Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné mezi koňmi

Druhé putování s patnácti nejlepšími víny napříč ČR bylo velmi atipické. Odehrálo se totiž meni koňmi na krásném ranči v Jestřebicích. Probíhalo venku, v přírodě, naštěstí pod střechou, protože se v průběhu akce dostavila velmi silná bouřka spojená s průtrží mračen.

Turné KRÁLE VÍN zahájeno

První putování s patnácti nejlepšími víny napříč ČR má KRÁL VÍN za sebou. Navštívil nejvzdálenější Klimkovice. Po roce byla degustace opět krásná, skvělá a dynamická, opět zvítězilo skvělé víno a dojemné vinařské příběhy. Zámecký sklep Klimkovice patří mezi stálice našeho turné.

Znojemský košt

Královské košty - pultová prezentace nejlepších českých a moravských vín - se opět hlásí o slovo. První z nich se konal 21. srpna ve štukových sálech Louckého kláštera Znojmo. 

Den v růžovém Teplice

Nová doba si žádá nová řešení. Skvělá vína v obchodním centru? Proč ne! V Galerii Teplice proběhla poslední degustace růžových vín a frizzante, přímo v ochodní pasáži. Návštěvníci si za kupony "kupovali" jednotlivé vzorky, k pohodě hrála cimbálová muzika Alexandra Vrábela a žízeň ve snad nejteplejší den léta zaháněla Aquila.

Královský košt Pardubice

Nová doba si žádá nové modely. Milovníci vína nechodí moc za vínem, proto musí víno za nimi! Skvělá rosé a ještě lepší frizzante proto vyrazila 30. 7. do pardubického letního kina, kde celé páteční odpoledne a večer těšila návštěvníky.

Kdo za to může?

Nejčastější otázka posledních dnů. Všichni se ptají, kdo hodnotil vína v letošní soutěži KRÁLE VÍN. Ptají se vinaři, jejichž víno nedostalo tolik bodů, kolik si představovali. Ptají se milovníci vína, kteří se diví vysokým bodům vín vinařů, jejichž vína jim nechutnají.

Reprezentační košt

KRÁL VÍN České republiky předal v sobotu 24. července oceněným vinařům zasloužené diplomy a věcné ceny v Quality Hotel Brno Exhibition Centre****. Po slavnostním vyhlášení výsledků následovala tradiční ochutnávka 300 nejlepších vín a také bohatý raut.

Charitativní den v růžovém Brno

Ve spolupráci s Evropským řádem rytířů vína uspořádal KRÁL VÍN České republiky první charitativní degustaci růžových a perlivých vín v brněnském hotelu Quality 22. 7. 2021

VÝBĚR CHAMPIONA

Po loňském premiérově zařazeném mastertastingu - speciální komisi výběru championa - se letos KRÁL VÍN opět posunul. Výběr championa byl nejen přenášen na sociálních sítích - a tentokrát profesionální technikou - ale také byl veřejný pro všechny vinaře a partnery projektu.

Známe medailisty

KRÁL VÍN České rubliky hodnotil již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čekalo 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

Championem se stal Ryzlink vlašský 2019 výběr z hroznů ZD SEDLEC - SEDLECKÁ VÍNA

Vítězem soutěže o nejlepší kolekci se stalo VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

Třetí den hodnocení

KRÁL VÍN České rubliky hodnotí již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čeká 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

Druhý den hodnocení

KRÁL VÍN České rubliky hodnotí již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čeká 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

První den hodnocení

KRÁL VÍN České rubliky začal hodnotit již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čeká 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

Hurá prázdniny

Tradičně je začátek prázdnin věnován na Farmě Pálava promítání filmů s Kinematografem bartří Čadíků, skvělému vínu, sýrům a zábavě.

Den v růžovém Děčín

Jako kdyby žádného Covidu nikdy nebylo ... tak krásně proběhl Den v růžovém pořádaný spolu s Vinotékou Děčín na pěší zóně pod Růžovou zahradou. Krásné počasí, skvělá vína a hlavně celý prostor zaplněný nadšenými milovníky vína. V teplém a slunečném počasí tekla Aquila proudem! A navíc se nám podařilo vybrat pro vinaře postiženém tornádem 6 000 Kč.

RODINNÉ VINAŘSTVÍ JANOUŠEK

KRÁL VÍN České republiky 2021 je již za dveřmi. Finalizujeme podklady do knihy. Pochopitelně, že nejen u počítače, ale hlavně mezi vinaři. Podívejte se, co je nového v Rodínném vinařství Janoušek.

WILOMENNA VINAŘSTVÍ POD CHLUMEM

KRÁL VÍN České republiky v těchto dnech intenzivně připravuje nový ročník hodnocení, knihy a veřejných degustací. Zdaleka vše se nedá připravit „od stolu“. Proto brázdíme vinorodé kraje s kamerou i fotoaparáty. O výsledky své práce se s vámi rádi podělíme. Podívejte se s námi, jak krásně je pod Chlumem, kde má své vinice Vinařství WILOMENNA. A pokud už máte dost té domácí uzávěry, vyražte za námi - startujeme degustace rosé a frizzante napříč ČR https://www.kralvin.cz/dny-v-ruzovem

Den v růžovém Ostrava

Nová doba přináší nová řešení a nové podněty. Den v růžovém se v Ostravě konal v prezentačních prostorách OBB Stavební materiály na Frýdecké ulici

Netradiční prostor přilákal velké množství milovníků vína z Ostravy a okolí. Velký a vzdušný prostor dovolil dodržet veškará hyginenická omezení!

Den v růžovém Praha

Růžová degustace se v Praze konala tentokrát v 19. patře hotelu Olympik, v sáel Olymp. Bonusem ke skvělým vínům tak byl dechberoucí výhled na velkou část Prahy, osvěžením pak větřík pofukující po terase. Sál byl zcela zaplněn v souladu se současnými pravidly a opět nás posunul o krůček blíž k podzimním Královským koštům.

VINAŘSTVÍ POD HRADEM

KRÁL VÍN České republiky 2021 je již za dveřmi. Finalizujeme podklady do knihy. Pochopitelně, že nejen u počítače, ale hlavně mezi vinaři. Podívejte se, co je nového ve Vinařství pod hradem.

Den v růžovém Mělník

Růžová degustace se v Mělníku konala již podruhé ve Vinařství ČZU Chloumek. Tentokrát přímo u vinice na terase. Degustaci doplnily grilované speciality z místního rybářství. Zcela zaplněné vinařství dalo zapomenout na bolístky dnů minulých a při slunci zapadajícím nad vinicí vrátilo všem do duše romantiku. 

MORAVÍNO VALTICE

KRÁL VÍN České republiky v těchto dnech intenzivně připravuje nový ročník hodnocení, knihy a snad také konečně i veřejných degustací. Zdaleka vše se nadá připravit „od stolu“. Proto brázdíme vinorodé kraje s kamerou i fotoaparáty. O výsledky své práce se s vámi rádi podělíme.

Den v růžovém Plzeň

Druhá degustace po velmi dlouhé a pro nás všechny nezvyklé pauze se konala na tradičním místě - v Parkhotelu Plzeň, přesto však netradičně komorně. V praxi jsme si vyzkoušeli, že degustace může probíhat i v současných podmínkách, míst k sezení bylo dostatek, vzdáleností také…

VINAŘSTVÍ RODINY BURIÁNKOVI

KRÁL VÍN České republiky v těchto dnech intenzivně připravuje nový ročník hodnocení, knihy a snad také konečně i veřejných degustací. Zdaleka vše se nadá připravit „od stolu“. Proto brázdíme vinorodé kraje s kamerou i fotoaparáty. O výsledky své práce se s vámi rádi podělíme.

VINAŘSTVÍ LANŽHOTSKÝ

KRÁL VÍN České republiky v těchto dnech intenzivně připravuje nový ročník hodnocení, knihy a také konečně i veřejných degustací. Zdaleka vše se nadá připravit „od stolu“. Proto brázdíme vinorodé kraje s kamerou i fotoaparáty. Rádi vám představíme dalšího nováčka v našem projektu.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
S Vámi od roku 1992

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve