Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné v Plzni

Plzeňská vinotéka Sommelier je dlouhodobým partnerem KRÁLE VÍN, proto nemohla chybět ani v letošním termínovém kalendáři TURNÉ. Degustace to byla spíše komorní, ale i tak velmi příjemná a naplněná zaslouženým obdivem ke skvělým vínům.

JAROVÍN ROSÉ

I přes chvílemi zamračené a jednoznačně chladné počasí si do nových prostor ve Znojmě na tradiční prezentaci JAROVÍN ROSÉ našla cestu početná skupina milovníků vína. Částečně venkovní a častěčně vnitřní prostory Domu umění na Masarykově náměstí se ukázaly velmi dobrou volbou a určitě se stanou novou tradicí.

Královský košt Ústí nad Labem

Další meta dobyta! Králvoský košt se po několika letech vrátil do Clarion Congress hotelu v Ústí nad Labem a vrátil se úspěšně. Zcela zaplněné tři spojené kongresové sály doslova dýchaly spokojeností návštěvníků - milovníků vín z Ústí, Děčína i Teplic, kteří si přijeli vychutnat to nejlepší, co se urodilo v Čechách i na Moravě. Velké díky patří několika místním vinařským guruům, kteří pomohli zaktivat své členy vinných klubů.

ZD Němčičky

Představujeme vinaře, kteří se účastní KRÁLE VÍN České republiky. Více o ZD Němčičky

Turné v Hradci

Po několika letech se vrátilo do Hradce Králové Turné KRÁLE VÍN a to díky nově vzniklé vinotéce a vinnému baru KLARET. Velmi příjemné prostředí evokuje typické italské enotéky. Můžete tu nejen posedět se sklenkou či láhví vína, ale také si k ní přikousnou skvělé sýry, klobásy či pršuty. Navíc je tu téměř denně přítomen milý a vinně nadšený majitel - co víc si můžete přát?

Vinařství Ludwig

Představujeme vám vinaře, kteří se účastní projektu KRÁL VÍN České republiky. Více o Vinařství Ludwig

Královský košt v Českých Budějovicích

Clarion Congress hotel České Budějovice je hostitelem Královského koštu již dlouhých 7 let. Za tu dobu se podařilo v královském městě piva vybudovat velmi zajímavou skupinu milovníků a dnes již možná i poučených znalců vína. Návštěva tak byla opět velmi potěšující a rozhodně i zavazující do příštích let.

Rodinné vinařství Jedlička

Představujeme vám vinaře, kteří se účastní projektu KRÁL VÍN České republiky. Více o Rodinném vinařství Jedlička

Královský košt Brno

Celkem deset Královských koštů letos připravil KRÁL VÍN pro milovníky vína. Po úvodním Znojmu přišla řada na Brno. Spolu se 300 nejlepšími českými a moravskými víny jsme se s brněnskými milovníky sešli na skvělé adrese - na Vinařské ulici. Ve zdejší menze Masarykovi univezity se košt konal již potřetí.

Plzeň v růžovém

Sezóna největších degustací sektů, frizzante a růžových vín se právě rozjela. První zastávku hostil plzeňský parkhotel.

Turné v Edenu

Nákupní centrum Eden je dlouhodobým partnerem projektu KRÁL VÍN České republiky a tak každým rokem zve své zákazníky na zastávky Turné. Ta letošní se konala v Pizzerii Cantonata a všichni přítomní milovnící vína si ji užili naplno. Dárků bylo více, než na jiných Turné a navíc bylo motivem důležité sdělení: začíná měsíc v růžové, který je zaměřen na pomoc nemocným rakovinou prsu.

Turné v Písku

Ve Vinotéce Písek se konalo Turné poprvé a doufáme, že nikoliv naposledy. Skutečně minimalistické pojetí prostoru vinotéky je bohatě vyrovnáno historickým pojetím, nabídkou vín i zájmem místních milovníků vína. Pokud pojedete do Písku, určitě se tu zastavte!

Jablonecké turné

Dům vína v Jablonci nad Nisou je tradičním místem degustací nejen pro KRÁLE VÍN. Jeho provozovatelé (a zároveň majitelé vinařství Annovíno Lednice) tu shromáždili skvělý klub milovníků vína. Navíc nespí na vavřínech a v posledních letech intenzivně vylepšují a rekonstruují. S každou naší návštěvou objevujeme nové stylové místnosti této asi nejhezčí vinotéky, ve které se turné pořádá....

Kladno, to je to město

Že Kladno nejsou jen hokejky a ocel, ale také milovníci vína, to víme už dávno. Bance vín tu vládne paní Jančovičová, žena mnoha řemesela hlavně zdatná kuchařka, která vždy připraví připravené suroviny úplně jinak, než všichni ostatní. Mluví o tom i naše fotogalerie a ta se nám do ní zdaleka všechny kreace nevešly... děkujeme

Turné v Semilech

I po 13 letech koučování KRÁLE VÍN nás stále ještě mohou některá místa ČR překvapit. Loni to byl Děčín a jeho neuvěřitelně rychle prodané vstupenky, letos pak město v podkrkonoší, kde bychom asi čekali vše možné, ale určitě ne skvěle fungující vinný klub. Děkujeme, že jsme si zase mohli rozšířit obzory a doufáme, že i trochu obohatit ty krkonošské...

Turné v Pelhřimově

Pelhřimov - město rekordů - se k místům, která navštíví naše Turné přidal loni a jsme rádi, že nadšení pro česká a moravská vína tu vydrželo. V tenisovém klubu se sešel vinařský výkvět města a společně jsme ochutnali i ohodnotili to nejlepší z letošního ročníku soutěže.

Turné v Kralupech

Vinotéka Sommelier a Vinný klub v Kralupech je tradičním místem setkávání milovníků vína se skvělými moravskými i českými vinaři. V adresáři Turné je od samého začátku a tak nemohla chybět ani letos. Byť posun na středu znamenal, že nebylo po dlouhých letech vyprodáno, byla to skvělá a akční degustace se skvělými víny a hlavně lidmi.

Dvoják v Děčíně

Vinotéku Děčín a její skvělé majitele jsme objevili v loňském roce. Svou práci dělají tak dobře, že pro česká a moravská vína nadchli snad celý Děčín. Dva zcela zaplněné večery mluví sami za sebe. Skvělá a zvídavá atmosféra, plodná diskuse, prostě vinná párty jak má být.

Premiéra v Café Alibi

Některá místa navštěvujeme s TURNÉ již řadu let, jiná jsou premiérová. Poprvé, a doufáme že nikoliv naposledy, jsme hostovali v Ústí nad Labem, v Café Alibi. Velmi příjemně koncipovaná kavárna na Mírovém náměstí byla zaplněná do posledního místa a degustace, ač poněkud hlučnější, byla skvělá.

Turné na Karláku

Vinotéka a Vinný klub na Karlově náměstí v Praze je dalším z míst, kde se daří dobrým vínům, kam rádi chodí vínomilci vína mlsat a kde také nemůže chybět pravidelná zastávka TURNÉ. Opět bylo zaplněno do posledního místečka a opět bylo skvěle. Jen více takových míst a nejen v Praze!

Vinobraní v Edenu

Již podeváté se konalo Vinobraní na náměstíčku před Nákupním centrem Eden, pořádané za podpory tohoto nákupního centra. A opět bylo skvělé, více než 700 spokojených návštěvníků mluví samo za sebe.

Turné na hradě

Hrad v Litoměřicích je nejen kulturní památkou, ale taká svatostánkem českých vinařů. Je nám ctí, že v krásných romantických prostorách můžeme opakovaně prezentovat ta nejlepší vína z KRÁLE VÍN. Navíc je radost se setkat s místním velmi vinařsky zkušeným publikem, které dovede patřičně ocenit předkládanou kvalitu.

Turné zahájeno

První zastávkou TURNÉ KRÁLE VÍN se v letošním roce stal Zámecký vinný sklep v Klimkovicích. Historický sklep byl zaplněn do poslední místečka a ještě zůstala řada milovníků vín bez vstupenky. Návštěvníci vytvořili skvělou atmsféru, ve které nechybělo ani ostré ostravské špičkování u některých méně pochopitelných vzorků.

Královský košt Znojmo

Již potřetí byl projekt KRÁL VÍN České republiky odstartován ve Znojmě. Ihned po předání diplomů v městském divadle začíná na nádvoří Louckého kláštera Reprezentační královský košt a v podvečer i veřejnosti určený Královský košt.  Akce se konala s podporou Jihomoravského kraje.

Královské ocenění vinařů

Probíhá již třetím rokem ve Znojemském divadle. I tentokrát bylo, navzdory předčasnému vinobraní divadlo zaplněné nadšenými a přejícími vinaři, které bavilo nejen víno, ale i skvělé komické kouzlení Richarda Nedvěda.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Comgate

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve