Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Královské turné v Kralupech

První zastávka Turné Krále vín patřila letos Kralupům nad Vltavou. Zdejší vinotéka Sommelier přivítala řízenou degustaci nejlepších 15 vín nadšeným a zcela zaplněným klubem. Jako vždy tu byla degustace živá a reakce nadšené. Kralupy jsou zkrátka plné vynikajících milovníků vín.

Rytíři vína pomáhali

26. září se uskutečnil v Augustiánském opatství benefiční koncert ve prospěch dětského pěveckého sboru Primavera. Na koncertu vystoupil sbor Primavera a pěvecký sbor Gaudeamus.
Krásný kulturní zážitek byl navíc podpořen nemalou vybranou částkou pro děti. Mezi návštěvníky koncertu a hlavně přítomnými rytíři vína se podařilo vybrat více než třicet tisíc korun.

Vinobraní v Edenu se povedlo

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhlo letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si mohlo více než 600 milovníků vína užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

KRÁLEM VÍN je suché víno a Leoš Horák!

Podruhé v desetileté historii se stalo Championem suché víno, poprvé jde o víno z barrique sudu. Jeho autorem je vrbický vinař Leoš Horák. Svou letošní dominanci potvrdil i vítězstvím v kategorii červených vín, opět s barrique cuvée. Stal se tak nejlepším domácím vinařem. Poprvé v historii jsou na postu vítěze kategorie dvě vína. Žádnou z výpočtových metod se nepodařilo rozhodnout o vítězi!

KRÁL VÍN České republiky dohodnotil!

V minulém týdnu zasedali odborníci ve světě vína a vinařství v komisích, které hodnotily 630 českých a moravských vín přihlášených do zásadního vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky 2015. Podruhé v desetileté historii je Championem suché víno! Poprvé se dělí dvě vína o titul Vítěz kategorie.

První zářijový víkend bude patřit vínu

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhne letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si v době od 13 do 21 hod. můžete u fontány před Edenem užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

Víno na zámku

Ještě jste nebyli na zámku v Mělníce? To jste o hodně přišli! Tři patra zámeckých sklepů, jejichž historie sahá až do 11. století nabízí unikátní zážitek. Můžete tu ochutnat nejen vína Jiřího Lobkowicze, ale také, v nově otevřeném Wine Atrium Bohemia, až 50 vzorků vín 12 českých vinařů ve volné degustaci. Na zámku najdete i restauraci či zámeckou cukrárnu s originálními dorty a pralinkami. Exkluzivní je enotéka s kompletní nabídkou vín a letní terasou s výhledem na soutok Labe s Vltavou.

Pražské růžové finále

Pražský kongresový hotel Clarion ve Vysočanech se stal více než důstojným hostitelem posledního letošního večera v růžovém. Více než 350 milovníků rosé a dobré gastronomie přivítal sál vyzdobený do růžového tónu pomocí světelných efektů, mašliček i balónků.

Colin Jackson ochutnal moravská rosé.

Colin Jackson Atlet světa 1993 a Atlet Evropy 1994 navštívil Den v růžovém v Ostravě. Velká degustace nejlepších růžových vín a klaretů nabízených ve snoubení s jarními pokrmy má v ostravském hotelu Clarion již dlouholetou tradici.

VOC Blatnice

Velmi mladým sdružením VOC – „Vín Originální Certifikace“, systému, který nás přibližuje k středomořským apelačním systémům a akcentuje vztah odrůdy a terroir, na rozdíl od stávajícího systému zatřiďujícího vína jen na základě cukernatosti hroznů, je VOC BLATNICE. Vinaři si tu vybrali Ryzlink rýnský a burgundské odrůdy – Chardonnay, Rulandské bílé a Rulandské šedé, kterým se tu nejlépe daří.

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Již 6. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2015. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici, kde proběhne start výletu. Registrace účastníků bude probíhat přímo na místě. Pro cyklisty, ale i pěší budou nachystaná zajímavá zastávková místa s koštem vín i místních specialit. Cíl výletu se nachází v unikátních petrovských Plžích, které se řadí k jedněm z nejhezčích sklepních areálů na jižní Moravě. Na účastníky tam čeká bohatý doprovodný program zahrnující Otevřené sklepy Strážnicka, gastronomické zážitky, cimbálovou muziku i slosování o cyklistické a vinařské ceny.

Wine Prague 2015

První ročník veletrhu vína se určitě vydařil. Ve vzdušném a uspořádaném prostředí se potkávaly prezentace domácích prestižních vinařů s řadou dovozců a zahraničních vinařů. Po většinu času se tu pohybovali i kultivovaní návštěvníci z řad vinařských profesionálů i milovníků vína. Gratulujeme pořadatelům a přinášíme fotografickou reportáž.

Festwine po jedenácté.

19. a 20. května probíhalo hodnocení necelých čtyřset vzorků jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine ve Velkých Pavlovicích, v Ekocentru Trkmanka.

České Budějovice v růžové.

V polovině května se v moderním českobudějovickém hotelu Clarion konal Den v růžovém. Inspirativní degustace růžových vín a klaretů z mezinárodní soutěže JAROVÍN ROSÉ je doplněna o gastronomický rozměr. Stává se tak vyhledávanou inspirací pro nadcházející letní dny.

JAROVÍN ROSÉ opět uchvátil Znojmo.

Po loňské průtrži mračen bylo počasí na pořadatele i milovníky vína hodné. Sluníčko zalévající svými paprsky romantické uličky Znojma se jen občas skrývalo za bílo-šedé mráčky a vytvářelo tak ideální podmínky k degustaci vín i ochutnávce pokrmů.

Guláááš.

9. května proběhla v Ekocentru Trkmanka velká soutěž ve vaření gulášů. Pochopitelně spojená s degustací vín, pivem, vystoupením kouzelníka, tanečním vystoupením a dokonce i soutěží v jízdě na elektrickém býkovi.

Veletrh Víno&Delikatesy po 18.

Na pražském výstavišti v Holešovicích se uskutečnil, v tradičním termínu, již 18. ročník veletrhu pro vinaře a gastronomii. V průběhu tří dnů navštívili výstaviště tisíce návštěvníků v širokém spektru - od odborníků až po milovníky vína.

JAROVÍN ROSÉ 2015

Stávek, Hort a Vajbar – tři růžoví králové.

Tak by se dal stručně charakterizovat 12. ročník mezinárodní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2015. Jan Stávek zopakoval svůj titul championa z roku 2014, Jiří Hort kontroval titulem nejlepší kolekce vín. Poprvé se na výsluní probojoval Bronislav Vajbar – jako jediný získal 5 medailí a o pouhých 0,25 bodu obsadil druhé místo v soutěži kolekcí.

Znovínský sylván šampinonem Les Grands Concours du Monde ve Štrasburku!

Když před více než patnácti lety zakládala Christine Collins ve Štrasburku soutěž ryzlinků, těžko si dokázala představit, že její „dítě“ vyroste v Les Grands Concours du Monde – sdružené světové mistrovské soutěže ryzlinků, tramínů, ruland šedých i bílých a nejnověji i sylvánů. Že získá patronát Unie francouzských enologů, později patronát OIV, UIOE a nejnověji že se soutěž stane členem uskupení nejprestižnějších autentických soutěží světa – VINOFEDu.

Táborská galavečeře

Od prvního ročníku se táhne tradice galavečeří v rytmu snoubení vín a pokrmů v předvečer prodejní přehlídky vín (posledního den festivalu) pod taktovkou Branko Černého. V posledních třech letech je přehlídkou nejlepších vín KRÁLE VÍN a skvělé gastronomie.

Rytířské snoubení

Snoubení prestižních vín a pokrmů přivolávajících jaro připravil na setkání členů Evropského řádu rytířů Branko Černý spolu se šéfkuchařem hotelu Happy Star Davidem Fučíkem.

Ochutnejte Dornfelder od znojemských vinařů

Říká vám něco slovo Dornfelder, lidověji Dorn nebo zkratka Dr? Komu se tyto výrazy spojí s temně červenou barvou vína s chuťovými tóny po višňové marmeládě, brusinkách a černém jeřábu, doplněné hořkou čokoládou, ten je už asi doma.

Meditrina aneb ženy hodnotí

První ročník soutěže vín Meditrina, kterou hodnotí pouze ženy, odstartoval 7. 3. dopoledne hodnocením odborné komise v sále nově zrekonstruované velkopavlovické sokolovny.

Premiový sekt na premiéře

Vinařství Vajbar v posledních dvou letech stále překvapuje. Po kompletní změně grafiky, komunikačního i životního stylu, není snad měsíc, aby neuvádělo na trh nový produkt. Tentokrát to byl pěstitelský sekt a zrodil se s velkou pompou.

Valtice mají své VOC

Dobrá zpráva přichází k milovníkům vína z Valtic. Po VOC Znojmo, VOC Pálava, VOC Mikulov, VOC Modré hory a VOC Blatnice byla 20. 2. 2015 registrovaná značka VOC Valtice.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Až dobrá sklenička dělá víno dobrým vínem

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve