Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Praha v růžovém

Den v růžovém v pražském Clarion Congress Hotelu se proměnil doslova v lukulské hody. Zaplněná Veduta ochutnávala skvělá vína, poznávala taje výroby čokolády, sytila se skvělým rautem šéfkuchaře hotelu, závodila ve virtuální realitě a ještě stihla sledovat hokejové čtvrtfinále...

Ostrava je růžová!

Ostrava byla historicky, po Praze, prvním místem konání Dnů v růžovém a je to tu tu znát i po letech. Zcela vyprodaný sál, spousta návštěvníků v růžovém, skvělý apetit na víno i na připravené menu. Také rozesmáté a spokojené obličeje a chuť si hrát - to vše byla ve čtvrtek Ostrava.

Růžový Děčín

Den v růžovém v Děčíně se konal na prostranství pod Růžovou zahradou teprve podruhé, ale opět se skvělou návštěvou. Martina a Petr Novotní vytvořili ve své Vinotéce Děčín skutečnou baštu českého a moravského vinařství na samém severu Čech.

Vinařství Vajbar

Představujeme vám vinaře, kteří se účastní projektu KRÁL VÍN České republiky. Více o Vinařství Vajbar

JAROVÍN ROSÉ

I přes chvílemi zamračené a jednoznačně chladné počasí si do nových prostor ve Znojmě na tradiční prezentaci JAROVÍN ROSÉ našla cestu početná skupina milovníků vína. Částečně venkovní a častěčně vnitřní prostory Domu umění na Masarykově náměstí se ukázaly velmi dobrou volbou a určitě se stanou novou tradicí.

ZD Němčičky

Představujeme vinaře, kteří se účastní KRÁLE VÍN České republiky. Více o ZD Němčičky

Vinařství Ludwig

Představujeme vám vinaře, kteří se účastní projektu KRÁL VÍN České republiky. Více o Vinařství Ludwig

Rodinné vinařství Jedlička

Představujeme vám vinaře, kteří se účastní projektu KRÁL VÍN České republiky. Více o Rodinném vinařství Jedlička

Plzeň v růžovém

Sezóna největších degustací sektů, frizzante a růžových vín se právě rozjela. První zastávku hostil plzeňský parkhotel.

Zrůžovělé České Budějovice

Další díl největší prezentace sektů, frizzante a růžových vín se odehrál v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. Sál byl zaplněn v maximálním počtu určenému pro tuto gastronomicko-vinnou akci.

Aprílová párty v růžovém

Již tradičním místem, na kterém si může veřejnost poprvé ochutnat růžová vína přihlášená do JAROVÍN ROSÉ a sekty a a frizzante z jarního hodnocení KRÁL VÍN České republiky, je aprílová afterparty, která začíná hned po hodnocení.

JAROVÍN ROSÉ 2019

5. dubna zasedla v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích odborná komise a ohodnotila 180 růžových vín a klaretů, které přihlásilo 83 vinařských firem z celé ČR.

Bubliny ohodnoceny

Do jarního hodnocení KRÁL VÍN České republiky 2019 přihlásilo 27 vinařství 70 šumivých a perlivých vín. Hodnocení proběhlo v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích dne 5. dubna 2019

Rozloučení s TURNÉ

TURNÉ KRÁLE VÍN 2018 se rozloučilo více než stylově. V rámci Táborského festivalu vína uspořádalo snoubení 15 vín s 15 malými chody. V hlavní roli se tak ocitla Pršuterie Chovaneček a naši oblíbení sýraři - Moravia Lacto, Olma Olomouc a Gran Moravia.

Růžové šílenství na startu

Již za necelé dva měsíce budeme znát nového championa Národní soutěže rosé a klaretů JAROVÍN ROSÉ a také si ho milovníci vína budou moci hned ochutnat.

Závěrečný košt

Z jižní Moravy na jižní Moravu - aneb ze Znojma do Hustopečí za 5 měsíců a 11 000 km. KRÁL VÍN České republiky startoval na konci srpna ve Znojmě a poslední košt uspořádal v polovině ledna v Hustopečích. Mezitím objel 8 měst s Královskými košty a navštívil 27 míst s Turné KRÁLE VÍN. Nesmíme zapomenout ani na Vinobraní v Edenu. Víc než 6 000 návštěvníků našlo cestu na tyto akce a spolu s jarními prezentacemi růžových vín překročil počet návštěvníků hranici 8 000.

Turné v Moravské bance

Až na polovinu ledna byla připravena předposlední zastávka Turné KRÁLE VÍN 2018. Hostil ji jeden z nejkrásnějších vinných sklepů v Brně - sklep Moravské banky vín. Poučené brněnské publikum tu vytvořilo důstojný rámec degustaci skvělých vín.

Rekordní Praha

O Královský košt v Praze byl takový zájem, že pořadatelé museli třikrát měnit sál v Clarion Congress Hotel Prague a přiobjednávat počty brigádníků. Velké díky patří managementu hotelu - jen díky němu se vše podařilo "nafouknout" tak, že se konal v jednom z největších pražských konferenčních sálů s účastí téměř tisíce návštěvníků.

Vyprodaná Plzeň

V Parkhotelu Plzeň proběhl další z Královských koštů. Velmi úspěšný, již tři týdny před termínem akce beznadějně vyprodaný. Vína připravili pořadatelé dostatečné množství, i servis byl díky zdojeným sommeliérským stanovištím pružný, nicméně kapacita sálu rozhodně není nafukovací a víc návštěvníků už by rozhodně nepojala.

Hradecké koštování

Hradec Králové je mekkou milovníků vína již hodně let. Proto ani v něm nemůže chybět Královský košt. Již léta je pořádán v kongresovém sále hotelu Černigov.

Bylo tomu tak i v letošním roce. Hradečáci i Pardubáci zaplnili sál do plné kapacity a vytvořili velmi důstojné prostředí pro degustaci 300 nejlepších českých a moravských vín.

Vyprodaný Liberec

Tradice Královských koštů v Clarion Grandhotel Zlatý lev Liberec byla založena teprve v loňském roce. O to bylo překvapivější, že již 3 týdny před termínem koštu bylo zcela vyprodáno. Pořadatelé však, díky pochopení ředitelství hotelu, mohli otevřít i prostory balkonu. Poté bylo třeba posílit připravené počty vín a prodej mohl být znovu otevřen. Odměnou byl sál zaplněný milovníky vína z Liberce, Jablonce i širokého okolí.

Vypitá Ostrava

Královský košt v Ostravě - v hotelu, který se nejdřív jmenoval Atom a dnes Clarion Congress Hotel Ostrava má již 12 letou tradici. Ta se letos odrazila ve skvělé návštěvnosti. I přes to, že pořadatelé přesunuli akci do největšího konferenčního sálu, museli s radsotí ohlásit VYPRODÁNO. Distribuční stanoviště s víny byla zdvojena, aby se netvořily zbytečné fronty, číšníci s drobnými sousty běhali jako o závod. Přesto byla v závěru akce kuchyň vyjedená, ale co více, poprvé v historii všech Královských koštů byla vína dopita. Na konci každého koštu zůstává na stolech 150 a někdy i více zpola vypitých láhví a s nimi i smutek ze zmařeného vinařského díla. Ne tak v Ostravě, tady se návštěvníkům podařilo valnou většinu vín skutečně s radostí dopít - vinaři vám všem moc děkují!!!

Turné ve Vinné galerii

Vinná galerie v Brně je součástí Turné KRÁLE VÍN již od samotného začátku. Manželé Vicanovi tu vytvořili zcela unikátní prostředí snoubící víno a umění a hlavně okolo sebe dokázali shromáždit obrovské množství vinných nadšenců. Degustace to byla sice náročná, ale díky mnoha ohlasům i krásná a poučná.

Turné v Plzni

Plzeňská vinotéka Sommelier je dlouhodobým partnerem KRÁLE VÍN, proto nemohla chybět ani v letošním termínovém kalendáři TURNÉ. Degustace to byla spíše komorní, ale i tak velmi příjemná a naplněná zaslouženým obdivem ke skvělým vínům.

Královský košt Ústí nad Labem

Další meta dobyta! Králvoský košt se po několika letech vrátil do Clarion Congress hotelu v Ústí nad Labem a vrátil se úspěšně. Zcela zaplněné tři spojené kongresové sály doslova dýchaly spokojeností návštěvníků - milovníků vín z Ústí, Děčína i Teplic, kteří si přijeli vychutnat to nejlepší, co se urodilo v Čechách i na Moravě. Velké díky patří několika místním vinařským guruům, kteří pomohli zaktivat své členy vinných klubů.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
BS vinařské potřeby

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve