Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Českobudějovické koštování

České Budějovice hostily již po čtvrté Královský košt - pultovou degustaci 300 nejlepších domácích vín. Poprvé se však neodehrál v kongresových sálech Clarion Congress Hotelu, ale v sále Art Igy. Více než dvě stovky nadšených milovníků vína z jihočeské metropole a okolí tu našly skvělé prostředí pro degustaci.

Král v Táboře

Vinotéka a galerie u černého kocoura a zeleného stromu v Táboře je s Králem vín od samého počátku. Vždy byla beznadějně vyprodaná, o to záhadnější byla letošní nižší účast. I přes ni si všichni zúčastnění prožili krásný večer, ve kterém bylo spousta prostoru na diskuse o víně a vinařích.

Turné Krále vín v Jablonci

Další zastávka letošního Turné Krále vín proběhla v Domě vína v Jablonci nad Nisou. Tradiční místo, kde se schází milovníci vína z celého města je i tradičním místem konání prezentací nejlepších vín Krále vín. I tentokrát praskala vinotéka ve švech a místní milovníci vína připravili skutečně důstojné prostředí pro preeztnaci skvělých vín.

Rytířská slavnost

Evropský řád rytířů vína nově sdružuje 99 rytířů z Česka, kteří zasvětili život vínu. Ti poslední byli přijati o víkendu v Mikulově, na rytířské slavnosti řádu.

Ostravský košt.

Ostrava a její hotel Clarion je hostitelem Královských koštů již řadu let. I letošní Královský košt se v Ostravě velmi vydařil. Necelé dvě stovky milovníků vína z Ostravy a okolí si mohli v klidu přechutnat  300 nejlepších českých a moravských vín.

Královské turné na Karláku

Druhá zastávka letošního Turné Krále vín proběhla ve Vinotéce na Karlově náměstí, kam se přesídlili majitelé Vinotéky Labyrint. Nebylo tedy problémem zdejší Klub zaplnit do posledního místečka. Živá diskuse nad vzorky i nástrahami a radostmi vinařského života i nadšené ovace pro řadu vzorků, to vše byl krásný páteční večer v Praze.

Plzeňská premiéra.

Premiéra Královských koštů se v Plzni více než vydařila. Již týden před dnem konání akce museli pořadatelé zastavit předprodej – sál byl plně vyprodán. Necelé dvě stovky milovníků vína z Plzně a okolí si mohli prožít premiérovou prezentaci 300 nejlepších českých a moravských vín na vlastní kůži v domácím prostředí.

Královské turné v Kralupech

První zastávka Turné Krále vín patřila letos Kralupům nad Vltavou. Zdejší vinotéka Sommelier přivítala řízenou degustaci nejlepších 15 vín nadšeným a zcela zaplněným klubem. Jako vždy tu byla degustace živá a reakce nadšené. Kralupy jsou zkrátka plné vynikajících milovníků vín.

Rytíři vína pomáhali

26. září se uskutečnil v Augustiánském opatství benefiční koncert ve prospěch dětského pěveckého sboru Primavera. Na koncertu vystoupil sbor Primavera a pěvecký sbor Gaudeamus.
Krásný kulturní zážitek byl navíc podpořen nemalou vybranou částkou pro děti. Mezi návštěvníky koncertu a hlavně přítomnými rytíři vína se podařilo vybrat více než třicet tisíc korun.

Vinobraní v Edenu se povedlo

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhlo letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si mohlo více než 600 milovníků vína užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

KRÁLEM VÍN je suché víno a Leoš Horák!

Podruhé v desetileté historii se stalo Championem suché víno, poprvé jde o víno z barrique sudu. Jeho autorem je vrbický vinař Leoš Horák. Svou letošní dominanci potvrdil i vítězstvím v kategorii červených vín, opět s barrique cuvée. Stal se tak nejlepším domácím vinařem. Poprvé v historii jsou na postu vítěze kategorie dvě vína. Žádnou z výpočtových metod se nepodařilo rozhodnout o vítězi!

KRÁL VÍN České republiky dohodnotil!

V minulém týdnu zasedali odborníci ve světě vína a vinařství v komisích, které hodnotily 630 českých a moravských vín přihlášených do zásadního vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky 2015. Podruhé v desetileté historii je Championem suché víno! Poprvé se dělí dvě vína o titul Vítěz kategorie.

První zářijový víkend bude patřit vínu

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhne letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si v době od 13 do 21 hod. můžete u fontány před Edenem užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

Víno na zámku

Ještě jste nebyli na zámku v Mělníce? To jste o hodně přišli! Tři patra zámeckých sklepů, jejichž historie sahá až do 11. století nabízí unikátní zážitek. Můžete tu ochutnat nejen vína Jiřího Lobkowicze, ale také, v nově otevřeném Wine Atrium Bohemia, až 50 vzorků vín 12 českých vinařů ve volné degustaci. Na zámku najdete i restauraci či zámeckou cukrárnu s originálními dorty a pralinkami. Exkluzivní je enotéka s kompletní nabídkou vín a letní terasou s výhledem na soutok Labe s Vltavou.

Pražské růžové finále

Pražský kongresový hotel Clarion ve Vysočanech se stal více než důstojným hostitelem posledního letošního večera v růžovém. Více než 350 milovníků rosé a dobré gastronomie přivítal sál vyzdobený do růžového tónu pomocí světelných efektů, mašliček i balónků.

Colin Jackson ochutnal moravská rosé.

Colin Jackson Atlet světa 1993 a Atlet Evropy 1994 navštívil Den v růžovém v Ostravě. Velká degustace nejlepších růžových vín a klaretů nabízených ve snoubení s jarními pokrmy má v ostravském hotelu Clarion již dlouholetou tradici.

VOC Blatnice

Velmi mladým sdružením VOC – „Vín Originální Certifikace“, systému, který nás přibližuje k středomořským apelačním systémům a akcentuje vztah odrůdy a terroir, na rozdíl od stávajícího systému zatřiďujícího vína jen na základě cukernatosti hroznů, je VOC BLATNICE. Vinaři si tu vybrali Ryzlink rýnský a burgundské odrůdy – Chardonnay, Rulandské bílé a Rulandské šedé, kterým se tu nejlépe daří.

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Již 6. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2015. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici, kde proběhne start výletu. Registrace účastníků bude probíhat přímo na místě. Pro cyklisty, ale i pěší budou nachystaná zajímavá zastávková místa s koštem vín i místních specialit. Cíl výletu se nachází v unikátních petrovských Plžích, které se řadí k jedněm z nejhezčích sklepních areálů na jižní Moravě. Na účastníky tam čeká bohatý doprovodný program zahrnující Otevřené sklepy Strážnicka, gastronomické zážitky, cimbálovou muziku i slosování o cyklistické a vinařské ceny.

Wine Prague 2015

První ročník veletrhu vína se určitě vydařil. Ve vzdušném a uspořádaném prostředí se potkávaly prezentace domácích prestižních vinařů s řadou dovozců a zahraničních vinařů. Po většinu času se tu pohybovali i kultivovaní návštěvníci z řad vinařských profesionálů i milovníků vína. Gratulujeme pořadatelům a přinášíme fotografickou reportáž.

Festwine po jedenácté.

19. a 20. května probíhalo hodnocení necelých čtyřset vzorků jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine ve Velkých Pavlovicích, v Ekocentru Trkmanka.

České Budějovice v růžové.

V polovině května se v moderním českobudějovickém hotelu Clarion konal Den v růžovém. Inspirativní degustace růžových vín a klaretů z mezinárodní soutěže JAROVÍN ROSÉ je doplněna o gastronomický rozměr. Stává se tak vyhledávanou inspirací pro nadcházející letní dny.

JAROVÍN ROSÉ opět uchvátil Znojmo.

Po loňské průtrži mračen bylo počasí na pořadatele i milovníky vína hodné. Sluníčko zalévající svými paprsky romantické uličky Znojma se jen občas skrývalo za bílo-šedé mráčky a vytvářelo tak ideální podmínky k degustaci vín i ochutnávce pokrmů.

Guláááš.

9. května proběhla v Ekocentru Trkmanka velká soutěž ve vaření gulášů. Pochopitelně spojená s degustací vín, pivem, vystoupením kouzelníka, tanečním vystoupením a dokonce i soutěží v jízdě na elektrickém býkovi.

Veletrh Víno&Delikatesy po 18.

Na pražském výstavišti v Holešovicích se uskutečnil, v tradičním termínu, již 18. ročník veletrhu pro vinaře a gastronomii. V průběhu tří dnů navštívili výstaviště tisíce návštěvníků v širokém spektru - od odborníků až po milovníky vína.

JAROVÍN ROSÉ 2015

Stávek, Hort a Vajbar – tři růžoví králové.

Tak by se dal stručně charakterizovat 12. ročník mezinárodní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2015. Jan Stávek zopakoval svůj titul championa z roku 2014, Jiří Hort kontroval titulem nejlepší kolekce vín. Poprvé se na výsluní probojoval Bronislav Vajbar – jako jediný získal 5 medailí a o pouhých 0,25 bodu obsadil druhé místo v soutěži kolekcí.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
S námi dokážete velké věci

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve