Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

VOC Blatnice

Velmi mladým sdružením VOC – „Vín Originální Certifikace“, systému, který nás přibližuje k středomořským apelačním systémům a akcentuje vztah odrůdy a terroir, na rozdíl od stávajícího systému zatřiďujícího vína jen na základě cukernatosti hroznů, je VOC BLATNICE. Vinaři si tu vybrali Ryzlink rýnský a burgundské odrůdy – Chardonnay, Rulandské bílé a Rulandské šedé, kterým se tu nejlépe daří.

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Již 6. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2015. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici, kde proběhne start výletu. Registrace účastníků bude probíhat přímo na místě. Pro cyklisty, ale i pěší budou nachystaná zajímavá zastávková místa s koštem vín i místních specialit. Cíl výletu se nachází v unikátních petrovských Plžích, které se řadí k jedněm z nejhezčích sklepních areálů na jižní Moravě. Na účastníky tam čeká bohatý doprovodný program zahrnující Otevřené sklepy Strážnicka, gastronomické zážitky, cimbálovou muziku i slosování o cyklistické a vinařské ceny.

Wine Prague 2015

První ročník veletrhu vína se určitě vydařil. Ve vzdušném a uspořádaném prostředí se potkávaly prezentace domácích prestižních vinařů s řadou dovozců a zahraničních vinařů. Po většinu času se tu pohybovali i kultivovaní návštěvníci z řad vinařských profesionálů i milovníků vína. Gratulujeme pořadatelům a přinášíme fotografickou reportáž.

Festwine po jedenácté.

19. a 20. května probíhalo hodnocení necelých čtyřset vzorků jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine ve Velkých Pavlovicích, v Ekocentru Trkmanka.

České Budějovice v růžové.

V polovině května se v moderním českobudějovickém hotelu Clarion konal Den v růžovém. Inspirativní degustace růžových vín a klaretů z mezinárodní soutěže JAROVÍN ROSÉ je doplněna o gastronomický rozměr. Stává se tak vyhledávanou inspirací pro nadcházející letní dny.

JAROVÍN ROSÉ opět uchvátil Znojmo.

Po loňské průtrži mračen bylo počasí na pořadatele i milovníky vína hodné. Sluníčko zalévající svými paprsky romantické uličky Znojma se jen občas skrývalo za bílo-šedé mráčky a vytvářelo tak ideální podmínky k degustaci vín i ochutnávce pokrmů.

Guláááš.

9. května proběhla v Ekocentru Trkmanka velká soutěž ve vaření gulášů. Pochopitelně spojená s degustací vín, pivem, vystoupením kouzelníka, tanečním vystoupením a dokonce i soutěží v jízdě na elektrickém býkovi.

Veletrh Víno&Delikatesy po 18.

Na pražském výstavišti v Holešovicích se uskutečnil, v tradičním termínu, již 18. ročník veletrhu pro vinaře a gastronomii. V průběhu tří dnů navštívili výstaviště tisíce návštěvníků v širokém spektru - od odborníků až po milovníky vína.

JAROVÍN ROSÉ 2015

Stávek, Hort a Vajbar – tři růžoví králové.

Tak by se dal stručně charakterizovat 12. ročník mezinárodní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2015. Jan Stávek zopakoval svůj titul championa z roku 2014, Jiří Hort kontroval titulem nejlepší kolekce vín. Poprvé se na výsluní probojoval Bronislav Vajbar – jako jediný získal 5 medailí a o pouhých 0,25 bodu obsadil druhé místo v soutěži kolekcí.

Znovínský sylván šampinonem Les Grands Concours du Monde ve Štrasburku!

Když před více než patnácti lety zakládala Christine Collins ve Štrasburku soutěž ryzlinků, těžko si dokázala představit, že její „dítě“ vyroste v Les Grands Concours du Monde – sdružené světové mistrovské soutěže ryzlinků, tramínů, ruland šedých i bílých a nejnověji i sylvánů. Že získá patronát Unie francouzských enologů, později patronát OIV, UIOE a nejnověji že se soutěž stane členem uskupení nejprestižnějších autentických soutěží světa – VINOFEDu.

Táborská galavečeře

Od prvního ročníku se táhne tradice galavečeří v rytmu snoubení vín a pokrmů v předvečer prodejní přehlídky vín (posledního den festivalu) pod taktovkou Branko Černého. V posledních třech letech je přehlídkou nejlepších vín KRÁLE VÍN a skvělé gastronomie.

Rytířské snoubení

Snoubení prestižních vín a pokrmů přivolávajících jaro připravil na setkání členů Evropského řádu rytířů Branko Černý spolu se šéfkuchařem hotelu Happy Star Davidem Fučíkem.

Ochutnejte Dornfelder od znojemských vinařů

Říká vám něco slovo Dornfelder, lidověji Dorn nebo zkratka Dr? Komu se tyto výrazy spojí s temně červenou barvou vína s chuťovými tóny po višňové marmeládě, brusinkách a černém jeřábu, doplněné hořkou čokoládou, ten je už asi doma.

Meditrina aneb ženy hodnotí

První ročník soutěže vín Meditrina, kterou hodnotí pouze ženy, odstartoval 7. 3. dopoledne hodnocením odborné komise v sále nově zrekonstruované velkopavlovické sokolovny.

Premiový sekt na premiéře

Vinařství Vajbar v posledních dvou letech stále překvapuje. Po kompletní změně grafiky, komunikačního i životního stylu, není snad měsíc, aby neuvádělo na trh nový produkt. Tentokrát to byl pěstitelský sekt a zrodil se s velkou pompou.

Valtice mají své VOC

Dobrá zpráva přichází k milovníkům vína z Valtic. Po VOC Znojmo, VOC Pálava, VOC Mikulov, VOC Modré hory a VOC Blatnice byla 20. 2. 2015 registrovaná značka VOC Valtice.

Nejlepší vinaři u prezidenta.

Prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray dnes představil nejlepší vinaře prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi při audienci na Pražském hradě.

Táborský festival vína a gastronomie

Moravské víno ochutnal v životě asi každý, ale znáte ryze české víno? Patnáct českých vinařů, doplněných o zahraniční produkci a autentická vína, zahájí Táborský festival vína velkou přehlídkou vína už v sobotu 28. února v táborském Hotelu Palcát.

Moravská vína uspěla v Izraeli.

První z mezinárodních úspěchů našich vinařů v letošním roce přiletěl z Izraele, kde proběhl již 9. ročník soutěže OIV Terravino Mediterranean International Wine Challenge. Moravští a čeští vinaři si odvezli celkem 9 medailí, z nichž jedna byla velká zlatá, jedna zlatá a sedm stříbrných. Za Českou republiku v mezinárodní porotě zasedli Iva Kováříková a Pavel Krška a poprvé v historii byl delegátem OIV na světové soutěži ustanoven Čech – JUDr. Luboš Bárta, MBA.

Salon vín ČR

Ve zkratce lze letošní složení Salonu shrnout následovně: Šampion – Rulandské bílé ze Zámeckého vinařství Bzenec, nejlepší červené - Laurot z VINSELEKTU MICHLOVSKÝ, a.s., 74 bílých, 23 červených, 9 Ryzlinků rýnských, po osmi z odrůd Chardonnay, 7 Ryzlinků vlašských, Sauvignonů, Veltlínských zelených a kupáží, 48 pozdních sběrů, 67 vín ročníku 2013, nejstarší víno ročníku 2005 a neuvěřitelných 18 zástupců vinařství VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s.

Nůžky v akci

Významná vinařská událost roku, 11. ročník Mistrovství v řezu révy vinné, se bude konat ve Velkých Bílovicích. V pátek 13. února se sedm desítek těch nejlepších střihačů utká mezi sebou ve vinici Stanislava Mádla – "Váš vinař" a ukáží tak své odborné umění. Nejde však o neformální setkání nebo zábavu, ale o ukázku velmi precizního „fachmanství“, na kterém závisí třeba i to, zda nám víno bude chutnat. 

Tour de sklep

V sobotu 21. února se odehraje setkání vinařů a milovníků vína v Popicích. Už posedmé se totiž koná akce Tour de sklep. Na návštěvníky čekají ochutnávky a degustace v místních sklípcích. I letošní ročník totiž nabídne řadu vzorků vín od 14 vinařů. Kvůli omezené kapacitě je však nutná rezervace. A organizátoři ji nově nabízejí i online.

Turné v Nové Pace

Poslední zastávka Turné KRÁLE VÍN proběhla ve zcela vyprodaném sálu kulturního domu v Nové Pace. Místní obchodník s vínem Ondřej Kuřík tu odvádí neuvěřitelnou vinorodou práci. Osmdesát návštěvníků nejen zaplnilo sál, ale také napjatě poslouchalo a velmi pozorně degustovalo.

Nejlepších 200 vín vybráno.

Národní soutěž vín zná 200 finalistů. Odborná komise vybrala v minulých třech dnech v Národním vinařském centru 200 nejlepších vín ze vzorků nominovaných podoblastními nominačními soutěžemi. V lednu z nich bude finálová komise vybírat stovku vín, které se budou moci honosit titulem Salon vín České republiky.

Poslední Košt byl rekordní

Tradičním místem pro pražský Královský košt se v posledních letech stal Clarion Congress Hotel Prague a jeho restaurace Veduta. Na konci listopadu do ní cestu našlo přes 450 návštěvníků. Díky posíleným směnám sommelierů u jednotlivých vinných pultů se podařilo zvládnout i tuto rekordní návštěvu.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Web design & reklama

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve