Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Královský košt v Praze

je historicky nejstarší degustací projektu KRÁL VÍN České republiky. V posledních letech se pravidelně koná v Clarion Congress Hotelu Prague. Návštěva byla doslova rekordní. Již 14 dnů před termínem koštu bylo vyprodáno. Mnoho desítek zájemců se tak na košt nedostalo, ale pořadatelé upřednostnili plynulou obsluhu a kulturní prostředí k degustaci před tržbou či uspokojením všech požadavků. Nejsložitější bylo obsloužit 500 příchozích návštěvníků v šatně, poté už probíhalo vše hladce.   

Královský košt v Hradci Králové

Hradec Králové je místem s velkou koncentrací milovníků vín. Proto se již před několika lety dostal do hledáčku pořadatelů projektu KRÁL VÍN České republiky.  Kongresový sál hotelu Černigov byl letos zaplněn více než 200 návštěvníky do plné kapacity sálu, tak aby se nikdo netlačil a nevznikaly zbytečné fronty.

Královský košt v Plzni


Plzeň se přiřadila do kalendáře Královských koštů až v loňském roce, ale hned se stala velmi úspěšnou. Kongresový sál v Parkhotelu byl i letos zaplněn do posledního „povoleného“ místečka, tak aby se nikdo netlačil a nevznikaly zbytečné fronty. Specifikou plzeňského Královského koštu je vložený program. I tentokrát předvedly půvabné modelky elegantní dámské modely místního boutique Missis7  a navíc se představily dětské a juniorské taneční páry se sportovními společenskými tanci z taneční školy Filipa Greoriadese.

Královský košt v Ostravě

patří mezi základní stavební kameny projektu KRÁL VÍN České republiky. Od samého počátku se koná v Clarion Congress Hotelu, resp. v hotelu Atom. Letos se konal po záštitou primátora statutárního města Ostravy Ing. Tomáš Macury, MBA. Návštěva byla, po loňském lehkém výpadku, doslova rekordní. Přesto se podařilo plynule obsluhovat všechny návštěvníky a netvořily se zbytečné fronty.

Královský košt v Hustopečích


se konal již pošesté na tradičním místě – ve Wine Wellness Hotelu Centro. Přesto však trochu jinak, protože z dřívějšího malého sálu vznikla skvělá gurmánská restaurace a tak se vchod posunul na nádvoří a košt do dvou velkých sálů. Poprvé a na zcela jediném koštu také hrála cimbálová muzika. Jmenovala se Lašár a hrála skvěle. Nadšení milovníci vína optimálně zaplnili oba sály, všude bylo zaplněno, ale netvořily se fronty a zácpy.

Turné ve Vinné galerii

Ve Vinné galerii v Brně je Turné KRÁLE VÍN stálým hostem. Martna Vacanová tu vytvořila krásný romantický ostrůvek umění a vína v centru Brna a není divu, že na sebe navázala tolik vínomilců, že tu není problém akci každoročně vyprodat. Nikde jinde není taková atmosféra, z přiložených fotografií ji můžete krásně nasát. Vína jsou tu totiž všude, takže návštěvníci jsou jimi doslova pohlceni.

Královský košt v Českých Budějovicích

se konal již popáté na obvyklém místě – v hotelu Clarion. Letos se konal po záštitou primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svobody, který přišel košt nejen slavnostně zahájit, ale zdržel se a ochutnal řadu skvělých vín. Návštěva byla odpovídající významu akce.

Turné v Holešovické tržnici

Holešovická tržnice už není jen o stánkařích s ledasčím. Najdete tu slušné restaurace, zajímavé obchody a také pobočku Moravské banky vín. V ní se oehrálo další pokračování Turné - poprvé na "stojáka", ale se skvělou atmosférou zcela zaplněné vinotéky. Poprvé byl také představen FORD EDGE, který začal brázdit Česko křížem krážem. Propaguje KRÁLE VÍN, jeho letošního championa Vinařství Fučík, AMB Auto Praha, ale také Mamma Help, na který všichni společně přispíváme. Auto může být i vaše - více na sociálních sítích...

Premiérový Královský košt v Brně

se konal stylově na Vinařské ulici, v objektu Masarykovy univerzity, kde byla před rokem vysazena i ukázková vinice. Na Brno mohla být návštěva určitě větší, na premiéru to ušlo a nezbývá než doufat v lepší pokračování.

Královské turné

Když královské, pak na hradě. Hrad v Litoměřicích se stal skutečným svatostánkem vína a po nějaké době se opět připojil k našemu Turné. Jedna z nejkrásnějších degustačních prostor tak mohla hostit patnáctku nejlepších českých a moravských vín. Degustační místnost byla zaplněna do posledního místečka a nadšení místních milovníků vína byla nefalšované. 

(Ne) vinné Kralupy

Vinotéka Sommelier patří mezi základní stavební kameny Turné KRÁLE VÍN. Majitel Richard Alberovský tu dokázal vytvořit nejen vstřícné prostředí se skvělou nabídkou moravských a českých vín, ale také vybudovat širokou základnu vínomilců, kteří tu při pravidelných degustacích u krbu ochutnávají to nejlepší.

Turné v Táboře

Vinotéka a galerie u černého kocoura a zeleného stromu se nachází v historických sklepeních měšťanského domu v centru Tábora. Strom je přítomen a zelený, kocour Pepa se trochu přebarvil, ale to vůbec nevadí. Milovníci vína tu jsou a rádi chodí na skvělá moravská (česká) vína. Navíc tu na každého dýchá kus české historie...

Turné na Karláku

Vinotéka a Vinný klub na Karlově náměstí je pravidelným pořadatelem Turné KRÁLE VÍN. I letos byla vyprodána do posledního místečka. Sklepní prostory klubu jsou vybaveny rustikálním nábytkem a koženými sedačkami. Degustace je tu vždy jaksi vznešenější, než jinde, navíc opět nechyběly stálé návštěvnice akcí KRÁLE VÍN, vedené nezdolnou Maruškou.

Jan Rosák hostil Turné

Klub přátel dobrého vína Káji Maříka a hostinec u Káji Maříka v Mníšku pod Brdy hostil, díky manželům Rosákovým, Turné premiérově. Romantické první patro restaurantu bylo zcela zaplněno milovníky vín z místa, ale zřejmě většinou z Prahy. Degustace tu probíhají jednou měsíčně a jsme moc rádi, že jsme se mohli stát jejich součástí.

Premiéra v Písku

Písecká Vinotéka Galerie hostila Turné poprvé a nutno říci, že se úkolu zhostila dokonale. Krásné prostředí moderní vinotéky bylo zaplněno do posledního místečka a přítomní hosté s nadšením přijímali výběr nejlepších domácích vín prezentovaný lehce skřehotajícím Branko Černým.

Jablonecké koštování

Atmosféra Turné KRÁLE VÍN v Domě vína v Jablonci nad Nisou bývá vždy skvělá a nejinak tomu bylo i letos. Zcela zaplněná vinotéka s nadšením ochutnávala nejlepší česká a moravská vína i poslouchala zasvěcený komentář Branko Černého. Bouřlivé ovace sklidil nejen šampion, ale i většina předložených vín.

Děkujeme Patru Krejčíkovi za zaslané fotografie.

Komorní turné

Komorní Turné KRÁLE VÍN proběhlo v pražské vinotéce Na Palmovce. V úzkém kruhu milovníků vína tu mohla proběhnout o to vydatnější a podrobnější diskuse o vinařích i vínech obecně. Škoda jen, že si zdejěí milovníci vína dokážou udělat čas na výlet za víny do Francie a na skvělá vína, která jim přistanou doslova za humny, ne.

První "punkové" Turné KRÁLE VÍN

V Plzni se partnerské vinotéce pro Turné KRÁLE VÍN - Domu vín - přihlásilo tolik zájemců o tuto řízenou degustaci, že by naplnili vinotéční prostory dvakrát. Majitel vinotéky nechtěl zájemce zklamat, proto flexibilně přesunul Turné do větších prostor, kam se více než 80 milovníků pohodlně vešlo. A proč punkové? Protože to byly prostory místní vyhlášené hamburgrárny! V takovém prostředí ještě Turné nehostovalo, ale rozhodně nemůžeme říct, že by bylo degustaci na škodu. Atmosféra byla skvělá a návštěvníci nadšení!

Turné s Valachy

Valašské Meziříčí hostilo Turné v novém prostoru sklepa resturace U Zvonu. Majitelka vinotéky Vinopolis se pro organizaci posílila o majitelky vyhlášené Polévkárny a Turné nabralo zcela jiné otáčky. Sklep nebyl zaplněn, spíše přeplněn. Domácí milovníci vína byli doplněni o mezinárodní hosty - starosty partnerských měst, občerstvení bylo doplněno na doslova lukulské hody. Nádherné místo, skvělí lidé.

Turné v Opavě

Opava se postavila do cesty Turné KRÁLE VÍN poprvé. Majitelka místní Vinotéky u sudu připravila důstojné prostředí v historických sklepích restaurace Středověké pivní sklepy. I tady jsme se setkali s nadenými milovníky českého a hlavně moravského vína a s hojnou účastí.

Turné zahájilo v Klimkovicích

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích je tradičním místem konání Turné a jeho majitel pan Rimmel patří k velkým a neunavným vínobuditelům na severu Moravy. Důkazem je i návštěva - milovníci vín zaplnili historické sklepení do posledního místečka.

První pražské vinobraní

Vinobraní v Edenu, které pořádá Nákupní centrum Eden ve spolupráci KRÁLem VÍN České republiky je tradičně prvním pražským vinobraním a otevírá podzimní vinařskou sezónu v Praze.

Vyhlášení vítězů ve Znojemském divadle

160 vinařů přihlásilo svá vína do letošního KRÁLE VÍN České republiky. Na konci srpna se sešli ve Znojemském divadle a převzali zasloužená ocenění.

KRÁLEM VÍN se v rekordním ročníku stalo Vinařství Fučík!

Jedenáctý ročník KRÁL VÍN České republiky byl rekordní a plný novinek. 160 českých a moravských vinařů přihlásilo neuvěřitelných 1212 soutěžních vzorků. Poprvé se soutěžilo v kategoriích extrasuchých vín a poprvé se přidělovaly velké zlaté medaile. Vinařství Volařík opět kraluje soutěži kolekcí. Na prvním místě byla tlačenice, dvě vína získala shodných 92,8 bodů a muselo se přistoupit na rozhodování dle dalších parametrů. Na BMVINAŘSTVÍ tak zbylo „jen“ vítězství v kategorii a velká zlatá medaile. Velkým překvapením byla česká červená vína. 

Wine Prague 2016

Vinařský veletrh s názvem Wine Prague tu byl letos podruhé a nutno konstatovat, že skvělý. Neuvěřitelné množství domácích vinařů doplňovali dovozci i vinaři zahraniční. Dobré sklo, záplavy ledu, milí lidé za pulty i před pulty.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vína z Modrých hor

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve