Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Jak rozumět vínu?

Čtení o (k) vínu na víkend

ZD Němčičky

Co je nového u vítěze loňksého KRÁLE VÍN? Na to vám odpoví naše videoreportáž!

Konference HORECA

Redakce časopisu pro profesionály v hotelnictví a gastronomii Gastro&Hotel, profi revue, společnost Incheba a společnost 100proGastro pořádali „hvězdně“ obsazenou odbornou konferenci, jejímž hlavním tématem je kvalita v segmentu HORECA. Konference byla doprovodným program veletrhu Holiday World a Top Gastro&Hotel 2018. Na konferenci vystoupila řada významných osobností ze světa hotelnictví a gastronomie.

Agentura OSMA

Již několik let vyrábí KRÁL VÍN České republiky medaile na oceněná vína ve Zlínské společnosti Agentura OSMA.

Návštěva u Jedličky

Rodinné vinařství Jedlička najdete v Bořeticích. Kompletní informace najdete v naší encyklopedii vinařů. Již několik let vinařství řídí a víno vyrábí Jaroslav Suský.

Kvevri - minulost nebo budoucnost

V posledních letech se stále více vinařů vrhá na experimenty používající staré až prastaré vinařské technologie a postupy. Cílem jsou vína velmi přírodní, takříkajíc nahá, která se někomu líbí moc a jiným zase vůbec ne. Dalo by se říci, že rozdělují konzumenty na dvě nesmiřlivé části, málokoho nechávají chladným...

Turné s Janem Rosákem

Zájezdní hostinec u Káji Maříka v Mníšku pod Brdy se stal místem poslední letošní zastávky Turné Krále vín. Hostitelem byl Jan Rosák s manželkou a nutno říci, že okolo sebe v Mníšku shromáždili skvělou partu vinných nadšenců. Horní patro hostince bylo vyprodáno do posledního místečka a všichni přijímali předkládaná vína s velkým nadšením. Jedinou nelibostí večera tak byl nedostatek některých vín při prodeji, ale tak už to s víny, a skvělými obvzlášť, prostě chodí.

Opavské turné

Obchodní centrum Silesia uspořádalo pro své hosty a návštěvníky jednu ze zastávek Turné Krále vín ve své kavárně. Pro řadu návštěvníků byla účast na této degustaci poděkováním za příspěvky pro sdružení Mamma HELP. Jedno z posledních Turné se neslo v příjemném a zvídavém duchu...

Pražské rekordní finále

Celá tůra devíti královských koštů skončila poslední listopadový víkend v Praze, v hotelu Clarion Congress, rekordní návštěvou, která zcela zaplnila restauraci Veduta.

Královský košt v Hradci Králové

16. listopadu od 18:00 do 22:30 hod se v hotelu Černigov konal letošní předposlední Královský košt. I tento kongresový sál byl zaplněn přesně na plánovanou kapacitu. I přes vysokou návštěvnost vše poběhlo v pořádku, bez vlkých front a stresu.

Královská Plzeň

V předvečer svátku mladých vín, 10. 11. od 18:00 do 22:30 hod se v Parkhotelu Plzeň konal další z Královských koštů. Tři týdny dopředu beznadějně vyprodaný, se skvělou atmosférou, vynikajícími víny a milými lidmi.

Plzeňské turné potřetí

Obchodní centrum Plzeň v Plzni uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně Retro Café s velmi milou obsluhou a skvělým konceptem. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Turné v Karlových Varech

Obchodní centrum Fontána v Karlových Varech uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně tohot Obchodního centra. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Skvělá liberecká premiéra

Liberec se stal dalším městem, které hostí Královské košty a nutno říci, že velmi pěkně a bohatě. 4. listopadu se zcela zaplnil kongresový sál Clarion Grandhotelu Zlatý lev Liberec. Velmi kultivovaní návštěvníci překonali všechny představy pořdatelů nejen o množství, ale také o vinařské úrovni.

Ostravská fronta na charitu.

2. listopadu 2017 se v Clarion Congress Hotel Ostrava, pod záštitou primátora Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, konal Královský košt. Zájem o vstupenky byl tak velký, že bylo třeba přesunout košt do většího kongresového sálu. Pořadatelé posílili i tým sommelierů, kteří vína návštěvníkům nalévali, takže vše dobře dopadlo a nebylo třeba řešit zácpy ani nadměrné fronty.

