Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Den v růžovém Ostrava

Skvělý ostravský šéfkuchař Otto Kokoszynski připravil velmi lákavé menu na Den v růžovém, který se koná 29. 4. v Clarion Congress Hotel Ostrava. Sbíhají se vám sliny? Vstupenky můžete kupovat již nyní.

Turné v Nové Pace

Nová Paka je zřejmě Mekkou moravských vín. Nebo je zdejší vínobuditel Ondřej Kuřík nejšikovnějším vinotéčníkem na světě. Jak jinak si vysvětlit několik let trvající ultravysoký zájem o Turné. Letos se přemístěním na stylovou hotelovou půdu navíc zmenšil počet míst na 60, takže vstupenky byly vyprodány za dva dny a dalších 100 zájemců nebylo uspokojeno.

Ondřej se snaží přidat k Turné vždy něco navíc - v minulých letech to byl tanec při cimbálu, letos skvělá večeře. Lepší závěr Turné jsme si zkrátka nemohli přát.

Pražské koštování

Poslední z Královských koštů se tradičně konal v Clarion Congres hotel Prague. Vzhledem k nebývalému zájmu milovníků vína o účast na něm se pořadatelům, díky velké flexibilitě ředitelství hotelu, podařilo místo konání přesunout z tradiční restaurace Veduta do pohodlných a vzdušných prostor kongresového centra. Více než 400 návštěvníků to patřičně ocenilo.

JAROVÍN ROSÉ v novém

13. ročník soutěže specializované na růžová vína a klarety přinese řadu novinek. S některými vás můžeme seznámit už nyní.

Hradecký košt

V královéhradeckém hotelu Černigov se Královský košt odehrával teprve podruhé. Možná i proto se tu sešlo "jen" 150 milovníků českých a moravských vín z Hradce, Pardubic a okolí. Na druhou stranu si všichni návštěvníci pochvalovali dostatek volného prostoru i absenci front u pultů s vínem či pokrmy.

Královské Hustopeče.

Hustopeče hostily již popáté Královský košt - pultovou degustaci 300 nejlepších domácích vín. Tradičním místem konání je hotel Centro a jeho kongresové sály. Téměř dvěstěpadesát nadšených milovníků vína nejen z jižní Moravy tu našlo skvělé prostředí pro degustaci.

Vinná galerie po královsku.

Půvabná Martina Vicanová vytvořila v centru Brna skutečný ráj milovníků vína prodchnutý uměním. Na degustace sem pravidelně chodí velké množství vinných znalců a nejinak tomu bylo i na Turné Krále vín. Zaplněný sklep se skvělou a zvídavou atmosférou vytvořil krásnou kulisu patnácti skvělým vínům a jejich prezentátorovi. V publiku sedělo i několik členů Evropského řádu rytířů vína, kteří přišli podpořit svého rytířského kolegu.

Hodnocení Svatomartinských vín

Již 10 let se známka Svatomartinské víno uvádí na trh podle pravidel Vinařského fondu. Součástí těchto pravidel je i degustace, na které hodnotitelé vína "zatřizují". Cílem je oddělit kvalitní vína, která splňují představy o šťavnatém suchém mladém víně od těch, která se vinařům nepovedla.

Turné v Klimkovicích

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích je dalším z tradičních zastávek turné řízených degustací toho nejlepšího, co Morava dala vinařskému světu. Pan Rimmel tu vytvořil krásné romantické prostředí zasvěcené vínu a vinným radovánkám. Degustační sklep byl zcela vyprodán a nadšení hostů bylo přímo úměrné vysoké kvalitě předkládaných vín.

Českobudějovické koštování

České Budějovice hostily již po čtvrté Královský košt - pultovou degustaci 300 nejlepších domácích vín. Poprvé se však neodehrál v kongresových sálech Clarion Congress Hotelu, ale v sále Art Igy. Více než dvě stovky nadšených milovníků vína z jihočeské metropole a okolí tu našly skvělé prostředí pro degustaci.

Král v Táboře

Vinotéka a galerie u černého kocoura a zeleného stromu v Táboře je s Králem vín od samého počátku. Vždy byla beznadějně vyprodaná, o to záhadnější byla letošní nižší účast. I přes ni si všichni zúčastnění prožili krásný večer, ve kterém bylo spousta prostoru na diskuse o víně a vinařích.

Turné Krále vín v Jablonci

Další zastávka letošního Turné Krále vín proběhla v Domě vína v Jablonci nad Nisou. Tradiční místo, kde se schází milovníci vína z celého města je i tradičním místem konání prezentací nejlepších vín Krále vín. I tentokrát praskala vinotéka ve švech a místní milovníci vína připravili skutečně důstojné prostředí pro preeztnaci skvělých vín.

Rytířská slavnost

Evropský řád rytířů vína nově sdružuje 99 rytířů z Česka, kteří zasvětili život vínu. Ti poslední byli přijati o víkendu v Mikulově, na rytířské slavnosti řádu.

Ostravský košt.

Ostrava a její hotel Clarion je hostitelem Královských koštů již řadu let. I letošní Královský košt se v Ostravě velmi vydařil. Necelé dvě stovky milovníků vína z Ostravy a okolí si mohli v klidu přechutnat  300 nejlepších českých a moravských vín.

Královské turné na Karláku

Druhá zastávka letošního Turné Krále vín proběhla ve Vinotéce na Karlově náměstí, kam se přesídlili majitelé Vinotéky Labyrint. Nebylo tedy problémem zdejší Klub zaplnit do posledního místečka. Živá diskuse nad vzorky i nástrahami a radostmi vinařského života i nadšené ovace pro řadu vzorků, to vše byl krásný páteční večer v Praze.

Plzeňská premiéra.

Premiéra Královských koštů se v Plzni více než vydařila. Již týden před dnem konání akce museli pořadatelé zastavit předprodej – sál byl plně vyprodán. Necelé dvě stovky milovníků vína z Plzně a okolí si mohli prožít premiérovou prezentaci 300 nejlepších českých a moravských vín na vlastní kůži v domácím prostředí.

Královské turné v Kralupech

První zastávka Turné Krále vín patřila letos Kralupům nad Vltavou. Zdejší vinotéka Sommelier přivítala řízenou degustaci nejlepších 15 vín nadšeným a zcela zaplněným klubem. Jako vždy tu byla degustace živá a reakce nadšené. Kralupy jsou zkrátka plné vynikajících milovníků vín.

Rytíři vína pomáhali

26. září se uskutečnil v Augustiánském opatství benefiční koncert ve prospěch dětského pěveckého sboru Primavera. Na koncertu vystoupil sbor Primavera a pěvecký sbor Gaudeamus.
Krásný kulturní zážitek byl navíc podpořen nemalou vybranou částkou pro děti. Mezi návštěvníky koncertu a hlavně přítomnými rytíři vína se podařilo vybrat více než třicet tisíc korun.

Vinobraní v Edenu se povedlo

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhlo letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si mohlo více než 600 milovníků vína užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

KRÁLEM VÍN je suché víno a Leoš Horák!

Podruhé v desetileté historii se stalo Championem suché víno, poprvé jde o víno z barrique sudu. Jeho autorem je vrbický vinař Leoš Horák. Svou letošní dominanci potvrdil i vítězstvím v kategorii červených vín, opět s barrique cuvée. Stal se tak nejlepším domácím vinařem. Poprvé v historii jsou na postu vítěze kategorie dvě vína. Žádnou z výpočtových metod se nepodařilo rozhodnout o vítězi!

KRÁL VÍN České republiky dohodnotil!

V minulém týdnu zasedali odborníci ve světě vína a vinařství v komisích, které hodnotily 630 českých a moravských vín přihlášených do zásadního vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky 2015. Podruhé v desetileté historii je Championem suché víno! Poprvé se dělí dvě vína o titul Vítěz kategorie.

První zářijový víkend bude patřit vínu

První náznaky podzimu symbolizuje mimo jiné právě víno. U nákupního centra Eden v pražských Vršovicích proběhne letošní vůbec první vinobraní v Praze. V pátek a v sobotu 4. a 5. září si v době od 13 do 21 hod. můžete u fontány před Edenem užít báječné chvíle s přáteli, příjemnou muzikou a především vynikajícím vínem.

Víno na zámku

Ještě jste nebyli na zámku v Mělníce? To jste o hodně přišli! Tři patra zámeckých sklepů, jejichž historie sahá až do 11. století nabízí unikátní zážitek. Můžete tu ochutnat nejen vína Jiřího Lobkowicze, ale také, v nově otevřeném Wine Atrium Bohemia, až 50 vzorků vín 12 českých vinařů ve volné degustaci. Na zámku najdete i restauraci či zámeckou cukrárnu s originálními dorty a pralinkami. Exkluzivní je enotéka s kompletní nabídkou vín a letní terasou s výhledem na soutok Labe s Vltavou.

Pražské růžové finále

Pražský kongresový hotel Clarion ve Vysočanech se stal více než důstojným hostitelem posledního letošního večera v růžovém. Více než 350 milovníků rosé a dobré gastronomie přivítal sál vyzdobený do růžového tónu pomocí světelných efektů, mašliček i balónků.

Colin Jackson ochutnal moravská rosé.

Colin Jackson Atlet světa 1993 a Atlet Evropy 1994 navštívil Den v růžovém v Ostravě. Velká degustace nejlepších růžových vín a klaretů nabízených ve snoubení s jarními pokrmy má v ostravském hotelu Clarion již dlouholetou tradici.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinařství Ludwig

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve