský košt Hustopeče Elektronický katalog Královské košty 2024 Desatero návštěvníka Královských koštů Výsledky KRÁL VÍN

 

Královský košt je veřejná prezentace nejlepších vín projektu KRÁL VÍN České republiky vín formou pultové prezentace vín, která se koná na 10 až 12 místech ČR v průběhu léta, podzimu a zimy.
Místa jsou rozložena tak, aby projekt napomohl plošnému rozsevu informací o vínech a vinařích po celé ČR, vždy ve velkých městech, většinou krajských, jejichž velikost a umístění garantují vysokou účast návštěvníků. K těmto místům jsou přiřazena i místa menší, ale s vysokou spádovostí nebo „zájmová“ mezi milovníky vín.
Královský košt spojuje prezentaci vín a s tím spojeného občerstvení s edukačním programem v oblasti českého a moravského vinařství i problematikou snoubení vín a pokrmů. Navíc návštěvníci v ceně vstupného získají i nové vydání e-knihy KRÁL VÍN České republiky.
Přehlídce předchází soutěž vín „KRÁL VÍN České republiky“, do které mohou vína přihlásit všichni domácí vinaři, kteří oficiálně uvádějí láhvová vína na trh bez omezení.

picture