Turné v Ostravě

Obchodní centrum Galerie v Ostravě uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v kavárně v přízemí Obchodního centra. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Turné ve Vinografu

Pro uzavřenou společnost hostů FORD jsme uspořádali jednu ze zastávek Turné KRÁLE VÍN - v pražském legendárním vinném baru Vinograf.

Královský košt v královském městě

Hustopeče jsou zcela jistě nejmenším městem, ve kterém se Královský košt koná. To však neznamená, že by nebyl dostatečně významný či navštěvovaný. Potkávají se tu místní obyvatelé a vinaři s milovníky vína z celé ČR, kteří se rozhodli, že stráví krásný víkend ve Wine Welnness hotelu a mezi vinohrady. 

Tramvajové Turné

Degustace nejlepších vín v tramvaji? Proč ne, řekli si v pleňské firmě Genetika a pro své zaměstnance uspořádali skutečně netradiční event. Patnáctka nejlepších českých a moravských vín tentokrát nebrázdila republikou, ale Plzní, a to doslova. Křížek krážem, z jedné konečné na druhou a třetí ...

Z přiložených fotografií je patrné, že večírek začal za světla a končil v hluboké noci. Zábava byla jedním slovem skvělá. Bavily se všechny generace i profese. Možná, že se úplně nejvíc bavil management...

13. pátek milovníky vína neodradil

Všeobecně uznávané smolné datum 13. v pátek smůlu Královskému koštu v Českých Budějovicích nepřineslo. Doslova rekordní prodej vstupenek přiměl pořadatele nejen posílit počty sommelierů u jednotlivých stolků s vínem, ale také rozšířit akci do celého kongresového patra hotelu Clarion Congress Hotel České Budějovice. Nálada byla výborná, i přes maximální využití kapacity prostoru se vše zvádalo v pohodě a s elegancí. Fronty se tvořily jen lokálně a krátkodobě, občerstvení i přes vysokou poptávku bylo dost.

Brněnský košt

Královský košt se letos konal v Brně podruhé, opět na "nejlepší" vinařské adrese - v Menze na ulici Vinařská. Svou cestu si za skvělými českými a moravskými víny našlo téměř dvakrát tolik návštěvníků, než v loňském roce - vývoj jde tedy správným směrem.

Turné v Edenu

Nákupní centrum  Eden uspořádalo pro své návštěvníky soutěž, ve které se vyhrávaly vstupenky na Turné KRÁLE VÍN. Řízená degustace 15 nejlepších vín se konala v pizzerii Cantonata. Pro některé z návštěvníků to byla možná první degustace tohoto druhu, padalo mnoho zvídavých otázek, ale všichni si ji užili naplno.

Hradní snoubení

Asi na žádném místě nehostí Turné KRÁLE VÍN tak krásné a stylové prostředí, jako na hradě v Litoměřicích. Před lety tu vznikl skutečně důstojný stánek sloužící k oslavě a propagaci domácích vín. Jsme moc rádi, že se KRÁL VÍN České republiky stal součástí této oslavy. Rádo bylo i nadšené publikum, které hradní sklep zaplnilo do posledního místečke, i přesto, že v nedalekých Žernosekách probíhalo vinobraní.  

Víno a tenis

Co že to mají společné? V Pelhřimově hodně. Právě město rekordů hostilo poslední zastávku Turné KRÁLE VÍN a protože je Vinný sklep v Růžové, který akci pořádal malý, byla degustace přesunuta do tenisového klubu místní tenisové haly. Prostředí možná spartánské, ale lidé milí a zvídaví.

Kralupské peklo

Další skvělé zážitky z Turné KRÁLE VÍN přinesla Vinotéka a vinný klub Sommelier v Kralupech nad Vlatavou. Tato degustace tu tradičně otvírá podzimní degustační sezónu a tradičně je zcela vyprodaná. Majitel vinotéky Richard Alberovský se snažil vytvořit krásné a pohodlně prostředí pro všechny, takže dlouho před degustací zatopil v krbu. Jenomže krásné středeční počasí v kombinaci s krbem vytvořilo téměř pekelnou atmosféru.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Westrans

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve