Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Den v růžovém v Ostravě.

Ostrava a její hotel Clarion (v té době snad ještě Atom) byla kolébkou Dne v růžovém. Tady vznikl koncept prezentace rosé vín a vhodné gastronomie. I tentokrát to bylo skvělé - Otto Kokoszynski vařil jako o život, plný sál degustoval vína a ochutnával devítichodové menu - prostě mejdan, jak má být.

JAROVÍN ROSÉ 2018

Nejrůžovější párty roku má za sebou i Znojmo. Tady JAROVÍN ROSÉ vznikl a outdoorovou párty ve starobylých uličkách Znojma mají moc rádi místní i milovníci vína z daleka. Super návštěva to potvrdila i v letošním roce.

Den v růžovém České Budějovice

Další pivní město dobyto! Po Plzni dobyla růžová vína a sekty také České Budějovice. Vyprodaný kongresový sál Clarion Congress hotel České Budějovice se stal dějištěm druhého letošního Dne v růžovém. KRÁL VÍN České republiky prezentoval českobudějovickým milovníkům vín 188 tichých růžových vín a 52 sektů. K nim připravil šéfkuchař hotel Filip Starý šestichodové dechberoucí menu.

Vinařství Tetur

Středně velké vinařství z Velkých Bílovic již dlouhá léta zanechává významnou stopu mezi moravskými vinaři.

Den v růžovém Plzeň

Růžová vína a sekty dobyly pivní Plzeň. Vyprodaný kongresový sál Parkhotelu přivítal první letošní Den v růžovém. KRÁL VÍN České republiky prezentoval plzeňským milovníkům vín 188 tichých růžových vín a 52 sektů. K nim připravil občerstvení složené z drobných soust prestižních tuzemských uzenin a sýrů.

Víno pod kontrolou

Snem každého vinaře je mít víno pod dokonalou kontrolou. Snem vinaře 3. tisíciletí by mělo být - mít víno pod kontrolou technologie.

JAROVÍN ROSÉ 2018

6. dubna se v hotelu Amandé v Hustopečích sešla komise hodnotící šumiá a paerlivá vína do KRÁL VÍN České republiky 2018 a tři komise hodnotící Národní soutěž růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2018

Volařík v novém

Lze ještě něco navíc říci či napsat k Vinařství Volařík? Kometě, která již deset let létá naším vinařským prostorem? Určitě ano! Podívejte se, co je nového.

Jak víno archivovat?

Víno získává zráním v láhvi zcela jiný rozměr. Pochopitelně mám na mysli kvalitní a dobré víno určené k archivaci. Skladováním špatného či nekvalitního vína získáme po letech velmi nekvalitní vinný ocet.

Věříme na kvalitu

S naší reportážní kamerou jsme navštívili výrobnu masa a uzenin nedaleko Brna, rodinný podnik s dlouholetou tradicí, kde stále ještě věří na kvalitu a stojí si za svými výrobky. Po svém podniku nás provedl osobně člen rodu Steinhauserů.

Jak si vybrat dobré víno a jak je správně spojit s jídlem?

Možnosti máte zhruba tři. Můžete se naučit víno opravdu znát, pak tedy musíte absolvovat řadu degustací, promlouvat s vinaři a sommeliery a ještě mnohé navíc. Můžete (máte-li na to) chodit do těch několika vynikajících restaurací, které mají dobře zásobený vinný sklep a šikovného sommeliera, nebo si koupíte některou z knih o víně, které se věnují i kombinatorice a budete věřit jejím autorům.

Jak se naučit o vínu povídat?

Asi nejtěžší a zároveň nejlehčí z kapitol o víně. Pro člověka, který je extrovertní, rád povídá a nemá úplně špatnou paměť, není těžké po přečtení několika knih a absolvování několika degustací hodiny bavit neodbornou společnost „zasvěceným“ povídáním o víně. Na druhou stranu nedej Pán Bůh, aby se v této společnosti vyskytl někdo s vyšší znalostí o víně.

Vinařství Vajbar

Středně velné rodinné vinařství Bronislava Vajbara patří mezi stabilní účastníky projektu KRÁL VÍN České republiky i JAROVÍN ROSÉ. V loňském roce se mu podařio obhájit nejlepší kolekci růžových vín z roku 2016, takže očekávání naše - i vaše - jsou jistě velká.

Jak rozumět vínu?

Čtení o (k) vínu na víkend

ZD Němčičky

Co je nového u vítěze loňksého KRÁLE VÍN? Na to vám odpoví naše videoreportáž!

Konference HORECA

Redakce časopisu pro profesionály v hotelnictví a gastronomii Gastro&Hotel, profi revue, společnost Incheba a společnost 100proGastro pořádali „hvězdně“ obsazenou odbornou konferenci, jejímž hlavním tématem je kvalita v segmentu HORECA. Konference byla doprovodným program veletrhu Holiday World a Top Gastro&Hotel 2018. Na konferenci vystoupila řada významných osobností ze světa hotelnictví a gastronomie.

Agentura OSMA

Již několik let vyrábí KRÁL VÍN České republiky medaile na oceněná vína ve Zlínské společnosti Agentura OSMA.

Návštěva u Jedličky

Rodinné vinařství Jedlička najdete v Bořeticích. Kompletní informace najdete v naší encyklopedii vinařů. Již několik let vinařství řídí a víno vyrábí Jaroslav Suský.

Kvevri - minulost nebo budoucnost

V posledních letech se stále více vinařů vrhá na experimenty používající staré až prastaré vinařské technologie a postupy. Cílem jsou vína velmi přírodní, takříkajíc nahá, která se někomu líbí moc a jiným zase vůbec ne. Dalo by se říci, že rozdělují konzumenty na dvě nesmiřlivé části, málokoho nechávají chladným...

Turné s Janem Rosákem

Zájezdní hostinec u Káji Maříka v Mníšku pod Brdy se stal místem poslední letošní zastávky Turné Krále vín. Hostitelem byl Jan Rosák s manželkou a nutno říci, že okolo sebe v Mníšku shromáždili skvělou partu vinných nadšenců. Horní patro hostince bylo vyprodáno do posledního místečka a všichni přijímali předkládaná vína s velkým nadšením. Jedinou nelibostí večera tak byl nedostatek některých vín při prodeji, ale tak už to s víny, a skvělými obvzlášť, prostě chodí.

Opavské turné

Obchodní centrum Silesia uspořádalo pro své hosty a návštěvníky jednu ze zastávek Turné Krále vín ve své kavárně. Pro řadu návštěvníků byla účast na této degustaci poděkováním za příspěvky pro sdružení Mamma HELP. Jedno z posledních Turné se neslo v příjemném a zvídavém duchu...

Pražské rekordní finále

Celá tůra devíti královských koštů skončila poslední listopadový víkend v Praze, v hotelu Clarion Congress, rekordní návštěvou, která zcela zaplnila restauraci Veduta.

Královský košt v Hradci Králové

16. listopadu od 18:00 do 22:30 hod se v hotelu Černigov konal letošní předposlední Královský košt. I tento kongresový sál byl zaplněn přesně na plánovanou kapacitu. I přes vysokou návštěvnost vše poběhlo v pořádku, bez vlkých front a stresu.

Královská Plzeň

V předvečer svátku mladých vín, 10. 11. od 18:00 do 22:30 hod se v Parkhotelu Plzeň konal další z Královských koštů. Tři týdny dopředu beznadějně vyprodaný, se skvělou atmosférou, vynikajícími víny a milými lidmi.

Plzeňské turné potřetí

Obchodní centrum Plzeň v Plzni uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně Retro Café s velmi milou obsluhou a skvělým konceptem. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Až dobrá sklenička dělá víno dobrým vínem

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve