Jak chutnají

Přečtěte si, jak chutnají nejlepší vína KRÁLE VÍN České republiky 2022 a přijďte si je ochutnat na Královské košty, ať máte dokonalý přehled. Vstupenky jsou nyní za ty nejvýhodnější ceny...

ENTRÉE VINAŘSTVÍ

CHAMPION KRÁL VÍN České republiky 2022

Ryzlink vlašský 2021 výběr z hroznů
Morava, Mikulovská, Dolní Dunajovice, Mlýnská
Barva je sytě zlatá se zelenými odlesky. Vůně je plná, bohatá, nese výrazné stopy bobulového ovoce, sušené meruňky, v závěru zralý ananas. Chuť je šťavnatá, svěží, veselá, plná letního ovoce, přidávají se bylinky a nekonečný závěr se svěží kyselinou. 

VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK

Vítěz kategorie bílých extrasuchých vín
Veltlínské zelené 2021 pozdní sběr
Morava, Mikulovská, Perná, Věstoňsko

Barva je svítivě žluto-zelená. Vůně je bohatá, veselá, svěží, nastupuje horská louka, bylinky a jemné tóny koření. Chuť je olejnatá, široká, bohatá, vše z vůně, mirabelky, tvrdé meruňky 

VINNÉ SKLEPY SKALÁK - LEONA ŠEBESTOVÁ

Vítěz kategorie suchých bílých vín
Ryzlink rýnský 2019 pozdní sběr
Morava, Slovácká, Nechvalín, Borový čtvrtě

Barva je sytě žlutá. Vůně je bohatá, zralá, nazrálá, dominuje lipovina, pazourek, v závěru propolis. Chuť je široká, olejnatě nazrálá, jemné tóny ovoce, jemně olejnatá a bylinková, velmi dlouhý závěr. 

VINAŘSTVÍ SOL INVICTUS

Vítěz kategorie bílých polosuchých vín 
Rulandské šedé 2021 výběr z hroznů
Morava, Mikulovská, Klentnice, Stará hora

Barva je šperkově zlatá. Vůně je výrazná, plná, bohatá, nacházíme sušené bylinky, med, v závěru sušené ovoce. Chuť je oblá, široká, přináší výrazné tóny zralého bobulového ovoce, jemně kandované exotické ovoce, velmi dlouhá.

VINAŘSTVÍ MATULA

Vítěz kategorie růžových vín a klaretů 
Cabernet Cortis rosé 2021 výběr z hroznů
Morava, Mikulovská

Barva je lososová až tělová. Vůně je velmi pikantní, přináší ostružinové a černorybízové listy i plody. Chuť je svěží, dynamická, dominuje jahodová a rybízová marmeláda, následuje svěží závěr s rybízy. 

ELWINE VELKÉ BÍLOVICE

Vítěz kategorie červených extrasuchých vín
Pinot noir 2019 výběr z hroznů
Morava, Velkopavlovická, Velké Bílovice, Nová hora
Barva je granátová s cihlovými menisky. Vůně je hladká, mazlivá, nacházíme sušené peckoviny, za nimi kůže, čokoláda, koření, vše v jemném dotyku. Chuť je dokonalá, zralá, vyzrálá, přináší vše z buketu, sametová, velmi dlouhá dochuť s peckou.

VINAŘSTVÍ KŇOUREK

Vítěz kategorie polosladkých vín
Chardonnay 2021 Liščí vrch pozdní sběr
Morava, Mikulovská, Březí, Liščí vrch

Barva je svítivě zlato-zelenkavá. Vůně je velmi bohatá, široká, dominují sušené bylinky, med, medový meloun a kandované exotické ovoce. Chuť je plná, oblá, koncentrované sušené ovoce – meruňky, jablka, ananas, svěží kyselina.

MORAVČÍKOVA VÍNA

Vítěz kategorie sladkých vín
Ryzlink vlašský 2021 výběr z bobulí
Morava, Mikulovská, Horní Věstonice, Pod Martinkou

Barva je svítivě zlato-zelenkavá. Vůně je plná, hutná, koncentrovaná, nacházíme jitrocelový sirup a kandované exotické ovoce. Chuť je plná, hutná, bohatá, sušené exotické ovoce a marmelády vysušuje svěží citrusová šťáva v nekonečném závěru.

RÉVA RAKVICE

Vítěz kategorie perlivých vín

Cabernet Moravia 2021 rosé frizzante perlivé víno
Morava
Barva je veselá, v meruňkovém tónu. Vůně je živá, dynamická, nacházíme sušené i zralé meruňky, v závěru letní bobulové ovoce. Chuť je lehká a svěží, s čerstvými meruňkami a bílým rybízem. 

VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL

Vítěz kategorie šumivých vín
Sekt Ella Chardonnay 2016 jakostní šumivé víno
Morava, Velkopavlovická, Velké Bílovice
Barva je sytě zlatá se slunečními odlesky. Vůně je ušlechtile nazrálá, koresponduje s dlouhým ležením, nacházíme toasty se selským máslem a jemný dotyk kdoulové marmelády. Chuť je velmi dlouhá, plná a hutná s toasty, sušeným letním ovocem a bylinkami. 

VINAŘSTVÍ BARAQUE

Vítěz kategorie organických vín
Děvín 2020 punk moravské zemské víno
Morava, Velkopavlovická

Barva je opaleskující, pomerančová. Vůně je výrazná, bohatá, dominuje sušená pomerančová kůra, hruškové i jablečné křížaly. Chuť je bohatá, plná, lákavá, přináší vše z buketu a velmi dlouhý elegantní konec. 

ZD SEDLEC - SEDLECKÁ VÍNA

Vítěz kategorie velkých vín
Tramín červený 2017 výběr z hroznů
Morava, Mikulovská, Sedlec, Nad Nesytem
Barva je zlatá s pomerančovými odlesky. Vůně je elegantní, bohatá, plná s tóny koření, dominuje angreštová a pomerančová marmeláda, růže, jitrocel. Chuť je hladká, hebká, dokonale harmonická, přináší všechny tóny vůně a velmi dlouhý závěr s kandovanými citrusy.

Další aktuality