Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Poslední akce KRÁLE VÍN.

KRÁL VÍN České republiky uzavírá svou úspěšnou letošní misi. S královskými košty, turné i vinobraním navštívil patnáct měst a potěšil přes 3 000 milovníků domácích vín. S letošní sezónou se rozloučí v Praze grandiózním Královským koštem v sobotu 29. listopadu. 

Světový DUEL

Výstava vín, která již dávno přerostla Hustopeče, ve kterých se tradičně pořádá.

Vinné laškování ve Vsetíně

Vsetínská setkání s Králem vín organizuje majitelka místní vinotéky, nezdolná a stále dobře naladěná paní Žambochová. A organizuje je skvěle! Vždyť každým rokem vyprodá celý salonek hotelu Magistr.

Až tři sta moravských vín na Festivalu otevřených sklepů

Stovky lidí zamíří  o víkendu 15. a 16. listopadu na jižní Moravu díky Festivalu otevřených sklepů. Vinaři ze Znojemska lákají návštěvníky na koštování tří stovek vín v tradičních moravských sklípcích. Podle pořádající Nadace Partnerství rok od roku přijíždí více lidí, dvě třetiny návštěvníků se vracejí opakovaně. I pro ně je však letošní ročník opět něčím nový. Podzimní festival nabídne mimo jiné i mladá vína ročníku 2014, hudbu či gastronomické zážitky.

KRÁL VÍN potěšil Hustopeče.

Již počtvrté se sešli milovníci vína z jižní Moravy, a nejen jí, v Hustopečích, v sálech hotelu Centro.  Pořadatelé zareagovali na loňskou situaci, kdy museli uzavřít dveře a zklamali tak dobrou padesátku vína chtivých návštěvníků, a rozšířili prezentaci vín do dalších prostor.

Česká kniha získala nejvyšší ocenění v Paříži

V sídle OIV – Mezinárodní organizace pro révu a víno – v Rue Aguesseau v Paříži, sousedící s Elysejským palácem, proběhl tento týden slavnostní ceremoniál předání výročních cen OIV autorům oceněných knih. V kategorii Ekonomie vína zvítězila kniha JUDr. Luboše Bárty, MBA,  Public relations a marketingová komunikace v obchodu s vínem, kterou vydalo počátkem roku nakladatelství Radix.

Turné pod Klimkovickým zámkem

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích najdeme, jik jinak, v hitorickém sklepení zdejšího zámku. Pan Rimmel tu postupně vybudoval skutečnou oázu milovníků vín. Dvě degustační místnosti, bar i boxy na uchování vinných pokladů. To vše v historickém či alespoň rustikálním provedení dřeva, kovu a cihel.

Vinná galerie hostila Turné

Snad nejpopulárnější brněnská vinotéka je dílem půvabné a stále usměvavé Martiny Vicanové. Ve více než 150 let starém sklepení tu najdete nejen bohatou nabídku vín z domova i ciziny, ale třeba i domácí sýry a vejce z rodinné farmy Pálava. Degustace tu obohacují sýrovými koulemi či chleby s domácím sádlem a pečenou cibulí.

Českobudějovický král vín

Potřetí se sešli milovníci vína z jižních Čech v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. Královský košt sem opět přilákal několik set návštěvníků, takže pořadatelé mohli, i v rozšířených prostorách, hlásit vyprodáno!

Turné v Labyrintu

Pavel Varga vede tuto malou, ale velmi roztomilou vinotéku řadu let. Stejně tak řadu let v ní hostuje Král vín se svou prezentací patnácti nejlepších vín. Vinotéka se před degustací mění k nepoznání - regály se přemisťují tak, aby každé volné místečko mohla obsadit židle a stůl. Zájemců je mnoho, místa málo.

Táborské turné

Vinotéka U černého kocoura a zeleného stromu v Táboře je s KRÁLEM VÍN od samého začátku. Ladislav Makovec tu vychoval vnímavé a poučené publikum, které se na Turné Krále vín a jeho vína vždy těší v plně zaplněném středověkém sklepení.

Královská premiéra v Hradci Králové

Hradec Králové byl druhým premiérovým městem letošní šňůry Královských koštů. Jeho hostitelem byl kongresový sál hotelu Černigov.  Hradec Králové je, spolu se sousedními Pardubicemi, enklávou milovníků vína a tomu odpovídala i velmi hojná návštěva.

Královská premiéra v severních Čechách

se nakonec vydařila. Pořadatelé projektu KRÁL VÍN České republiky přidali do náhrdelníku Královských koštů i Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem. Přestože jsou premiéry koštů velmi náročné – je třeba si publikum v každém regionu nejprve vychovat – nedopadl košt vůbec špatně.

Královská Ostrava

Již pošesté se konal Královský košt v ostravském hotelu Clarion. Poprvé se však tato přehlídka nejlepších českých a moravských vín konala v nových sálech kongresového centra. Nadšení milovníci vína z Ostravy a okolí je velmi příjemně zaplnili.

Turné v Kralupech

Vinotéka Sommelier v Kralupech nad Vltavou hostila další zastávku Turné. Oblíbené a pravidelné zastavení Turné přivádí do vinného klubu milovníky vín z Kralup a okolí. Jediné místo tu nezůstává prázdné...

AIR FORD odletěl

do Galaxie FORD a představil tu nabitému sálu kongresového centra Clarion Congress Hotel Prague dvě nové hvězdy souhvězdí FORD - FORD Mondeo a FORD Focus.

Turné KRÁLE VÍN začalo

První zastavení Turné KRÁLE VÍN - řízené degustace patnácti nejlepších vín KRÁLE VÍN České republiky 2014 se konalo v pražském vinném klubu VK 17 na Karlově náměstí.

Vinný bar Degu sází na ochutnávky špičkových moravských vín

Chcete své chuťové pohárky pohladit kvalitním vínem, ale bojíte se, že při výběru lahve nebudete mít šťastnou ruku? V nedávno otevřeném brněnském vinném baru Degu se určitě nespletete. Za cenu jedné lahve můžete otestovat i sedm různých vzorků pečlivě vybraných vín, a v lahvi si odnést až svého favorita.

Mezi tisícovkou nejlepších vín 26 moravských vín

Prestižní průvodce nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde 2015 (1000 vín světa pro rok 2015), vydávaný Unií francouzských enologů (Union des Oenologues de France) letos představuje 26 vín z České republiky!

První sabrage Jana Čenského a Radima Fialy.

Známí herci a milovníci moravského vína Jan Čenský a Radim Fiala byli hosty již pátého Vinobraní v Edenu, které pořádá NC Eden a KRÁL VÍN České republiky. Krásné počasí a špičkoví vinaři přivedli do Edenu rekordní návštěvu.

Králem vín je Tanzberg

Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV z Perné, Železné získal 92,2 bodů a titul KRÁL VÍN. Potvrzuje se tak výjimečnost této skvělé polohy. Vyjímečnost potvrzuje i VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, které po roční pauze získává již čtvrtý titul „Nejlepší kolekce vín“.

čínské fórum na Hradě

Ve čtvrtek a v pátek (28.-29.8.2014) bude Pražský hrad hostit Čínské investiční fórum, které pořádá Smíšená česko-čínská komora.

Víno opět pomáhá dětem.

Děti z dětského domova Jílová 13 v Brně dnes dostaly krásný dárek od Vinařství Vajbar – šek na 100 000 Kč. Děti si za tyto peníze užijí výlety - chystají se do Prahy podívat na památky - i další volnočasové aktivity.

Historické vinobraní

Znojemské historické vinobraní nabídne unikátní historický program, nejlepší moravská vína,
hudbu různých žánrů i jedinečný ohňostroj.

KRÁL VÍN již po deváté dohodnotil vína

Odborná komise, složená paritně z vinařů – enologů, sommelierů, inspektorů SZPI a učitelů z vinařských vysokých škol, ohodnotila v kongresovém centru Clarion Congress Hotel Prague 900 přihlášených vzorků od 120 českých a moravských vinařů.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vaše starosti na naši hlavu

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve