Veřejný mastertasting

27. července 17:00, Praha - Clarion Congress Hotel Prague

Master tasting je finálová část hodnocení vín. V hodnocení KRÁL VÍN České republiky bývá obvykle hodnoceno okolo 1 400 vzorků necelých 200 českých a moravských vinařů. Tato vína jsou hodnocena v průběhu týdne prostřednictvím malého počtu velmi zkušených degustátorů (aby bylo hodnocení co nejvíce konzistentní). Vítězové jednotlivých kategorií postupují do závěrečného master tastingu, kde ti nejlepší hodnotitelé již nepřidělují body, ale stanovují pořadí jednotlivých vzorků. Součtem těchto pořadí vznikne Champion soutěže.

Tato část hodnocení trvá přibližně 40 minut a bývá, stejně jako celé hodnocení, neveřejná. KRÁL VÍN České republiky začal v roce 2020 „otvírat dveře“ odborné veřejnosti a průběh master tastingu živě přenášel na sociálních sítích. Z celého hodnocení pak průběžně vznikaly živé vstupy. V roce 2021 a 2022 se již odehrál master tasting přímo před očima odborné veřejnosti – vinařů a partnerů akce. Finále hodnocení bude situováno na pódium v kongresové hale, pod pódiem pak budou jednotlivé vzorky nalévány odborné veřejnosti.

Na živé vstupy a vysílání roku 2000 jsme navázali v letech 2021 až 2023 v profesionálním duchu – za účasti kamer, střihu a projekce přímo v sále se sdílením na sociálních sítích či přímo TV kanálech. Loňský přímý přenos v záznamu

Po skončení mastertastingu bude následovat vyhlášení výsledků, předání diplomů a ocenění a také degustace všech oceněných vín spojená s rautem – Reprezentační košt.

 

picture