Další zastávky TURNÉ

Turné KRÁLE VÍN je řízená degustace 15 nejlepších vín, které odborná porota vybrala z 1 400 vzorků přihlášených do soutěže KRÁL VÍN České republiky 2022. Degustaci řídí osobně otec projektu Branko Černý. Spolu se skvělými víny se návštěvníci dozví řadu informací z vinařského zákulisí, či ze zkušeností se snoubením vín a pokrmů.

V druhém týdnu TURNÉ jsme navštívili nejprve Jablonec nad Nisou - velmi tradiční místo - Dům vína. Velmi krásně a nápaditě postavený chrám vína na severu Čech. Druhá degustace probíhala také v tradičních prostorách a navíc historických - na hradě v Litoměřicích, který je celý věnován tradicím českého vína a vinařství. 

Díky patří všem návštěvníkům a hlavně lokálním spolupořadatelům.

Součástí degustace je i vybrané občerstvení, které se s víny snoubí. V letošním roce najdou návštěvníci na svých stolech sýr Gran Moravia z BRAZZALE MORAVIA, krémové sýry z KRÁL SÝRŮ, zrající krémové sýry OLMÍN, polotvrdé sýry Vinařský, Horácký, Kaškaval a Herold z MORAVIA  LACTO, vynikající uzeniny SCHNEIDERSTEINHAUSER a skvělé paštiky PATÉ DU CHEF. Speciální vsuvku k červeným vínům tvoří fermentované klobásy JÉÉGER a ČORÍÍZO a specialita ke Svatomartinskému - pršut z husích prsou z rodinné PRŠUTERIE CHOVANEČEK.  K vínům se nejlépe hodí nejčistší voda AQUILA.

Podívejte se i na patnácku skvělých vín, které se letos na TURNÉ nalévají. Máte chuť prožít s námi TURNÉ? Podívejte se do termínového kalendáře a rezervujte si svá místa včas. Navíc v letošním roce jsou všechna vína v prodeji a dokonce si je můžete objednat i předem v našem e-shopu.

V letošním roce pořadatelé šetří přírodu a místo tištěného katalogu přešli k on-line elektronickému. "On-line aplikace obsahující katalog vín, která můžete ochutnat na Královských koštech a na speciální záložce najdete program TURNÉ. Během degustace si pak může k vínům psát vlastní poznámky a hodnocení. Připojujeme se tak k ekologickým trendům a šetříme přírodu! Poděkování za tuto skvělou práci patří lidem z portálu MOJE LÁHVE.

Během večera se losují věcné ceny a každý z návštěvníků obdrží jako dárek e-knihu KRÁL VÍN České republiky 2022

Nenašli jste TURNÉ ve svém okolí? Najděte vhodné prostory a můžeme ho uspořádat spolu s vámi. Pište na branko@kralvin.cz

Další aktuality