Známe medailisty

16. dubna zasedla odborná komise v prostorách zámečku ve Velkých Pavlovicích pod vedením enologa Jary Suského a čtyř předsedů komisí: JUDr. Luboše Bárty, Ing. Jana Stávka, PhD., Ing Štěpána Weitosche a Štěpána Maňáka. Předsedou hodnocení byl Branko Černý MBA. Hodnocení probíhalo na tabletech v systému Národního vinařského centra ELWIS.

Zcela mimořádná byla opatření v souvislosti s COVID 19. Nejenže bylo třeba dodržovat dvoumetrové vzdálenosti ve všech směrech, ale před hodnocením proběhlo testování všech hodnotitelů. Naštěstí vše dobře dopadlo a my vám s radostí můžeme oznámit výsledky:

V jarní části KRÁL VÍN České republiky 2021 byly hodnoceny pouze kategorie šumivých a perlivých vín. Vítězem kategorie šumivých vín se stal Bohemia Sekt Prestige 36 brut z BOHEMIA SEKT se ziskem 90,4 bodu. Vítězem kategorie perlivých vín se stal Irsai Oliver frizzante 2020 z VINAŘSTVÍ VAJBAR se ziskem 87,4 bodu.

Šampionem JAROVÍN ROSÉ 2021 se stalo Zweigeltrebe rosé 2020 pozdní sběr z VINNÝ DŮM se ziskem 90,67 bodu.

Vítězi kategorií se stala tato vína:

VINAŘSTVÍ VAJBAR André rosé 2020 pozdní sběr – 90,33 bodu

VINAŘSTVÍ HERŮFEK Cabernet Sauvignon rosé 2019 pozdní sběr – 90 bodů

VÍNO ZBOROVSKÝ Frankovka rosé 2020 moravské zemské víno – 88 bodů

ZNOVÍN ZNOJMO Znovín de Lux rosé demi sec – 86,2 bodu

ZD NĚMČIČKY Svatovavřinecké Blanc de noir 2020 moravské zemské víno – 86 bodů

Soutěž kolekcí vyhrál VINNÝ DŮM s průměrem 87,08, na 2 . místě skončilo VINAŘSTVÍ VAJBAR se známkou 86,67 a třetí VÍNO J.STÁVEK s 86,33

Děkujeme všem vinařům za přihlášené vzorky a hodnotitelům za jejich odbornou práci. Gratulujeme všem oceněným a doufáme, že se společně co nejdříve potkáme na Dnech v růžovém.

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Asalonta

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve