Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné s Valachy

Valašské Meziříčí hostilo Turné v novém prostoru sklepa resturace U Zvonu. Majitelka vinotéky Vinopolis se pro organizaci posílila o majitelky vyhlášené Polévkárny a Turné nabralo zcela jiné otáčky. Sklep nebyl zaplněn, spíše přeplněn. Domácí milovníci vína byli doplněni o mezinárodní hosty - starosty partnerských měst, občerstvení bylo doplněno na doslova lukulské hody. Nádherné místo, skvělí lidé.

Turné v Opavě

Opava se postavila do cesty Turné KRÁLE VÍN poprvé. Majitelka místní Vinotéky u sudu připravila důstojné prostředí v historických sklepích restaurace Středověké pivní sklepy. I tady jsme se setkali s nadenými milovníky českého a hlavně moravského vína a s hojnou účastí.

Turné zahájilo v Klimkovicích

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích je tradičním místem konání Turné a jeho majitel pan Rimmel patří k velkým a neunavným vínobuditelům na severu Moravy. Důkazem je i návštěva - milovníci vín zaplnili historické sklepení do posledního místečka.

První pražské vinobraní

Vinobraní v Edenu, které pořádá Nákupní centrum Eden ve spolupráci KRÁLem VÍN České republiky je tradičně prvním pražským vinobraním a otevírá podzimní vinařskou sezónu v Praze.

Vyhlášení vítězů ve Znojemském divadle

160 vinařů přihlásilo svá vína do letošního KRÁLE VÍN České republiky. Na konci srpna se sešli ve Znojemském divadle a převzali zasloužená ocenění.

KRÁLEM VÍN se v rekordním ročníku stalo Vinařství Fučík!

Jedenáctý ročník KRÁL VÍN České republiky byl rekordní a plný novinek. 160 českých a moravských vinařů přihlásilo neuvěřitelných 1212 soutěžních vzorků. Poprvé se soutěžilo v kategoriích extrasuchých vín a poprvé se přidělovaly velké zlaté medaile. Vinařství Volařík opět kraluje soutěži kolekcí. Na prvním místě byla tlačenice, dvě vína získala shodných 92,8 bodů a muselo se přistoupit na rozhodování dle dalších parametrů. Na BMVINAŘSTVÍ tak zbylo „jen“ vítězství v kategorii a velká zlatá medaile. Velkým překvapením byla česká červená vína. 

Wine Prague 2016

Vinařský veletrh s názvem Wine Prague tu byl letos podruhé a nutno konstatovat, že skvělý. Neuvěřitelné množství domácích vinařů doplňovali dovozci i vinaři zahraniční. Dobré sklo, záplavy ledu, milí lidé za pulty i před pulty.

Hustopečské snoubení

Růžová premiéra byla v Hustopečích komorní, přesto však skvělá a nezapomenutelná. V hotelu Centro totiž otevřeli novou restauraci Amandé, kterou řídí známý šéfkuchař Viliam Harašta. Ten připravil skvělé šestichodové menu a společně se sous chefem ho i skvěle k vínům odprezentoval.

Znojmo zalité sluncem a rosé.

Po třech letech to vyšlo a na tradiční outdoorovou prezentaci růžových vín ve starobylých uličkách Znojma svítilo slunce. Slunečná byla i nálada všech více než 400 návštěvníků. Dobře vychlazená vína tekla proudem až do nočních hodin.

Ostravské rosé

Den v růžovém se v ostravském hotelu Clarion před deseti lety narodil. Letos přinesl rekordní návštěvu, famózní menu šéfkuchaře Otty Kokoszynského a skvělou zábavu po celý večer. 

Růžové Budějovice.

Den v růžovém se v českobudějovickém hotelu Clarion koná tradičně. Letos přinesl rekordní návštěvu, skvělé menu šéfkuchaře Filipa Starého i rekord v soutěži o nejrůžovější pár.

Plzeň v růžové

Plzeň se na termínovém kalendáři Dnů ocitla letos poprvé. Premiéra se skvěle vydařila. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla zaplnit sál v plzeňském Parkhotelu. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár a hostující módní přehlídka udělaly z degustace skvělou párty.

Zrůžovělá Praha.

Premiérový Den v růžovém se nebývale vydařil. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla vyprodat sál v Clarion Congress Hotel Prague. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár udělala z degustace opravdovou růžovou párty.

Dvojitým králem rosé se stal Vajbar.

Vinařství Vajbar získalo obě hlavní ceny na národní soutěži rosé vín JAROVÍN ROSÉ v rekordní konkurenci 216 vín. Svá vína přihlásilo neuvěřitelných 82 českých a moravských vinařů. Ukázali tak, že změna statutu soutěže z mezinárodní na národní byla dobrou volbou.

Máte rádi růžovou?

Pak by vám určitě neměl ujít XIII. ročník soutěže rosé a klaretů JAROVÍN ROSÉ a jeho společenské degustační večery nazvané Den v růžovém. Nejrůžovější den v roce se blíží a možná se bude konat i u vás! Navíc ve zcela rekordním počtu vzorků, kterých může být i 250.

Valentýnské bublání

Vše je jednou poprvé. K prvnímu ochutnání perlivých frizzante pozvalo Vinařství Vajbar zamilované páry do Degustačního sklepa v Zaječí. Jednalo se o první akci ve formátu snoubení vín a porkmů, určitě nikoliv poslední.

Den v růžovém Ostrava

Skvělý ostravský šéfkuchař Otto Kokoszynski připravil velmi lákavé menu na Den v růžovém, který se koná 29. 4. v Clarion Congress Hotel Ostrava. Sbíhají se vám sliny? Vstupenky můžete kupovat již nyní.

Turné v Nové Pace

Nová Paka je zřejmě Mekkou moravských vín. Nebo je zdejší vínobuditel Ondřej Kuřík nejšikovnějším vinotéčníkem na světě. Jak jinak si vysvětlit několik let trvající ultravysoký zájem o Turné. Letos se přemístěním na stylovou hotelovou půdu navíc zmenšil počet míst na 60, takže vstupenky byly vyprodány za dva dny a dalších 100 zájemců nebylo uspokojeno.

Ondřej se snaží přidat k Turné vždy něco navíc - v minulých letech to byl tanec při cimbálu, letos skvělá večeře. Lepší závěr Turné jsme si zkrátka nemohli přát.

Pražské koštování

Poslední z Královských koštů se tradičně konal v Clarion Congres hotel Prague. Vzhledem k nebývalému zájmu milovníků vína o účast na něm se pořadatelům, díky velké flexibilitě ředitelství hotelu, podařilo místo konání přesunout z tradiční restaurace Veduta do pohodlných a vzdušných prostor kongresového centra. Více než 400 návštěvníků to patřičně ocenilo.

JAROVÍN ROSÉ v novém

13. ročník soutěže specializované na růžová vína a klarety přinese řadu novinek. S některými vás můžeme seznámit už nyní.

Hradecký košt

V královéhradeckém hotelu Černigov se Královský košt odehrával teprve podruhé. Možná i proto se tu sešlo "jen" 150 milovníků českých a moravských vín z Hradce, Pardubic a okolí. Na druhou stranu si všichni návštěvníci pochvalovali dostatek volného prostoru i absenci front u pultů s vínem či pokrmy.

Královské Hustopeče.

Hustopeče hostily již popáté Královský košt - pultovou degustaci 300 nejlepších domácích vín. Tradičním místem konání je hotel Centro a jeho kongresové sály. Téměř dvěstěpadesát nadšených milovníků vína nejen z jižní Moravy tu našlo skvělé prostředí pro degustaci.

Vinná galerie po královsku.

Půvabná Martina Vicanová vytvořila v centru Brna skutečný ráj milovníků vína prodchnutý uměním. Na degustace sem pravidelně chodí velké množství vinných znalců a nejinak tomu bylo i na Turné Krále vín. Zaplněný sklep se skvělou a zvídavou atmosférou vytvořil krásnou kulisu patnácti skvělým vínům a jejich prezentátorovi. V publiku sedělo i několik členů Evropského řádu rytířů vína, kteří přišli podpořit svého rytířského kolegu.

Hodnocení Svatomartinských vín

Již 10 let se známka Svatomartinské víno uvádí na trh podle pravidel Vinařského fondu. Součástí těchto pravidel je i degustace, na které hodnotitelé vína "zatřizují". Cílem je oddělit kvalitní vína, která splňují představy o šťavnatém suchém mladém víně od těch, která se vinařům nepovedla.

Turné v Klimkovicích

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích je dalším z tradičních zastávek turné řízených degustací toho nejlepšího, co Morava dala vinařskému světu. Pan Rimmel tu vytvořil krásné romantické prostředí zasvěcené vínu a vinným radovánkám. Degustační sklep byl zcela vyprodán a nadšení hostů bylo přímo úměrné vysoké kvalitě předkládaných vín.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
vaše víno potřebuje důstojný uzávěr

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve