Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

VINAŘSTVÍ PAVLOVÍN

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Pokud si chcete ochutnat jeich nejlepší vína v kontextu dalších skvělých vín, přijďte na Královské košty.

VINAŘSTVÍ MADĚŘIČ

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Pokud si chcete ochutnat jeich nejlepší vína v kontextu dalších skvělých vín, přijďte na Královské košty.

Premiéra v Písku

Letos poprvé (a věříme, že nikoliv naposledy) se konal Den v růžovém v Písku, v restauraci CHAPELLE. Skvělá vína tu skvělý šéfkuchař doplnil o skvělého tuňáka a další grilovaná masa z Maletické farmy

Ryby na růžovo

V posledních letech se koná Den v růžovém v Mělníku ve vinařství ČZU na Chloumku. A již druhým rokem jsou hvězdami dne rybáři z Rybářství Štampach, ktaří grilují zcela čerstvé růžové pstruhy.

Růžová Ostrava

Tentokrát jsme vyrazili za milovníky vína do obchodní zóny v Ostravě-Hrabové. I zde byly nové nápady odměněné skvělou návštěvou.

Růžové v Galerii Teplice

Nová doba si žádá nové přístupy. S vínem je třeba vyrazit za lidmi - třeba i do nákupního centra. Již podruhé se konal Den v růžovém v prostorách GALERIE TEPLICE. K ochutnání tu nebyla jen vína, ale také molekulární míchané nápoje z KOKTEJLOVÉHO CATERINGU

Růžová Plzeň

Tradiční zastávkou Dnů v růžovém a také podzimních Královských koštů je plzeňský PARKHOTEL. Během let jsme vystřídali řadu místních kongresových sálů, ale Belevue byl premiérou. Vybrali jsme ho pro jeho obrovskou terasu s výhledem na zajradu a bazén. Bohužel nám nepřízeň počasí pobyt na terase poněkud stížila.

Růžové pod Růžovou zahradou.

Děčín je město vínu zaslíbené. Na pěší zóně pod Růžovou zahradou proběhl další ze skvělých Dnů v růžovém. Za jeho spolupořadatelství patří obrovský dík majitelům VINOTÉKY DĚČÍN. Počasí se zprvu moc netvářilo, obloha byla zamračená i pár kapek spadlo. V průběhu odpoledne se ale krásně vyčasilo a degustaci zalilo slunce.

Budějovice na růžovo

Další tradiční zastávkou na trase degustací růžových a perlivých vín jsou České Budějovice, přesně pak zdejší Clarion Congress Hotel. Luxusně zrekonstruovaný lobby bar se přeměnil na zemi vinařůmn zaslíbenou.

VINAŘSTVÍ MARYŠA

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Růžový Mikulov

Velká jarní degustace růžových a perlivých vín se konala poprvé v Mikulově. Byla zařazena do programu Slavností města Mikulov. Středobodem slavností bylo Náměstí s řadou stánků a hudebním programem na pódiu. K odpovědné degustaci vín je třeba i trochu klidu, proto jsme se uchýlili do Zámecké zhrady.

Praha v růžovém

Velká jarní degustace růžových a perlivých vín se konala na novém místě, v čerstvě otevřeném hotelu Comfort Hotel Prague City East. Párty se odehrávala v kreativně designových prostorách hotelového lobby, kavárny a hlavně na terase. Vína byla prezentována na čtyřech pultech uvnitř, zatímco terase kraloval team šéfkuchaře u rozpáleného grilu.

Vinařství Vladimír Tetur

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Růžové Znojmo

Tradiční prezentace růžových vín a frizzante JAROVÍN ROSÉ proběhla ve znojemském Domě umění. Degustační prostory průběžně během odpoledne a večera navštěvovali milovníci vína ze Znojma i z daleka.

JAROVÍN a jarní KRÁL ohodnocen.

27. dubna proběhlo v Ekocentrum Trkmanka hodnocení Národní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2022 a jarní hodnocení šumivých a perlivých vín pro KRÁL VÍN České republiky 2022.

Hustopečské finále

Tradičně se poslední košt sezóny odehrává až v lednu následujícího roku ve wine wellness Hotelu Amandé v Hustopečích. Nejinak tomu bylo i letos. Košt zaplnila stovka nadšených milovníků vína (větší počet zapovídá nařízení Vlády) a po roční přestávce si košt důkladně užila. Většina návštěvníků přijíždí z celé ČR a užívá si víkendový pobyt spojený s relaxací ve wellness.

Dva v jednom

nebo jeden ve dvou? Pandemické předpisy nás donutily rozdělit pražský Královský košt na dvě zcela samostatné jednotky. Moc děkujeme managementu Clarion Congress Hotelu Prague za pochopení situace a skvělou práci. Věříme, že se všem tento dvoják líbil a že se příště potkáme již v lepších časech...

Královský košt v Plzni

Ač se to zdá neuvěřitelné, stále ještě jezdíme po republice a prezentujeme nejlepší česká a slovenská vína na Královských koštech. V sobotu proběhl poněkud komorní košt v kongresovém sálu Parkhotelu Plzeň. Vína i občerstvení bylo skutečně habaděj, nálada skvělá. Je fajn, že jsou ještě místa, kde se dá zapomenout na vše, co se děje koĺem nás.

Turné na hradě

Stále ještě jezdíme za vámi s 15 nejlepšími víny. V pátek jsme navštívili Hrad v Litoměřicích a bylo to opět skvělé. Vyprodaná degustační místnost aplaudovala vínům i atmosféře degustace.

Košt v moravské metropoli

Královský košt v Brně proběhl v pátek. Hostitelem se stal poprvé Quality Hotel Brno Exhibition Centre****a nutno konstatovat, že velmi úspěšně. V tomto hotelu probělo v létě hodnocení vín i Reprezentační košt a ukazuje se, že to byla opravdu skvělá volba. Děkujeme všem návštěvníkům za bezproblémové dodržování nových covid opatření.

Košt v Liberci

Asi nejkrásnějším hotelem a kongresovým sálem je liberecký Grandhotel Clarion Zlatý lev. V secesních prostorách se nejen krásně koštuje a spí, ale díky skvělému personálu, také božsky snídá či večeří. Navíc se, před koštem či po něm, můžete projít po krásných Jizerských horách...

Ostravské koštování

Ostravský Clarion byl místem konání degustací KRÁLE VÍN ještě v době, kdy se jmenoval Atom. Poslední královský košt se konal ve slavnostní den, kdy slaví celá Česká republika, 28. října. Nadšení Ostraváci degustovali jako vždy - řádně a s vervou. Děkujeme za to. 

TURNÉ V PLNÉM BĚHU

Turné KRÁLE VÍN navštívilo v uplynulých dnech Dům vína v Jablonci nad Nisou, vědeckou knihovnu v Ústí nad Labem i Vinotéku Děčín v samém centru Děčína. Místa různá, ale téma vždy shodné - to nejlepší z Moravy. Degustace byly všude krásné, návštěvníci zvídaví a šťastní, že se zase po čase mohli sejít spolu u skvělých vín. Moc děkujeme všem spolupořadatelům.

Turné v Pršuterii

Speciální zastávka Turné KRÁLE VÍN proběhla v degustačních prostorách PRŠUTERIE CHOVANEČEK v Hlinné nedaleko Litoměřic. Vína byla snoubena nejen se stávajícími produkty Pršuterie, ale také se speciálními produkty v archivním věku. Součástí akce byla i návštěva sušáren, ve kterých se tyto dobroty připravují.

Košt nad Labem

Královský košt v Ústí nad Labem pořádáme tradičně v místním hotelu Clarion, respektive v jeho kongresových sálech. Milovníci vína se severu nezklamali ani v letošním roce a po roční pauze si s nadšením přišli ochutnat špičku domácího vinařství. 

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Specializované prodejny se sýry a italskými specialitami.

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve