Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vyhlášení vítězů ve Znojemském divadle

160 vinařů přihlásilo svá vína do letošního KRÁLE VÍN České republiky. Na konci srpna se sešli ve Znojemském divadle a převzali zasloužená ocenění.

Výsledky byly slavnostně vyhlášeny poslední srpnový pátek v Městském divadle ve Znojmě s následnou degustací 600 nejlepších vín a zahradní párty v areálu Louckého kláštera. Slavnostní akt se nesl v duchu rytířských tradic – záštitu převzal Evropský řád rytířů vína a diplomy osobně předával, spolu s místostarostou města Znojma a generálním ředitelem AMB Ford auto Praha Michalem Sukem, jeho komtur Ludvík Šlancar. Příjemné odpoledne oživila i živá hudba – s klavírním doprovodem Sáry Bukovské zazpívali hity z připravovaného muzikálu Bonnie&Clyde Markéta Procházková, Václav Noid Bárta a Bohouš Josef. Vyhlašování vítězů mělo i charitativní podtext. Mezi hosty kolovala průhledná kasička Mamma Helpu – sdružení žen s onemocněním rakovinou prsu. V rekordně krátkém čase byla zaplněna až po okraj!

Večerní degustační a grilovací atmosféru na nádvoří Louckého kláštera doplnila cimbálová muzika Denár, která se střídala s výše jmenovanými zpěváky na pódiu. V průběhu večera se účinkující pospojovali. S cimbálem si zazpívali nejen výše jmenovaní, ale také sólista opery Národního divadla Václav Hajduch či někteří vinaři. Noid dokonce zahrál na violu a všichni se učili brnkat na cimbál.

V Mamma Helpu následně dámy přepočítaly sbírkovou pokladničku a zjistily, že vinaři přispěli skvělými více než 18 000 Kč. Přidali jsme je k téměř 5 000 vybraným na Dnech v růžovém - Mamma Helpu, jsme tak, splu s tržbou za prodaná vína letos předali již více než 28 000 Kč.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Voda vhodná k vínu

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve