Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Královský košt v Plzni

Ač se to zdá neuvěřitelné, stále ještě jezdíme po republice a prezentujeme nejlepší česká a slovenská vína na Královských koštech. V sobotu proběhl poněkud komorní košt v kongresovém sálu Parkhotelu Plzeň. Vína i občerstvení bylo skutečně habaděj, nálada skvělá. Je fajn, že jsou ještě místa, kde se dá zapomenout na vše, co se děje koĺem nás.

Turné na hradě

Stále ještě jezdíme za vámi s 15 nejlepšími víny. V pátek jsme navštívili Hrad v Litoměřicích a bylo to opět skvělé. Vyprodaná degustační místnost aplaudovala vínům i atmosféře degustace.

Košt v moravské metropoli

Královský košt v Brně proběhl v pátek. Hostitelem se stal poprvé Quality Hotel Brno Exhibition Centre****a nutno konstatovat, že velmi úspěšně. V tomto hotelu probělo v létě hodnocení vín i Reprezentační košt a ukazuje se, že to byla opravdu skvělá volba. Děkujeme všem návštěvníkům za bezproblémové dodržování nových covid opatření.

Košt v Liberci

Asi nejkrásnějším hotelem a kongresovým sálem je liberecký Grandhotel Clarion Zlatý lev. V secesních prostorách se nejen krásně koštuje a spí, ale díky skvělému personálu, také božsky snídá či večeří. Navíc se, před koštem či po něm, můžete projít po krásných Jizerských horách...

Ostravské koštování

Ostravský Clarion byl místem konání degustací KRÁLE VÍN ještě v době, kdy se jmenoval Atom. Poslední královský košt se konal ve slavnostní den, kdy slaví celá Česká republika, 28. října. Nadšení Ostraváci degustovali jako vždy - řádně a s vervou. Děkujeme za to. 

TURNÉ V PLNÉM BĚHU

Turné KRÁLE VÍN navštívilo v uplynulých dnech Dům vína v Jablonci nad Nisou, vědeckou knihovnu v Ústí nad Labem i Vinotéku Děčín v samém centru Děčína. Místa různá, ale téma vždy shodné - to nejlepší z Moravy. Degustace byly všude krásné, návštěvníci zvídaví a šťastní, že se zase po čase mohli sejít spolu u skvělých vín. Moc děkujeme všem spolupořadatelům.

Turné v Pršuterii

Speciální zastávka Turné KRÁLE VÍN proběhla v degustačních prostorách PRŠUTERIE CHOVANEČEK v Hlinné nedaleko Litoměřic. Vína byla snoubena nejen se stávajícími produkty Pršuterie, ale také se speciálními produkty v archivním věku. Součástí akce byla i návštěva sušáren, ve kterých se tyto dobroty připravují.

Košt nad Labem

Královský košt v Ústí nad Labem pořádáme tradičně v místním hotelu Clarion, respektive v jeho kongresových sálech. Milovníci vína se severu nezklamali ani v letošním roce a po roční pauze si s nadšením přišli ochutnat špičku domácího vinařství. 

Českobudějovické koštování

Dalším z tradičních míst, která hostí Královské košty, je českobudějovický hotel Clarion a jeho kongresové sály. V sobotu 8. října se kongresové patro zaplnilo milovníky vín, kteří si v napjatém očekávání přišli oi dvou letech ochutnat to nejlepší z ČR a zároveň si přišli užít volební večer. Košt navštívila místní Madeta se svou prezentací skvělých sýrů i jihomoravská pražírna kávy z Lednice Coffee Square. 

Hradecký košt

První z linie podzimních koštů zažil královehradecký hotel Černigov. Sál se zaplnil nadšenými tvářemi milovníků vína, kteří se museli na svou oblíbenou akci těšit celé dva roky...

Rybí turné v Mělníku

Zcela mimořádný průběh mělo Turné KRÁLE VÍN v Mělníku. Sešli jsme se v prostorách České zemědělské univerzity - vinařství na Chloumku. Ke klasickému formátu turné s 15 nejlepšími víny a studeným občerstvením se přidala 2 skvělá vína "domácí" a hlavně vybrané tříchodové rybí menu z lokálních ryb. K vínům jsme snoubili pstruhy se zeleninou v kyselém nálevu, uzeného pstruha na lehkém salátu a toastu a zlatý hřeb večera - filet ze pstruha sous vide s pečenými brambory a zakysanou smetanou.

Turné mezi koňmi

Druhé putování s patnácti nejlepšími víny napříč ČR bylo velmi atipické. Odehrálo se totiž meni koňmi na krásném ranči v Jestřebicích. Probíhalo venku, v přírodě, naštěstí pod střechou, protože se v průběhu akce dostavila velmi silná bouřka spojená s průtrží mračen.

Turné KRÁLE VÍN zahájeno

První putování s patnácti nejlepšími víny napříč ČR má KRÁL VÍN za sebou. Navštívil nejvzdálenější Klimkovice. Po roce byla degustace opět krásná, skvělá a dynamická, opět zvítězilo skvělé víno a dojemné vinařské příběhy. Zámecký sklep Klimkovice patří mezi stálice našeho turné.

Znojemský košt

Královské košty - pultová prezentace nejlepších českých a moravských vín - se opět hlásí o slovo. První z nich se konal 21. srpna ve štukových sálech Louckého kláštera Znojmo. 

Den v růžovém Teplice

Nová doba si žádá nová řešení. Skvělá vína v obchodním centru? Proč ne! V Galerii Teplice proběhla poslední degustace růžových vín a frizzante, přímo v ochodní pasáži. Návštěvníci si za kupony "kupovali" jednotlivé vzorky, k pohodě hrála cimbálová muzika Alexandra Vrábela a žízeň ve snad nejteplejší den léta zaháněla Aquila.

Kdo za to může?

Nejčastější otázka posledních dnů. Všichni se ptají, kdo hodnotil vína v letošní soutěži KRÁLE VÍN. Ptají se vinaři, jejichž víno nedostalo tolik bodů, kolik si představovali. Ptají se milovníci vína, kteří se diví vysokým bodům vín vinařů, jejichž vína jim nechutnají.

Královský košt Pardubice

Nová doba si žádá nové modely. Milovníci vína nechodí moc za vínem, proto musí víno za nimi! Skvělá rosé a ještě lepší frizzante proto vyrazila 30. 7. do pardubického letního kina, kde celé páteční odpoledne a večer těšila návštěvníky.

Reprezentační košt

KRÁL VÍN České republiky předal v sobotu 24. července oceněným vinařům zasloužené diplomy a věcné ceny v Quality Hotel Brno Exhibition Centre****. Po slavnostním vyhlášení výsledků následovala tradiční ochutnávka 300 nejlepších vín a také bohatý raut.

Charitativní den v růžovém Brno

Ve spolupráci s Evropským řádem rytířů vína uspořádal KRÁL VÍN České republiky první charitativní degustaci růžových a perlivých vín v brněnském hotelu Quality 22. 7. 2021

VÝBĚR CHAMPIONA

Po loňském premiérově zařazeném mastertastingu - speciální komisi výběru championa - se letos KRÁL VÍN opět posunul. Výběr championa byl nejen přenášen na sociálních sítích - a tentokrát profesionální technikou - ale také byl veřejný pro všechny vinaře a partnery projektu.

Známe medailisty

KRÁL VÍN České rubliky hodnotil již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čekalo 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

Championem se stal Ryzlink vlašský 2019 výběr z hroznů ZD SEDLEC - SEDLECKÁ VÍNA

Vítězem soutěže o nejlepší kolekci se stalo VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

Třetí den hodnocení

KRÁL VÍN České rubliky hodnotí již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čeká 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

Druhý den hodnocení

KRÁL VÍN České rubliky hodnotí již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čeká 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

První den hodnocení

KRÁL VÍN České rubliky začal hodnotit již po šestnácté. Na porotce v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre**** čeká 1370 vín od 182 českých a moravských vinařů.

Hurá prázdniny

Tradičně je začátek prázdnin věnován na Farmě Pálava promítání filmů s Kinematografem bartří Čadíků, skvělému vínu, sýrům a zábavě.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Elegantní skleněná zátka pro elegantní vína...

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve