Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné v Moravské bance

Až na polovinu ledna byla připravena předposlední zastávka Turné KRÁLE VÍN 2018. Hostil ji jeden z nejkrásnějších vinných sklepů v Brně - sklep Moravské banky vín. Poučené brněnské publikum tu vytvořilo důstojný rámec degustaci skvělých vín.

Rekordní Praha

O Královský košt v Praze byl takový zájem, že pořadatelé museli třikrát měnit sál v Clarion Congress Hotel Prague a přiobjednávat počty brigádníků. Velké díky patří managementu hotelu - jen díky němu se vše podařilo "nafouknout" tak, že se konal v jednom z největších pražských konferenčních sálů s účastí téměř tisíce návštěvníků.

Vyprodaná Plzeň

V Parkhotelu Plzeň proběhl další z Královských koštů. Velmi úspěšný, již tři týdny před termínem akce beznadějně vyprodaný. Vína připravili pořadatelé dostatečné množství, i servis byl díky zdojeným sommeliérským stanovištím pružný, nicméně kapacita sálu rozhodně není nafukovací a víc návštěvníků už by rozhodně nepojala.

Hradecké koštování

Hradec Králové je mekkou milovníků vína již hodně let. Proto ani v něm nemůže chybět Královský košt. Již léta je pořádán v kongresovém sále hotelu Černigov.

Bylo tomu tak i v letošním roce. Hradečáci i Pardubáci zaplnili sál do plné kapacity a vytvořili velmi důstojné prostředí pro degustaci 300 nejlepších českých a moravských vín.

Vyprodaný Liberec

Tradice Královských koštů v Clarion Grandhotel Zlatý lev Liberec byla založena teprve v loňském roce. O to bylo překvapivější, že již 3 týdny před termínem koštu bylo zcela vyprodáno. Pořadatelé však, díky pochopení ředitelství hotelu, mohli otevřít i prostory balkonu. Poté bylo třeba posílit připravené počty vín a prodej mohl být znovu otevřen. Odměnou byl sál zaplněný milovníky vína z Liberce, Jablonce i širokého okolí.

Vypitá Ostrava

Královský košt v Ostravě - v hotelu, který se nejdřív jmenoval Atom a dnes Clarion Congress Hotel Ostrava má již 12 letou tradici. Ta se letos odrazila ve skvělé návštěvnosti. I přes to, že pořadatelé přesunuli akci do největšího konferenčního sálu, museli s radsotí ohlásit VYPRODÁNO. Distribuční stanoviště s víny byla zdvojena, aby se netvořily zbytečné fronty, číšníci s drobnými sousty běhali jako o závod. Přesto byla v závěru akce kuchyň vyjedená, ale co více, poprvé v historii všech Královských koštů byla vína dopita. Na konci každého koštu zůstává na stolech 150 a někdy i více zpola vypitých láhví a s nimi i smutek ze zmařeného vinařského díla. Ne tak v Ostravě, tady se návštěvníkům podařilo valnou většinu vín skutečně s radostí dopít - vinaři vám všem moc děkují!!!

Turné ve Vinné galerii

Vinná galerie v Brně je součástí Turné KRÁLE VÍN již od samotného začátku. Manželé Vicanovi tu vytvořili zcela unikátní prostředí snoubící víno a umění a hlavně okolo sebe dokázali shromáždit obrovské množství vinných nadšenců. Degustace to byla sice náročná, ale díky mnoha ohlasům i krásná a poučná.

Turné v Plzni

Plzeňská vinotéka Sommelier je dlouhodobým partnerem KRÁLE VÍN, proto nemohla chybět ani v letošním termínovém kalendáři TURNÉ. Degustace to byla spíše komorní, ale i tak velmi příjemná a naplněná zaslouženým obdivem ke skvělým vínům.

Královský košt Ústí nad Labem

Další meta dobyta! Králvoský košt se po několika letech vrátil do Clarion Congress hotelu v Ústí nad Labem a vrátil se úspěšně. Zcela zaplněné tři spojené kongresové sály doslova dýchaly spokojeností návštěvníků - milovníků vín z Ústí, Děčína i Teplic, kteří si přijeli vychutnat to nejlepší, co se urodilo v Čechách i na Moravě. Velké díky patří několika místním vinařským guruům, kteří pomohli zaktivat své členy vinných klubů.

Turné v Hradci

Po několika letech se vrátilo do Hradce Králové Turné KRÁLE VÍN a to díky nově vzniklé vinotéce a vinnému baru KLARET. Velmi příjemné prostředí evokuje typické italské enotéky. Můžete tu nejen posedět se sklenkou či láhví vína, ale také si k ní přikousnou skvělé sýry, klobásy či pršuty. Navíc je tu téměř denně přítomen milý a vinně nadšený majitel - co víc si můžete přát?

Královský košt v Českých Budějovicích

Clarion Congress hotel České Budějovice je hostitelem Královského koštu již dlouhých 7 let. Za tu dobu se podařilo v královském městě piva vybudovat velmi zajímavou skupinu milovníků a dnes již možná i poučených znalců vína. Návštěva tak byla opět velmi potěšující a rozhodně i zavazující do příštích let.

Královský košt Brno

Celkem deset Královských koštů letos připravil KRÁL VÍN pro milovníky vína. Po úvodním Znojmu přišla řada na Brno. Spolu se 300 nejlepšími českými a moravskými víny jsme se s brněnskými milovníky sešli na skvělé adrese - na Vinařské ulici. Ve zdejší menze Masarykovi univezity se košt konal již potřetí.

Turné v Edenu

Nákupní centrum Eden je dlouhodobým partnerem projektu KRÁL VÍN České republiky a tak každým rokem zve své zákazníky na zastávky Turné. Ta letošní se konala v Pizzerii Cantonata a všichni přítomní milovnící vína si ji užili naplno. Dárků bylo více, než na jiných Turné a navíc bylo motivem důležité sdělení: začíná měsíc v růžové, který je zaměřen na pomoc nemocným rakovinou prsu.

Turné v Písku

Ve Vinotéce Písek se konalo Turné poprvé a doufáme, že nikoliv naposledy. Skutečně minimalistické pojetí prostoru vinotéky je bohatě vyrovnáno historickým pojetím, nabídkou vín i zájmem místních milovníků vína. Pokud pojedete do Písku, určitě se tu zastavte!

Jablonecké turné

Dům vína v Jablonci nad Nisou je tradičním místem degustací nejen pro KRÁLE VÍN. Jeho provozovatelé (a zároveň majitelé vinařství Annovíno Lednice) tu shromáždili skvělý klub milovníků vína. Navíc nespí na vavřínech a v posledních letech intenzivně vylepšují a rekonstruují. S každou naší návštěvou objevujeme nové stylové místnosti této asi nejhezčí vinotéky, ve které se turné pořádá....

Kladno, to je to město

Že Kladno nejsou jen hokejky a ocel, ale také milovníci vína, to víme už dávno. Bance vín tu vládne paní Jančovičová, žena mnoha řemesela hlavně zdatná kuchařka, která vždy připraví připravené suroviny úplně jinak, než všichni ostatní. Mluví o tom i naše fotogalerie a ta se nám do ní zdaleka všechny kreace nevešly... děkujeme

Turné v Semilech

I po 13 letech koučování KRÁLE VÍN nás stále ještě mohou některá místa ČR překvapit. Loni to byl Děčín a jeho neuvěřitelně rychle prodané vstupenky, letos pak město v podkrkonoší, kde bychom asi čekali vše možné, ale určitě ne skvěle fungující vinný klub. Děkujeme, že jsme si zase mohli rozšířit obzory a doufáme, že i trochu obohatit ty krkonošské...

Turné v Pelhřimově

Pelhřimov - město rekordů - se k místům, která navštíví naše Turné přidal loni a jsme rádi, že nadšení pro česká a moravská vína tu vydrželo. V tenisovém klubu se sešel vinařský výkvět města a společně jsme ochutnali i ohodnotili to nejlepší z letošního ročníku soutěže.

Turné v Kralupech

Vinotéka Sommelier a Vinný klub v Kralupech je tradičním místem setkávání milovníků vína se skvělými moravskými i českými vinaři. V adresáři Turné je od samého začátku a tak nemohla chybět ani letos. Byť posun na středu znamenal, že nebylo po dlouhých letech vyprodáno, byla to skvělá a akční degustace se skvělými víny a hlavně lidmi.

Dvoják v Děčíně

Vinotéku Děčín a její skvělé majitele jsme objevili v loňském roce. Svou práci dělají tak dobře, že pro česká a moravská vína nadchli snad celý Děčín. Dva zcela zaplněné večery mluví sami za sebe. Skvělá a zvídavá atmosféra, plodná diskuse, prostě vinná párty jak má být.

Premiéra v Café Alibi

Některá místa navštěvujeme s TURNÉ již řadu let, jiná jsou premiérová. Poprvé, a doufáme že nikoliv naposledy, jsme hostovali v Ústí nad Labem, v Café Alibi. Velmi příjemně koncipovaná kavárna na Mírovém náměstí byla zaplněná do posledního místa a degustace, ač poněkud hlučnější, byla skvělá.

Turné na Karláku

Vinotéka a Vinný klub na Karlově náměstí v Praze je dalším z míst, kde se daří dobrým vínům, kam rádi chodí vínomilci vína mlsat a kde také nemůže chybět pravidelná zastávka TURNÉ. Opět bylo zaplněno do posledního místečka a opět bylo skvěle. Jen více takových míst a nejen v Praze!

Vinobraní v Edenu

Již podeváté se konalo Vinobraní na náměstíčku před Nákupním centrem Eden, pořádané za podpory tohoto nákupního centra. A opět bylo skvělé, více než 700 spokojených návštěvníků mluví samo za sebe.

Turné na hradě

Hrad v Litoměřicích je nejen kulturní památkou, ale taká svatostánkem českých vinařů. Je nám ctí, že v krásných romantických prostorách můžeme opakovaně prezentovat ta nejlepší vína z KRÁLE VÍN. Navíc je radost se setkat s místním velmi vinařsky zkušeným publikem, které dovede patřičně ocenit předkládanou kvalitu.

Turné zahájeno

První zastávkou TURNÉ KRÁLE VÍN se v letošním roce stal Zámecký vinný sklep v Klimkovicích. Historický sklep byl zaplněn do poslední místečka a ještě zůstala řada milovníků vín bez vstupenky. Návštěvníci vytvořili skvělou atmsféru, ve které nechybělo ani ostré ostravské špičkování u některých méně pochopitelných vzorků.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
potřeby nejen pro sommeliery

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve