Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné KRÁLE VÍN začalo

První zastavení Turné KRÁLE VÍN - řízené degustace patnácti nejlepších vín KRÁLE VÍN České republiky 2014 se konalo v pražském vinném klubu VK 17 na Karlově náměstí.

Vinný bar Degu sází na ochutnávky špičkových moravských vín

Chcete své chuťové pohárky pohladit kvalitním vínem, ale bojíte se, že při výběru lahve nebudete mít šťastnou ruku? V nedávno otevřeném brněnském vinném baru Degu se určitě nespletete. Za cenu jedné lahve můžete otestovat i sedm různých vzorků pečlivě vybraných vín, a v lahvi si odnést až svého favorita.

Mezi tisícovkou nejlepších vín 26 moravských vín

Prestižní průvodce nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde 2015 (1000 vín světa pro rok 2015), vydávaný Unií francouzských enologů (Union des Oenologues de France) letos představuje 26 vín z České republiky!

První sabrage Jana Čenského a Radima Fialy.

Známí herci a milovníci moravského vína Jan Čenský a Radim Fiala byli hosty již pátého Vinobraní v Edenu, které pořádá NC Eden a KRÁL VÍN České republiky. Krásné počasí a špičkoví vinaři přivedli do Edenu rekordní návštěvu.

Králem vín je Tanzberg

Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV z Perné, Železné získal 92,2 bodů a titul KRÁL VÍN. Potvrzuje se tak výjimečnost této skvělé polohy. Vyjímečnost potvrzuje i VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, které po roční pauze získává již čtvrtý titul „Nejlepší kolekce vín“.

čínské fórum na Hradě

Ve čtvrtek a v pátek (28.-29.8.2014) bude Pražský hrad hostit Čínské investiční fórum, které pořádá Smíšená česko-čínská komora.

Víno opět pomáhá dětem.

Děti z dětského domova Jílová 13 v Brně dnes dostaly krásný dárek od Vinařství Vajbar – šek na 100 000 Kč. Děti si za tyto peníze užijí výlety - chystají se do Prahy podívat na památky - i další volnočasové aktivity.

Historické vinobraní

Znojemské historické vinobraní nabídne unikátní historický program, nejlepší moravská vína,
hudbu různých žánrů i jedinečný ohňostroj.

KRÁL VÍN již po deváté dohodnotil vína

Odborná komise, složená paritně z vinařů – enologů, sommelierů, inspektorů SZPI a učitelů z vinařských vysokých škol, ohodnotila v kongresovém centru Clarion Congress Hotel Prague 900 přihlášených vzorků od 120 českých a moravských vinařů.

KRÁL VÍN hodnotí již po deváté

KRÁL VÍN České republiky vstupuje do devátého ročníku s více než 900 soutěžními vzorky. K osvědčeným a oblíbeným atributům přidává další novinky. Vypadá to, že se máme na co těšit – poprvé startuje v Praze, s novými luxusními skleničkami, bohatším občerstvením i novými kategoriemi, navíc vám víno doručí až domů. Vína budou hodnocena od 5. do 8. srpna v pražském hotelu Clarion.

Výroční cena Prix OIV jde do České republiky


Vedle četných úspěchů našich vín na světových soutěžích se občas výrazně prosadí na mezinárodní scéně i naši vinařští experti a jejich díla. Minulý týden na svém zasedání v Paříži udělila porota Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV výroční cenu Prix de l´OIV v oboru ekonomie nové knize JUDr. Luboše Bárty, MBA, „Public relations a marketingová komunikace v obchodu s vínem“!

Soutěž o titul Česká biopotravina 2014 právě začíná

Třináctý ročník soutěže o nejlepší tuzemskou biopotravinu začíná. Soutěž organizuje PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. O titul Česká biopotravina 2014 se mohou ucházet výrobky splňující podmínky pro biopotraviny, tedy s certifikací. Další, neméně podstatnou podmínkou je původ surovin výrobku. Bioprodukty lze do soutěže přihlašovat do 15. srpna 2014.

Léto v růžovém

Poprvé zavítala vína z mezinárodní soutěže Jarovín Rosé do Ústí nad Labem. Ve zdejším Clarionu proběhla 21. 6. oslava léta, grilu a rosé.

LEGENDA VINO LJUBLJANA ZNOVU OŽILA!

MORAVSKÁ VÍNA SE NA ÚSPĚŠNÉM ZNOVUZROZENÍ NEJSTARŠÍ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE SVĚTA PODÍLELA ZLATÝMI I STŘÍBRNÝMI MEDAILEMI!

Sekáči měli své mistrovství

Michal Jandl z valašské obce Lidečko reprezentující Grand Cru restaurant et bar Praha obhájil titul mistra České republiky v sekání sektů neboli sabráži (sabrage je francouzský výraz pro otevírání lahví sektu useknutím jejího hrdla). V konkurenci sommeliérů z České republiky a ze Slovenska navázal na svůj triumf z loňského roku. Ve finále letošního jubilejního 10. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky v sekání sektů, které odborně zaštítila Asociace sommelierů ČR, předvedl atraktivní ohňovou show, během které usekl dvanáct lahví sektů z vinařství Sekt Jan Petrák.

KRÁL VÍN po deváté

KRÁL VÍN České republiky vstupuje do devátého ročníku. K osvědčeným a oblíbeným atributům přidává další novinky. Vypadá to, že se máme na co těšit – poprvé startuje v Praze, s novými luxusními skleničkami, bohatším občerstvením i novými kategoriemi, navíc vám víno doručí až domů.

Georgia International Wine Awards 2014

Moravská bílá vína triumfovala na soutěži OIV v Gruzii! Jeden z nejlepších Sauvignonů světa pochází z Rakvic!

Nový gurmet restaurant Salabka s vlastní vinicí

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Nově vás nyní přivítá restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Ostrava zrůžověla.

Již tradiční Den v růžovém přivítal Ostravský Clarion modrou oblohou a hřejivým sluníčkem. Pořadatelé operativně přesunuli celou akci na hotelovou terasu. Degustaci 150 rosé vín spojenou s devítichodovým menu a grilováním navštívilo téměř dvěstě milovníků vína z Ostravy a okolí.

Den v růžovém České Budějovice

Premiérové prezentace růžových vín a gastronomie v Clarion Congress hotelu České Budějovice se zúčastnilo více než sto milovníků vína a dobrých pokrmů. Ochutnali stopadesát vzorků rosé vín ze čtyř zemí, speciality šéfkuchaře hotelu i novinkovou grilovací řadu Ládi Grilemana.

Jarovín Rosé prezentoval vína i na Modrých horách.

17. května se konala cyklistická a turistická akce Májové putování po Modrých horách. Trasa vedla z Velkých Pavlovic do Němčiček, kde probíhal odpolední i noční program. Pořadatelé připravili košt vinařů z Němčiček a okolí, vystoupení cimbálové muziky i tradiční vystoupení mužáckých sborů. Jarovín Rosé v rámci této akce představil vybraná úspěšná vína. Akce se zúčastnili stovky cyklistů i pěších turistů. I navzdory plačtivému počasí panovala v němčičském kulturáku skvělá nálada od jedné hodiny po poledni až hluboko přes půlnoc.

Ovocná vína osvěží léto

Famille Castel představuje výběr osvěžujících vinných nápojů s příchutí ovoce ideálních pro nadcházející letní období!

Jarovín Rosé málem uplaval

11. ročníku mezinárodní soutěže rosé vín počasí nepřálo. Průtrži mračen navzdory si skvělá vína do romantických uliček Znojma přišlo ochutnat 270 návštěvníků. Navzdory dešti se podávalo skvělé menu hotelu Happy Star i grilovalo.

Králem rosé vín se stal Jan Stávek.

30. dubna odborná porota ohodnotila přihlášené vzorky a ještě večer byly vyhlášeny výsledky mezinárodní soutěže rosé vín JAROVÍN ROSÉ 2014. Oba nejdůležitější tituly bral Jan Stávek (Víno J. Stávek)- stal se championem soutěže a získal i pohár starosty města Znojma za nejlepší kolekci.

Před hodnocením

Příprava hodnocení soutěže je náročná řehole i u tak specializované soutěže, jakou je Jarovín Rosé. Ve sklepě se sešlo 160 vzorků po 9 lahvích, celkem tedy 1440 lahví, které je potřeba roztřídit, oštítkovat, přebalit, zabalit a odvézt.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Jižní Morava - místo plné zážitků

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve