Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Přes Kordillery až k doktorátu na Univerzitě Tomáše Bati

Miroslav Zikmund obdržel čestný doktorát Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Při této příležitosti tradičně nechyběla medailová vína projektu KRÁL VÍN České republiky. Mezi gratulanty nechyběl hejtman, primátor, představitelé akademické obce ani mistr Václav Hudeček.

Turné v Kralupech

Kralupy nad Vltavou jsou jen malý kousek od českých vinic v Mělníku. Snad i proto tu má dobré víno skutečně dobrý zvuk. Vinotéka Sommeliér&Vinný klub hostí Turné od samého začátku a letos jí připadlo čestné závěrečné místo. Jediné volné místo nezůstalo ve zdejším stylovém salónku s krbem, umístěným v historické části měšťanského domu.  

Turné v Nové Pace

Vinotéka pana Kuříka udělala z Nové Paky mekku moravských vín. Již loňské premiérové Turné patřilo k těm nejvíce navštíveným a ve stejném duchu se neslo i to letošní. I přes to, že se akce odehrává v sále městského kulturního střediska, není možno vyhovět všem zájemcům o skvělá vína.

Turné v Jihlavě

Premiéru si odbylo Turné v jihlavském hotýlku Villa Eden. Rytíř vína Václav Peterka tu vytvořil krásné prostředí pro pracovní cesty, školení i rodinnou relaxaci. Nyní pracuje ještě na vinařském zvelebení a dobrá vína tu nejen nabízí, ale také začíná propagovat pomocí degustací.

Turné ve Vsetíně

Paní Žambochová vládne své Vinotéce u Františka železnou rukou tak, že dokázala přeškolit tvrdé valašské palice z oblíbené kořalky na skvělá vína - a to už je co říci. Tradiční zastávkou Turné se stal salónek hotelu Magistr ve Vsetíně, který byl, stejně tak tradičně, zcela zaplněn místním fan klubem Vinotéky u Františka.

Ostravské finále

Poslední z Královských koštů proběhl tradičně v Ostravě, v nově zrekonstruovaných prostorech kongresového centra. I tady pokračovala přílivová vlna návštěvníků, která provázela celou tour královských koštů. Více než 300 nadšených milovníků vína důsledně prochutnalo nejlepší česká a moravská vína.

Turné v Klimkovicích

Zámecký sklep v Klimkovicích dýchá zvláštní atmosférou historickcých kleneb a starého kamene. Pan Rimmel tu velmi citlivě vytvořil nejen kóje pro uskladnění vín, ale také dvě degustační místnostni. Ke starým kamenům se tak přidává masivní dřevo, tepaný kov a sklo. Navíc tu také dokázal sdružit vynikající partu severomoravských milovníků vína, kteří vytvořili velmi příjemnou atmosféru.

Masakr v Hustopečích

Již hodinu po začátku museli pořadatelé zavřít dveře a pověsit na ně cedulku VYPRODÁNO. Kapacita kongresových sálů hotelu Centro byla naplněna. 300 návštěvníků nadšeně ochutnávalo, na 40 později příchozích se už vstupenky nedostaly a zklamaně odešli domů.

Turné v Brně

Vinná galerie je zcela neuvěřitelným prostorem. Martina a Tomáš Vicanovi tu vytvořili ráj všech milovníků vína. V krásném sklepení najdete vše, na co si jen vzpomenete. Navíc okolo vinotéky dokázali shromáždit velmé množství poučených milovníků vína, kteří tu v hojném počtu navštěvují pravidelné degustace. Vždy mě překvapí, kam se poskládá více než 60 nadšenců, kteří velmi pozorně ochutnávají špičky z Moravy. A nejen ochutnávají, kladou i zvídavé otázky. Skvělá atmosféra, nádherný večer.

Turné v Jablonci

Dalším z tradičních míst, kde se koná Turné KRÁLE VÍN, je Vinařský dům Chateau Lednice v Jablonci nad Nisou. Rozlehlá vinotéka je skutečným rájem pro milovníky moravských vín na severu Čech. Solidní návštěva dokázala vytvořit skutečně bouřlivou atmosféru, ve které se nejlepším vínům dařilo.

KRÁL VÍN dobyl České Budějovice

Po loňské spíše vlažné návštěvě přijaly letos České Budějovice Královský košt velmi bouřlivě a kongresové sály Clarion Congress hotelu České Budějovice doslova praskaly ve švech. Mezi třemi stovkami návštěvníků byli k vidění významní podnikatelé, majitelé vinoték i restaurací. Nejvzácnějším hostem pak byl primátor Českých Budějovic Juraj Thoma, který Královskému koštu poskytl svou záštitu a přišel i vína osobně s manželkou ochutnat.

Turné na Palmovce

Ve Vinotéce na Palmovce se uskutečnilo další pražské zastavení Turné KRÁLE VÍN.

Turné v Táboře

Další ze zastávek Turné KRÁLE VÍN

Turné ve Vinotéce Labyrint

První ze zastávek rozsáhlého Turné KRÁLE VÍN proběhla v sobotu 5. 10. v Praze.

KRÁL VÍN představil 380 nejlepších moravských vín Pražanům

V pražském kongresovém hotelu Clarion proběhl další z Královských koštů. Kromě 280 medailových vín pořadatelé představili i stovku velmi dobře hodnocených vín, na která medaile už nezbyla. Téměř 300 milovníků vín bylo nadšeno. Miss Víno předávala nejen výhry, ale také křtila kalendář.

Vinobraní v Edenu

Před vršovickým Nákupním centrem Eden vyrostlo malé tržiště, které již tradičně hostí nejlepší moravské vinaře nominované projektem KRÁL VÍN České republiky. Víno i burčák tu tečou proudem, počasí navzdory.

Královský košt v Olomouci

První z Královských koštů – veřejné degustace medailových vín projektu KRÁL VÍN České republiky proběhl letos poprvé v historii mimo jižní Moravu ve zcela novém luxusním hotelu Clarion Congress Hotel Olomouc. Cestu sem našlo na 200 milovníků vína ze střední Moravy.

Známe KRÁLE VÍN

Po osmi letech jsme se dočkali. Titul šampiona poprvé v historii vyhrává suché víno! Volařík je, po třech vítězstvích v soutěži kolekcí až druhý! Ampelos vstává z popela jako bájný Fénix a rekordním průměrem 90,1 zasazuje všem v soutěži kolekcí šach a mat. Osmý ročník projektu přináší neuvěřitelné výsledky. Vinaři stále více využívají možnost individuálního času dekantace vína. Přes 300 vinařů a VIP hostů přijelo slavit do Olomouce.

KRÁL VÍN České republiky 2013 dohodnotil

V týdnu od 12. do 16. srpna proběhlo v Mikulovském hotelu Eliška hodnocení vín do soutěže KRÁL VÍN České republiky 2013. Vína jsou ohodnocena, výsledky budou vyhlášeny 13. září na Reprezentačním koštu v Clarion Congress Hotel Olomouc.

KRÁL VÍN České republiky 2013 hodnotí předložená vína

Hodnocení vín největšího vinařského projektu ČR začíná již zítra v mikulovském hotelu Eliška. Organizátoři mají za sebou již velký kus práce. Nejprve museli aktualizovat databázi fotografií a textů pro novou knihu KRÁL VÍN České republiky 2013, poté přišla tradičně ta největší práce – shromáždění, roztřízení, seřazení a odkontrolování všech přihlášených vzorků.

Šampióni Valtických vinných trhů 2013

Dnes vybralo 15 členů superkomise pod vedením Doc. Ing. Josefa Balíka, Ph.D ze Zahradnické fakulty v Lednici pro letošní 46. ročník Valtických vinných trhů CHAMPIONY bílých a červených vín a CHAMPIONA zahraničních vín. K hodnocení bylo předloženo 20 bílých a 15 červených vín; dále 5 zahraničních vín.

Valentýnská párty s KRÁLEM VÍN

Již řadu let se loučí KRÁL VÍN České republiky s uplynulým ročníkem snoubením pokrmů s 15 nejlepšími víny zařazenými do Turné v Hotelu Happy Star. Již loni se spojilo toto rozlučkové snoubení s netradiční oslavou svátku zamilovaných. Moderátor celé akce a autor pokrmů Branko Černý k tomu říká: „Je škoda každé nevyužité příležitosti k oslavě vynikajícího vína a dobrého jídla. Tak proč k tomu nevyužít i Valentýna“.

Turné v Úvalech.

Turné KRÁLE VÍN již pátým rokem nabízí milovníkům skvělých vín řízené degustace toho nejlepšího, co čeští a moravští vinaři přihlásili do soutěže KRÁL VÍN České republiky. Z nejvýše oceněných vín je vybrána patnáctka vín od 15 různých vinařů, kterou během podzimu prezentuje autor projektu Branko Černý ve vinotékách napříč Českou republikou.

Deníček Miss víno – Čína 1. a 2. den, Shanghai, Nanjing

Miss víno Barbora pleskačová nás v těchto dnes reprezentuje na světovém finále Miss turismus v čínském Nanjingu. Ve spojení je s námi prostřednictvím dívčího missího deníčku. Pokud technika a cenzura povolí, budeme mít i fotogarafie.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Moje láhve

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve