Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Opavské turné

Obchodní centrum Silesia uspořádalo pro své hosty a návštěvníky jednu ze zastávek Turné Krále vín ve své kavárně. Pro řadu návštěvníků byla účast na této degustaci poděkováním za příspěvky pro sdružení Mamma HELP. Jedno z posledních Turné se neslo v příjemném a zvídavém duchu...

Pražské rekordní finále

Celá tůra devíti královských koštů skončila poslední listopadový víkend v Praze, v hotelu Clarion Congress, rekordní návštěvou, která zcela zaplnila restauraci Veduta.

Královský košt v Hradci Králové

16. listopadu od 18:00 do 22:30 hod se v hotelu Černigov konal letošní předposlední Královský košt. I tento kongresový sál byl zaplněn přesně na plánovanou kapacitu. I přes vysokou návštěvnost vše poběhlo v pořádku, bez vlkých front a stresu.

Královská Plzeň

V předvečer svátku mladých vín, 10. 11. od 18:00 do 22:30 hod se v Parkhotelu Plzeň konal další z Královských koštů. Tři týdny dopředu beznadějně vyprodaný, se skvělou atmosférou, vynikajícími víny a milými lidmi.

Plzeňské turné potřetí

Obchodní centrum Plzeň v Plzni uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně Retro Café s velmi milou obsluhou a skvělým konceptem. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Turné v Karlových Varech

Obchodní centrum Fontána v Karlových Varech uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně tohot Obchodního centra. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Skvělá liberecká premiéra

Liberec se stal dalším městem, které hostí Královské košty a nutno říci, že velmi pěkně a bohatě. 4. listopadu se zcela zaplnil kongresový sál Clarion Grandhotelu Zlatý lev Liberec. Velmi kultivovaní návštěvníci překonali všechny představy pořdatelů nejen o množství, ale také o vinařské úrovni.

Ostravská fronta na charitu.

2. listopadu 2017 se v Clarion Congress Hotel Ostrava, pod záštitou primátora Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, konal Královský košt. Zájem o vstupenky byl tak velký, že bylo třeba přesunout košt do většího kongresového sálu. Pořadatelé posílili i tým sommelierů, kteří vína návštěvníkům nalévali, takže vše dobře dopadlo a nebylo třeba řešit zácpy ani nadměrné fronty.

Turné v Ostravě

Obchodní centrum Galerie v Ostravě uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně v přízemí Obchodního centra. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Turné ve Vinografu

Pro uzavřenou společnost hostů FORD jsme uspořádali jednu ze zastávek Turné KRÁLE VÍN - v pražském legendárním vinném baru Vinograf.

Královský košt v královském městě

Hustopeče jsou zcela jistě nejmenším městem, ve kterém se Královský košt koná. To však neznamená, že by nebyl dostatečně významný či navštěvovaný. Potkávají se tu místní obyvatelé a vinaři s milovníky vína z celé ČR, kteří se rozhodli, že stráví krásný víkend ve Wine Welnness hotelu a mezi vinohrady. 

Tramvajové Turné

Degustace nejlepších vín v tramvaji? Proč ne, řekli si v pleňské firmě Genetika a pro své zaměstnance uspořádali skutečně netradiční event. Patnáctka nejlepších českých a moravských vín tentokrát nebrázdila republikou, ale Plzní, a to doslova. Křížek krážem, z jedné konečné na druhou a třetí ...

Z přiložených fotografií je patrné, že večírek začal za světla a končil v hluboké noci. Zábava byla jedním slovem skvělá. Bavily se všechny generace i profese. Možná, že se úplně nejvíc bavil management...

13. pátek milovníky vína neodradil

Všeobecně uznávané smolné datum 13. v pátek smůlu Královskému koštu v Českých Budějovicích nepřineslo. Doslova rekordní prodej vstupenek přiměl pořadatele nejen posílit počty sommelierů u jednotlivých stolků s vínem, ale také rozšířit akci do celého kongresového patra hotelu Clarion Congress Hotel České Budějovice. Nálada byla výborná, i přes maximální využití kapacity prostoru se vše zvádalo v pohodě a s elegancí. Fronty se tvořily jen lokálně a krátkodobě, občerstvení i přes vysokou poptávku bylo dost.

Brněnský košt

Královský košt se letos konal v Brně podruhé, opět na "nejlepší" vinařské adrese - v Menze na ulici Vinařská. Svou cestu si za skvělými českými a moravskými víny našlo téměř dvakrát tolik návštěvníků, než v loňském roce - vývoj jde tedy správným směrem.

Turné v Edenu

Nákupní centrum  Eden uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v pizzerii Cantonata. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Hradní snoubení

Asi na žádném místě nehostí Turné KRÁLE VÍN tak krásné a stylové prostředí, jako na hradě v Litoměřicích. Před lety tu vznikl skutečně důstojný stánek sloužící k oslavě a propagaci domácích vín. Jsme moc rádi, že se KRÁL VÍN České republiky stal součástí této oslavy. Rádo bylo i nadšené publikum, které hradní sklep zaplnilo do posledního místečke, i přesto, že v nedalekých Žernosekách probíhalo vinobraní.  

Víno a tenis

Co že to mají společné? V Pelhřimově hodně. Právě město rekordů hostilo poslední zastávku Turné KRÁLE VÍN a protože je Vinný sklep v Růžové, který akci pořádal malý, byla degustace přesunuta do tenisového klubu místní tenisové haly. Prostředí možná spartánské, ale lidé milí a zvídaví.

Kralupské peklo

Další skvělé zážitky z Turné KRÁLE VÍN přinesla Vinotéka a vinný klub Sommelier v Kralupech nad Vlatavou. Tato degustace tu tradičně otvírá podzimní degustační sezónu a tradičně je zcela vyprodaná. Majitel vinotéky Richard Alberovský se snažil vytvořit krásné a pohodlně prostředí pro všechny, takže dlouho před degustací zatopil v krbu. Jenomže krásné středeční počasí v kombinaci s krbem vytvořilo téměř pekelnou atmosféru.

Nabitý Karlák

Vinný klub na Karlově náměstí je tradiční zastávkou Turné KRÁLE VÍN a hlavně místem, kde se scházejí nadšení milovníci vína z Prahy. Ani tentokrát nezklamal a stylové sklepní prostory byly zcela vyprodané. Nadšené publikum vítalo každý vzorek, hodnotilo ho a diskutovalo.

Plzeň opět v novém

Po loňském "punkovém" turné, které se konalo z kapacitních důvodů v místní hamburgrárně, se letošní turné odehrávalo ve výrazně komornějším duchu v nových prostorách Vinotéky Sommelier v samém centru Plzně. Překvapivý byl pohled na přítomné milovníky vín, mezi kterými jednoznačně dominovaly ženy. Že by šli pánové na Plzeň?

Děčín překvapil.

Vinotéka Děčín hostila Turné KRÁLE VÍN poprvé a již podle prvních zpráv to vypadalo, že se děčínští na skvělá vína skutečně těší. Všech 48 míst bylo vyprodáno rekordně rychle a dle majitelky vinotéky by bývalo nebylo problémem vyprodat ještě jednu degustaci. Publikum ve zcela zaplněné vinotéce bylo skvělé, živé a žádostivé po informacích i výborných vínech. 

Kladno, to je to město

si mohl zpívat Branko Černý při cestě na další zastávku Turné, kterou hostila kladenská Zemská banka vín. Zdejší majitelka si neuvěřitelně vyhrála s obloženými talíři, doplnila je květy i čerstvými fíky a rozhodně si zaslouží cenu za nejkrásněji naservírované občerstvení.

Nadšený Karlín

Další zastávku Turné KRÁLE VÍN pořádal pan Miko z Vinotéky na Palmovce. Zájemců však bylo tolik, že se místo ve vinotéce konala v pronajaté karlínské restauraci. Před zaplněným sálem se vína prezentují vždy skvěle a jsou-li to navíc nejlepší vína z ČR, pak je o úspěch postaráno. Krásná akce, skvělá atmosféra. Čas na ochutnání vín si našla i hvězda TV Prima Radim Fiala a teelvizní mluvčí Jana Mrákotová.

Komorní Holešovice

Moravská banka vín v pražské Holešovické tržnici hostila další zastávku Turné KRÁLE VÍN. Hostů přišlo pokrovnu, o to větší tak získali prostor na diskuzi a otázky k vínu i vinařům.

Jablonecká premiéra

Na starém tradičním místě, přesto v novém se konalo Turné v Jablonci nad Nisou. Dům vína mění kabát a to doslova. Vzniká tu nádherná vinotéka z kamene, dřeva a starých cihel, pod ní už je téměř dokončeno několik sklepních prostor. Turné bylo první akcí v největším z nich, sklepu sv. Urbana. Branko Černý se stal i patronem tohoto sklepa - tak ať se daří.

Sklep byl zaplněn do posledního místečka a po úvodních zmatcích způsobených stále ještě probíhající rekonstrukcí proběhla degustace skvěle.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vše pro vinaře

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve