Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zrůžovělá Praha.

Premiérový Den v růžovém se nebývale vydařil. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla vyprodat sál v Clarion Congress Hotel Prague. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár udělala z degustace opravdovou růžovou párty.

Tradiční soutěž růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ byla letos vypsána výhradně pro česká a moravská vína., což jí přineslo rekordní účast vinařů i vín. 82 vinařů a vinařských podniků přihlásilo celkem 216 soutěžních vzorků. Championem soutěže se stal se ziskem 91,33 bodů Merlot rosé 2015 výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Nově vytvořenou kategorii klaretů vyhrálo se ziskem 89 bodů Svatovavřinecké klaret 2015moravské zemské víno ze ZD NĚMČIČKY. Kategorii perlivých a šumivých vín vyhrála se ziskem 86,67 Frankovka rosé frizzante 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Kategorii sladkých vín ovládl s 90 body Cabernet Sauvignon rosé 2015 jakostní víno odrůdové z VINAŘSTVÍ KACHYŇA. Velmi prestižní cenu za nejlepší kolekci vín vyhrálo VINAŘSTVÍ VAJBAR.  

Navíc v rámci velké vlny propagace perlivých a šumivých vín, pořadatelé přesunuli hodnocení těchto vín z největšího vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky na jarní termín a spolu s rosé víny tak mohli návštěvníci ochutnat více než čtyřicet skvělých domácích sektů a perlivých vín.

Zahájení večera bylo velmi stylové. Svého šampiona totiž přijel představit a osobně nalít hostům do skleniček osobně Bronislav Vajbar. Poté už se rozjelo gastronomicko-vinné šílenství sous chefa Pavla Zítka. Spolu se svým týmem připravil skvělé šestichodové menu spárované k jednotlivým typům vín.

1. Carpaccio z červené řepy s pistáciovými oříšky

2. Pošírovaný losos s koprovou omáčkou

3. Paella s kuřecím masem a mušlemi

4. Pečený krocan v bylinkovém mantlu s velikonoční nádivkou

5. Vepřová krkovice s kouřovou solí pečená na dlouhou dobu a nízkou teplotu, strapačky, špenát a vídeňská cibulka

6. Hovězí krk špikovaný na víně, bramborové knedlíky

Úderem deváté hodiny večerní přišla dlouho očekávaná soutěž o nejrůžovější pár večera. Při ní se sčítaly jednotlivé části oblečení a oděvních doplňků, které měl pár na sobě. Tři finálové páry došly shodně k neuvěřitelnému počtu 21 kusů a všechny, včetně spodního prádla, musely na místě předvést. O hlavní výhru obsahující voucher na pobyt v hotelu, sadu skleniček s dekantační karafou a kolekci sektů se tak spravedlivě podělily. Je to velká výzva směrem do Plzně – bude ještě růžovější?

Jak bývá dobrým zvykem na akcích KRÁL VÍN České republiky, i tentokrát se pomáhalo potřebným. Pro sdružení Mamma Help vyrobil Bronislav Vajbar, ve spolupráci s AMB Auto Praha, růžová Mamma vína. Ta si návštěvníci mohou koupit za 200 Kč a celá tato částka putuje do Mamma Helpu. Z Prahy se účet Mamma Helpu obohatil o 3 000 Kč.

 Dny v růžovém jsou na svém začátku. Přijeďte za námi do Plzně, Českých Budějovic, Ostravy, Znojma či Hustopečí. A nezapomeňte si včas koupit vstupenky v předprodeji.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
S námi dokážete velké věci

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve