Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné v Labyrintu

Pavel Varga vede tuto malou, ale velmi roztomilou vinotéku řadu let. Stejně tak řadu let v ní hostuje Král vín se svou prezentací patnácti nejlepších vín. Vinotéka se před degustací mění k nepoznání - regály se přemisťují tak, aby každé volné místečko mohla obsadit židle a stůl. Zájemců je mnoho, místa málo.

Táborské turné

Vinotéka U černého kocoura a zeleného stromu v Táboře je s KRÁLEM VÍN od samého začátku. Ladislav Makovec tu vychoval vnímavé a poučené publikum, které se na Turné Krále vín a jeho vína vždy těší v plně zaplněném středověkém sklepení.

Královská premiéra v Hradci Králové

Hradec Králové byl druhým premiérovým městem letošní šňůry Královských koštů. Jeho hostitelem byl kongresový sál hotelu Černigov.  Hradec Králové je, spolu se sousedními Pardubicemi, enklávou milovníků vína a tomu odpovídala i velmi hojná návštěva.

Královská premiéra v severních Čechách

se nakonec vydařila. Pořadatelé projektu KRÁL VÍN České republiky přidali do náhrdelníku Královských koštů i Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem. Přestože jsou premiéry koštů velmi náročné – je třeba si publikum v každém regionu nejprve vychovat – nedopadl košt vůbec špatně.

Královská Ostrava

Již pošesté se konal Královský košt v ostravském hotelu Clarion. Poprvé se však tato přehlídka nejlepších českých a moravských vín konala v nových sálech kongresového centra. Nadšení milovníci vína z Ostravy a okolí je velmi příjemně zaplnili.

Turné v Kralupech

Vinotéka Sommelier v Kralupech nad Vltavou hostila další zastávku Turné. Oblíbené a pravidelné zastavení Turné přivádí do vinného klubu milovníky vín z Kralup a okolí. Jediné místo tu nezůstává prázdné...

AIR FORD odletěl

do Galaxie FORD a představil tu nabitému sálu kongresového centra Clarion Congress Hotel Prague dvě nové hvězdy souhvězdí FORD - FORD Mondeo a FORD Focus.

Turné KRÁLE VÍN začalo

První zastavení Turné KRÁLE VÍN - řízené degustace patnácti nejlepších vín KRÁLE VÍN České republiky 2014 se konalo v pražském vinném klubu VK 17 na Karlově náměstí.

Vinný bar Degu sází na ochutnávky špičkových moravských vín

Chcete své chuťové pohárky pohladit kvalitním vínem, ale bojíte se, že při výběru lahve nebudete mít šťastnou ruku? V nedávno otevřeném brněnském vinném baru Degu se určitě nespletete. Za cenu jedné lahve můžete otestovat i sedm různých vzorků pečlivě vybraných vín, a v lahvi si odnést až svého favorita.

Mezi tisícovkou nejlepších vín 26 moravských vín

Prestižní průvodce nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde 2015 (1000 vín světa pro rok 2015), vydávaný Unií francouzských enologů (Union des Oenologues de France) letos představuje 26 vín z České republiky!

První sabrage Jana Čenského a Radima Fialy.

Známí herci a milovníci moravského vína Jan Čenský a Radim Fiala byli hosty již pátého Vinobraní v Edenu, které pořádá NC Eden a KRÁL VÍN České republiky. Krásné počasí a špičkoví vinaři přivedli do Edenu rekordní návštěvu.

Králem vín je Tanzberg

Ryzlink vlašský 2013, ledové víno TANZBERG MIKULOV z Perné, Železné získal 92,2 bodů a titul KRÁL VÍN. Potvrzuje se tak výjimečnost této skvělé polohy. Vyjímečnost potvrzuje i VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, které po roční pauze získává již čtvrtý titul „Nejlepší kolekce vín“.

čínské fórum na Hradě

Ve čtvrtek a v pátek (28.-29.8.2014) bude Pražský hrad hostit Čínské investiční fórum, které pořádá Smíšená česko-čínská komora.

Víno opět pomáhá dětem.

Děti z dětského domova Jílová 13 v Brně dnes dostaly krásný dárek od Vinařství Vajbar – šek na 100 000 Kč. Děti si za tyto peníze užijí výlety - chystají se do Prahy podívat na památky - i další volnočasové aktivity.

Historické vinobraní

Znojemské historické vinobraní nabídne unikátní historický program, nejlepší moravská vína,
hudbu různých žánrů i jedinečný ohňostroj.

KRÁL VÍN již po deváté dohodnotil vína

Odborná komise, složená paritně z vinařů – enologů, sommelierů, inspektorů SZPI a učitelů z vinařských vysokých škol, ohodnotila v kongresovém centru Clarion Congress Hotel Prague 900 přihlášených vzorků od 120 českých a moravských vinařů.

KRÁL VÍN hodnotí již po deváté

KRÁL VÍN České republiky vstupuje do devátého ročníku s více než 900 soutěžními vzorky. K osvědčeným a oblíbeným atributům přidává další novinky. Vypadá to, že se máme na co těšit – poprvé startuje v Praze, s novými luxusními skleničkami, bohatším občerstvením i novými kategoriemi, navíc vám víno doručí až domů. Vína budou hodnocena od 5. do 8. srpna v pražském hotelu Clarion.

Výroční cena Prix OIV jde do České republiky


Vedle četných úspěchů našich vín na světových soutěžích se občas výrazně prosadí na mezinárodní scéně i naši vinařští experti a jejich díla. Minulý týden na svém zasedání v Paříži udělila porota Mezinárodní organizace pro révu a víno OIV výroční cenu Prix de l´OIV v oboru ekonomie nové knize JUDr. Luboše Bárty, MBA, „Public relations a marketingová komunikace v obchodu s vínem“!

Soutěž o titul Česká biopotravina 2014 právě začíná

Třináctý ročník soutěže o nejlepší tuzemskou biopotravinu začíná. Soutěž organizuje PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. O titul Česká biopotravina 2014 se mohou ucházet výrobky splňující podmínky pro biopotraviny, tedy s certifikací. Další, neméně podstatnou podmínkou je původ surovin výrobku. Bioprodukty lze do soutěže přihlašovat do 15. srpna 2014.

Léto v růžovém

Poprvé zavítala vína z mezinárodní soutěže Jarovín Rosé do Ústí nad Labem. Ve zdejším Clarionu proběhla 21. 6. oslava léta, grilu a rosé.

LEGENDA VINO LJUBLJANA ZNOVU OŽILA!

MORAVSKÁ VÍNA SE NA ÚSPĚŠNÉM ZNOVUZROZENÍ NEJSTARŠÍ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE SVĚTA PODÍLELA ZLATÝMI I STŘÍBRNÝMI MEDAILEMI!

Sekáči měli své mistrovství

Michal Jandl z valašské obce Lidečko reprezentující Grand Cru restaurant et bar Praha obhájil titul mistra České republiky v sekání sektů neboli sabráži (sabrage je francouzský výraz pro otevírání lahví sektu useknutím jejího hrdla). V konkurenci sommeliérů z České republiky a ze Slovenska navázal na svůj triumf z loňského roku. Ve finále letošního jubilejního 10. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky v sekání sektů, které odborně zaštítila Asociace sommelierů ČR, předvedl atraktivní ohňovou show, během které usekl dvanáct lahví sektů z vinařství Sekt Jan Petrák.

KRÁL VÍN po deváté

KRÁL VÍN České republiky vstupuje do devátého ročníku. K osvědčeným a oblíbeným atributům přidává další novinky. Vypadá to, že se máme na co těšit – poprvé startuje v Praze, s novými luxusními skleničkami, bohatším občerstvením i novými kategoriemi, navíc vám víno doručí až domů.

Georgia International Wine Awards 2014

Moravská bílá vína triumfovala na soutěži OIV v Gruzii! Jeden z nejlepších Sauvignonů světa pochází z Rakvic!

Nový gurmet restaurant Salabka s vlastní vinicí

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Nově vás nyní přivítá restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Uděláme vám cenu na míru!

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve