Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Otevřené sklepy v Rakvicích.

Aneb méně je někdy více.

Skvělá vína se střídala s méně skvělými, krásné a velké sklepy s malými a jednoduchými, milí a usměvaví lidé s protivnými. Autobus, který nejezdí a záchody za 10 Kč.

Víno&Delikatesy 2014

Kam kráčí náš největší vinařský veletrh jsme byli zjistit na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Zlatý pohár Víno&Delikatesy ocenil vinaře.

Tradičně první den mezinárodního veletrhu Víno&Delikatesy byly vyhlášeny oficiální výsledky soutěže o Zlatý pohár Víno&Delikatesy a předány poháry oceněným vinařům.

KRÁL VÍN po deváté

KRÁL VÍN České republiky vstupuje do devátého ročníku. K osvědčeným a oblíbeným atributům přidává další novinky. Vypadá to, že se máme na co těšit.

Trdlování v Němčičkách

Jan Stávek ve svém vinařství vyrábí nejen skvělá rosé vína a dnes již pověstná vína likérová. Také se snaží o udržování tradic. Při Trdlování se můžete setkat s řadou jarních či velikonočních tradic a ochutnat spustu zajímavých pokrmů.

Gastronomie mezi vinohrady

V září loňského roku byla otevřena nově zrekonstruovaná a hodně přestavěná původně administrativní a výrobní budova Šlechtitelky ve Velkých Pavlovicích pod názvem Vinařský penzion André.

Dobroty z ostravské Benady

Čtyřhvězdičkové hotely Clarion najdete napříč celou republikou a v každém z nich i designovou restauraci Benada. Té ostravské vládne skvělý šéfkuchař Otto Kokoszynski a je to znát. S nástupem nového jarního menu jsme zaskočili ochutnat.

Táborský festival vína

Za sedm let se pořadatelé Táborského festivalu vína dopracovali k nejdelšímu gastronomickému festivalu v Evropě. Skvělá práce. S fotoaparátem jsme se zašli podívat na závěrečnou přehlídku vín a vinařů, která se konala v hotelu Palcát.

Přes 100 000 pro děti

Vinařství Vajbar přichází se skvělou myšlenkou, jak dobrým vínem podpořit potřebné děti v brněnském dětském domově. Pomáhá mu v tomu Lucie Klukavá, Miss Víno 2013 i celá řada majitelů vinoték.

Galavečeře s královskými víny

Již šestiletou tradici mají galavečeře konané poslední večer nejdelšího evropského festivalu jídla a vína v Táboře pod vedením vinařského publicisty Branko Černého. V posledních letech se z nich vykristalizovala galavečeře snoubící pokrmy z vína se špičkovými víny, která získala exkluzivní zlaté medaile a zároveň označení pěti korunek v soutěži posledního ročníku KRÁL VÍN České republiky.

Na cestě po Itálii

Ve čtvrtek 27. února se v restauraci Alforno focacceria italiana servírovalo večerní menu inspirované jihoitalskou Kampánií, tedy oblastí kolem Neapole. Bylo to už druhé zastavení na pomyslné cestě po celé Itálii, již si pro tento rok trojice restaurací Alforno, Aldente a Alriso pro své hosty připravily.

Francie na jižní Moravě

Tomáš Jakeš, šéfkuchař vyučený ve Francii michelinským šéfkuchařem, opět řádil. V Retro Grilu se hodovalo ve francouzském stylu. Skvělé pokrmy si nenechala ujít ani Miss Víno Lucie Klukavá a její vinařský patron Bronislav Vajbar.

Salon vín České republiky otevřen

Salon vín předal ocenění nejlepším vinařům a otevřel brány veřejnosti. Největší fotogalerii ze slavnostního večera najdete právě zde.

Táborský festival vína se stěhuje

Táborský festival vína se na poslední chvíli zčásti stěhuje. Nejdelší svátek vína a gastronomie ve střední Evropě opouští objekt budovy Střelnice a stěhuje se do nedalekého Hotelu Palcát. Ten se nachází na nejfrekventovanější ulici Tábora, na třídě 9. května. Šestý ročník festivalu, který trvá déle než měsíc, vypukne již v pondělí 3. března a zahájí ho soutěž konzumentů Moje víno.

Královské košty budou bohatší

Pořadatelé projektu KRÁL VÍN České republiky připravili pro devátý ročník řadu novinek. Poprvé se bude hodnotit i výsledky vyhlašovat v Praze – v největším Clarion Congress Hotelu v pražských Vysočanech. Poprvé se na Královské košty mohou těšit milovníci vína v Ústí nad Labem i Hradci Králové.

Skvělá zpráva pro gurmány.

Na znojemsku výrazně vzrostla úroveň gastronomie. Před půl rokem otevřelo vinařství Vinice Hnanice na samé hranici Národního parku Podyjí nový provoz spojený s hotelem, kongresovými prostory a pochopitelně i restaurací.

Valentýn s KRÁLEM VÍN

Již tradičně se v hotelu Happy Star v Hnanicích u Znojma schází milovníci dobrého jídla a vína při snoubení vína a pokrmů v rámci svátku zamilovaných. Vína se tu nesnoubí ledajaká – jde o rozloučení s 15 nejlepších vín projektu KRÁL VÍN České republiky,  vína zařazená do Turné KRÁLE VÍN.

Rytířská sklenka vína

V jihlavském hotelu Villa Eden proběhlo první letošní setkání rytířů Evropského řádu rytířů vína. Na programu byly nejen učené rytířské disputace, ale také snoubení vín a pokrmů a prezentace čokolády.

Přes Kordillery až k doktorátu na Univerzitě Tomáše Bati

Miroslav Zikmund obdržel čestný doktorát Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Při této příležitosti tradičně nechyběla medailová vína projektu KRÁL VÍN České republiky. Mezi gratulanty nechyběl hejtman, primátor, představitelé akademické obce ani mistr Václav Hudeček.

Turné v Kralupech

Kralupy nad Vltavou jsou jen malý kousek od českých vinic v Mělníku. Snad i proto tu má dobré víno skutečně dobrý zvuk. Vinotéka Sommeliér&Vinný klub hostí Turné od samého začátku a letos jí připadlo čestné závěrečné místo. Jediné volné místo nezůstalo ve zdejším stylovém salónku s krbem, umístěným v historické části měšťanského domu.  

Turné v Nové Pace

Vinotéka pana Kuříka udělala z Nové Paky mekku moravských vín. Již loňské premiérové Turné patřilo k těm nejvíce navštíveným a ve stejném duchu se neslo i to letošní. I přes to, že se akce odehrává v sále městského kulturního střediska, není možno vyhovět všem zájemcům o skvělá vína.

Turné v Jihlavě

Premiéru si odbylo Turné v jihlavském hotýlku Villa Eden. Rytíř vína Václav Peterka tu vytvořil krásné prostředí pro pracovní cesty, školení i rodinnou relaxaci. Nyní pracuje ještě na vinařském zvelebení a dobrá vína tu nejen nabízí, ale také začíná propagovat pomocí degustací.

Turné ve Vsetíně

Paní Žambochová vládne své Vinotéce u Františka železnou rukou tak, že dokázala přeškolit tvrdé valašské palice z oblíbené kořalky na skvělá vína - a to už je co říci. Tradiční zastávkou Turné se stal salónek hotelu Magistr ve Vsetíně, který byl, stejně tak tradičně, zcela zaplněn místním fan klubem Vinotéky u Františka.

Ostravské finále

Poslední z Královských koštů proběhl tradičně v Ostravě, v nově zrekonstruovaných prostorech kongresového centra. I tady pokračovala přílivová vlna návštěvníků, která provázela celou tour královských koštů. Více než 300 nadšených milovníků vína důsledně prochutnalo nejlepší česká a moravská vína.

Turné v Klimkovicích

Zámecký sklep v Klimkovicích dýchá zvláštní atmosférou historickcých kleneb a starého kamene. Pan Rimmel tu velmi citlivě vytvořil nejen kóje pro uskladnění vín, ale také dvě degustační místnostni. Ke starým kamenům se tak přidává masivní dřevo, tepaný kov a sklo. Navíc tu také dokázal sdružit vynikající partu severomoravských milovníků vína, kteří vytvořili velmi příjemnou atmosféru.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Přinášíme nejmodernější technologie

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve