O soutěži

JAROVÍN 2024

XXI. ročník Národní soutěže růžových a perlivých vín.

 

V rámci 20. ročníku přišla velká změna, která se osvědčila, proto dále pokračuje. K růžovým vínům se do hodnocení JAROVÍN mohou přihlásit i perlivá vína všech barev. Základní podmínka, že se musí jednat výhradně o česká a moravská vína zůstává.Růžová i perlivá vína patří k létu, proto je ideální jejich hodnocení i prezentace v jarním období. Konzumenti tak získají ideální návod k tomu, jaká vína pít během letních párty a grilování...


V minulých třech letech se soutěže JAROVÍN zúčastnil rekordní počet vinařů a vín. Velký úspěch zaznamenala nová soutěžní kategorie „ročníková rosé“ pro vína ze starších ročníků či samostatná kategorie pro SUCHÁ rosé.

Důležité informace:


1) Soutěž JAROVÍN je určena pouze pro TUZEMSKÁ vína.

2) Dny v růžovém se konají v dubnu až červnu ve Velkých Pavlovicích, Ostravě, Českých Budějovicích, Praze, Znojmě, Jinočanech, Děčíně, Písku, Mikulově a letos poprvé pod hradem Košumberk.

3) Na Dnech v růžovém prezentujeme růžová vína a perlivá vína.

Veřejná degustace vín ve Znojmě se bude konat na tradičním místě – v atriu Domu umění na Masarykově náměstí, ale skvělá vína budete moci ochutnat i v dalších městech! Každá degustace je jiná, v Českých Budějovicích v kongresovém hotelu, v Písku s grilovanými rybami, v Praze s rautem, v Děčíně pod zámkem a v Mikulově vás zavede do zámecké zahrady! Vyberte si jednu a nebo rovnou několik – litovat určitě nebudete.

Asi nenajdete romantičtější degustaci vín u nás. Návštěvníci mohou očekávat více než 200 vynikajících perlivých vín, růžových vín a klaretů z České republiky. To vše zasazené do veselého růžového hávu, výzdoby i oblečení...

picture