Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Kdo za to může

Hodnocení vín záleží na víně, jeho přípravě, prostředí, skleničce a hlavně na hodnotitelích! Představujeme vám hodnotitele KRÁLE VÍN 2022.

Jak chutnají

Přečtěte si, jak chutnají nejlepší vína KRÁLE VÍN České republiky 2022 a přijďte si je ochutnat na Královské košty, ať máte dokonalý přehled. Vstupenky jsou nyní za ty nejvýhodnější ceny...

Soutěž o nejlepší kolekci vín 2022

V souladu se statutem soutěže, se všechna vinařství, která přihlásila šest a více soutěžních vzorků účastnila soutěže o nejlepší kolekci vín. Hodnocení kolekce vzniklo prostým průměrem hodnocení šesti nejlépe hodnocených vín vinařství. Výsledky této jistě velmi zajímavé soutěže, respektive 31 nejúspěšnějších vinařství, která dokázala přesáhnout průměr 86,7 bodů, přinášíme na této stránce.

Reprezentační královský košt

proběhl 21. 7. v kongresovém sále CLARION CONGRESS HOTEL PRAGUE za účasti odborné veřejnosti a za přítomnosti streamovacích kamer.

Mastertasting

Mastertasting - výběr championa - proběhl 21. 7. v kongresovém sále CLARION CONGRESS HOTEL PRAGUE za účasti odborné veřejnosti a za přítomnosti kamer, jejichž prostřednictvím mohli mastertasting sledovat všichni návštěvníci Facebooku.

Známe KRÁLE VÍN

V podvečerních hodinách 21. 7. se v pražském Clarion Congress hotel odehrál mastertasting - výběr championa KRÁLE VÍN České republiky 2022 a zároveň byly na slavnostním večeru předány vinařům jejich zasloužená ocenění.

KRÁL VÍN České republiky dohodnocen

Poslední tři roky přinesly různé až nejrůznější změny nejen ve světě vinařském, ale KRÁL VÍN České republiky je stále tady a stále silnější. V letošní skvělé účasti se představilo 1400 vín od 172 vinařů z Čech i Moravy.

VINAŘSTVÍ PAVLOVÍN

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Pokud si chcete ochutnat jeich nejlepší vína v kontextu dalších skvělých vín, přijďte na Královské košty.

VINAŘSTVÍ MADĚŘIČ

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Pokud si chcete ochutnat jeich nejlepší vína v kontextu dalších skvělých vín, přijďte na Královské košty.

Premiéra v Písku

Letos poprvé (a věříme, že nikoliv naposledy) se konal Den v růžovém v Písku, v restauraci CHAPELLE. Skvělá vína tu skvělý šéfkuchař doplnil o skvělého tuňáka a další grilovaná masa z Maletické farmy

Ryby na růžovo

V posledních letech se koná Den v růžovém v Mělníku ve vinařství ČZU na Chloumku. A již druhým rokem jsou hvězdami dne rybáři z Rybářství Štampach, ktaří grilují zcela čerstvé růžové pstruhy.

Růžová Ostrava

Tentokrát jsme vyrazili za milovníky vína do obchodní zóny v Ostravě-Hrabové. I zde byly nové nápady odměněné skvělou návštěvou.

Růžové v Galerii Teplice

Nová doba si žádá nové přístupy. S vínem je třeba vyrazit za lidmi - třeba i do nákupního centra. Již podruhé se konal Den v růžovém v prostorách GALERIE TEPLICE. K ochutnání tu nebyla jen vína, ale také molekulární míchané nápoje z KOKTEJLOVÉHO CATERINGU

Růžová Plzeň

Tradiční zastávkou Dnů v růžovém a také podzimních Královských koštů je plzeňský PARKHOTEL. Během let jsme vystřídali řadu místních kongresových sálů, ale Belevue byl premiérou. Vybrali jsme ho pro jeho obrovskou terasu s výhledem na zajradu a bazén. Bohužel nám nepřízeň počasí pobyt na terase poněkud stížila.

Růžové pod Růžovou zahradou.

Děčín je město vínu zaslíbené. Na pěší zóně pod Růžovou zahradou proběhl další ze skvělých Dnů v růžovém. Za jeho spolupořadatelství patří obrovský dík majitelům VINOTÉKY DĚČÍN. Počasí se zprvu moc netvářilo, obloha byla zamračená i pár kapek spadlo. V průběhu odpoledne se ale krásně vyčasilo a degustaci zalilo slunce.

Budějovice na růžovo

Další tradiční zastávkou na trase degustací růžových a perlivých vín jsou České Budějovice, přesně pak zdejší Clarion Congress Hotel. Luxusně zrekonstruovaný lobby bar se přeměnil na zemi vinařůmn zaslíbenou.

VINAŘSTVÍ MARYŠA

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Růžový Mikulov

Velká jarní degustace růžových a perlivých vín se konala poprvé v Mikulově. Byla zařazena do programu Slavností města Mikulov. Středobodem slavností bylo Náměstí s řadou stánků a hudebním programem na pódiu. K odpovědné degustaci vín je třeba i trochu klidu, proto jsme se uchýlili do Zámecké zhrady.

Praha v růžovém

Velká jarní degustace růžových a perlivých vín se konala na novém místě, v čerstvě otevřeném hotelu Comfort Hotel Prague City East. Párty se odehrávala v kreativně designových prostorách hotelového lobby, kavárny a hlavně na terase. Vína byla prezentována na čtyřech pultech uvnitř, zatímco terase kraloval team šéfkuchaře u rozpáleného grilu.

Vinařství Vladimír Tetur

Nová rubrika našeho webu - představujeme vinaře. Někteří vinaři s námi spolupracují tak dlouho a my s nimi tak rádi, že jsme se rozhodli vám je přiblížit trochu víc, pomocí rozhovoru.

Růžové Znojmo

Tradiční prezentace růžových vín a frizzante JAROVÍN ROSÉ proběhla ve znojemském Domě umění. Degustační prostory průběžně během odpoledne a večera navštěvovali milovníci vína ze Znojma i z daleka.

JAROVÍN a jarní KRÁL ohodnocen.

27. dubna proběhlo v Ekocentrum Trkmanka hodnocení Národní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2022 a jarní hodnocení šumivých a perlivých vín pro KRÁL VÍN České republiky 2022.

Hustopečské finále

Tradičně se poslední košt sezóny odehrává až v lednu následujícího roku ve wine wellness Hotelu Amandé v Hustopečích. Nejinak tomu bylo i letos. Košt zaplnila stovka nadšených milovníků vína (větší počet zapovídá nařízení Vlády) a po roční přestávce si košt důkladně užila. Většina návštěvníků přijíždí z celé ČR a užívá si víkendový pobyt spojený s relaxací ve wellness.

Dva v jednom

nebo jeden ve dvou? Pandemické předpisy nás donutily rozdělit pražský Královský košt na dvě zcela samostatné jednotky. Moc děkujeme managementu Clarion Congress Hotelu Prague za pochopení situace a skvělou práci. Věříme, že se všem tento dvoják líbil a že se příště potkáme již v lepších časech...

Královský košt v Plzni

Ač se to zdá neuvěřitelné, stále ještě jezdíme po republice a prezentujeme nejlepší česká a slovenská vína na Královských koštech. V sobotu proběhl poněkud komorní košt v kongresovém sálu Parkhotelu Plzeň. Vína i občerstvení bylo skutečně habaděj, nálada skvělá. Je fajn, že jsou ještě místa, kde se dá zapomenout na vše, co se děje koĺem nás.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Maryša

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve