Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hrad Litoměřice

 

 

Tyršovo náměstí 68, 412 01 Litoměřice

 

www.hradlitomerice.cz

+420 416 536 155

recepce@litomerice-info.cz

 

V letech 2007 - 2011 proběhla nákladná rekonstrukce a přestavba bývalého gotického hradu s pracovním názvem "Svatostánek českého vinařství". Jejím výsledkem je multifunkční prostor, jehož součástí je revitalizované nádvoří a správní budova.

Srdcem hradu je expozice českého vinařství, která návštěvníky provádí vinařstvím od dávné historie, přes středověk a novověk, až po vinařství a vinohradnictví 20. a 21. století. Atraktivní jsou velkoformátové fotografie, vyprávění Karla IV. o zdejších vinicích a přehlídka dobových nástrojů používaných ve vinařství. Expozice představuje i vinařskou současnost České republiky - rozdělení na vinařské oblasti a podoblasti a jejich vyčerpávající charakteristiku.

Atraktivní prostor pro setkávání obchodních partnerů, VIP zákazníků, ale i přátel a milovníků vína skýtají exkluzivní degustační prostory. Dominuje jim původní kamenná dlažba a klenuté stropy, navazující na sklepní prostory hradu, ve kterých se nachází archiv vín. Jejich kapacita je 30 osob.

Zajímavé reprezentační prostory vhodné pro firemní prezentace skýtá salonek s gotickou kaplí se 13 místy k sezení a 11 místy na ochozu ke stání.  

Kongresový sál, možná nejdůležitější součást celého komplexu, je citlivě zrenovovaný historický prostor, v němž byla zachována řada gotických artefaktů - např. gotická okna. Kapacita je 180 osob.

 

Hrad otevřen denně od 9.00 do 17.00 hodin.

 

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Přinášíme nejmodernější technologie

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve