Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vinobraní v Edenu

Před vršovickým Nákupním centrem Eden vyrostlo malé tržiště, které již tradičně hostí nejlepší moravské vinaře nominované projektem KRÁL VÍN České republiky. Víno i burčák tu tečou proudem, počasí navzdory.

Páteční odpoledne a podvečer bylo uplakané, v lepších chvílích se nad Vršovicemi válely těžké mraky, v horších z nich padala voda. Prosluněné minuty se daly spočítat na prstech, ale ani nepřízeň počasí neodradila milovníky vína od návštěvy Vinobraní v Edenu, tradiční akce, kterou společně pořádají Nákupní centrum Eden a KRÁL VÍN České republiky. Do Edenu přijela řada špičkových moravských vinařů, aby tu návštěvníkům dala ochutnat svá vína a zároveň jim umožnila koupi za výjimečné sklepní ceny.

V sobotu přišlo nejen více návštěvníků, než v pátek, ale řada z nich se zdržela po celou otvírací dobu tržiště, tedy od 14. do 20. hodiny. K dobré náladě se přidalo i sluníčko, které čas od času vykouklo mezi mraky a prosvětlilo Vršovice. Navíc déšť přicházel skutečně jen občas a navíc to bylo spíše mrholení, takže nic nebránilo tomu správnému vinařskému veselí. Fronta před brčákomatem byla téměř trvalá, stánky s víny obložené milovníky vín a nůž sýraře se téměř nezastavil. Co více si přát?

K ochutnání a koupi svá vína připravili: Vinařství Volařík, Morávia Víno, Vitis, Vinařství Štěpán Maňák, Vinařství Konečný, Vinařství Vladimír Tetur, Vinařství Waldberg Vrbovec,Vinařství Chateau Lednice a Vinařství Maděřič. Moravskou enklávu doplňuje Don Pealo s nabídkou vín z Chorvatska, Chile, Portugalska a Španělska. Návštěvníci mohou neutralizovat svou chuť pomocí oliv Carbonell, fermentovaných výrobků Kosteleckých uzenin a skvělých sýrů Kili. Nechybí ani nejčistší voda k vínu Aquila.

V průběhu odpoledne Branko Černý představuje na pódiu jednotlivé vinaře a jejich nejlepší vína, probíhají řízené degustace. Pochopitelně, že nechybí ani oblíbené vinařské soutěže, ve kterých mohou návštěvníci vyhrát zajímavé ceny. Největší zájem byl o vstupenky na Královský košt v Praze dne 4. 10.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Český magazín pro milovníky vína

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve