Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Znovínský sylván šampinonem Les Grands Concours du Monde ve Štrasburku!

Když před více než patnácti lety zakládala Christine Collins ve Štrasburku soutěž ryzlinků, těžko si dokázala představit, že její „dítě“ vyroste v Les Grands Concours du Monde – sdružené světové mistrovské soutěže ryzlinků, tramínů, ruland šedých i bílých a nejnověji i sylvánů. Že získá patronát Unie francouzských enologů, později patronát OIV, UIOE a nejnověji že se soutěž stane členem uskupení nejprestižnějších autentických soutěží světa – VINOFEDu.

Táborská galavečeře

Od prvního ročníku se táhne tradice galavečeří v rytmu snoubení vín a pokrmů v předvečer prodejní přehlídky vín (posledního den festivalu) pod taktovkou Branko Černého. V posledních třech letech je přehlídkou nejlepších vín KRÁLE VÍN a skvělé gastronomie.

Rytířské snoubení

Snoubení prestižních vín a pokrmů přivolávajících jaro připravil na setkání členů Evropského řádu rytířů Branko Černý spolu se šéfkuchařem hotelu Happy Star Davidem Fučíkem.

Ochutnejte Dornfelder od znojemských vinařů

Říká vám něco slovo Dornfelder, lidověji Dorn nebo zkratka Dr? Komu se tyto výrazy spojí s temně červenou barvou vína s chuťovými tóny po višňové marmeládě, brusinkách a černém jeřábu, doplněné hořkou čokoládou, ten je už asi doma.

Meditrina aneb ženy hodnotí

První ročník soutěže vín Meditrina, kterou hodnotí pouze ženy, odstartoval 7. 3. dopoledne hodnocením odborné komise v sále nově zrekonstruované velkopavlovické sokolovny.

Premiový sekt na premiéře

Vinařství Vajbar v posledních dvou letech stále překvapuje. Po kompletní změně grafiky, komunikačního i životního stylu, není snad měsíc, aby neuvádělo na trh nový produkt. Tentokrát to byl pěstitelský sekt a zrodil se s velkou pompou.

Valtice mají své VOC

Dobrá zpráva přichází k milovníkům vína z Valtic. Po VOC Znojmo, VOC Pálava, VOC Mikulov, VOC Modré hory a VOC Blatnice byla 20. 2. 2015 registrovaná značka VOC Valtice.

Nejlepší vinaři u prezidenta.

Prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray dnes představil nejlepší vinaře prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi při audienci na Pražském hradě.

Táborský festival vína a gastronomie

Moravské víno ochutnal v životě asi každý, ale znáte ryze české víno? Patnáct českých vinařů, doplněných o zahraniční produkci a autentická vína, zahájí Táborský festival vína velkou přehlídkou vína už v sobotu 28. února v táborském Hotelu Palcát.

Moravská vína uspěla v Izraeli.

První z mezinárodních úspěchů našich vinařů v letošním roce přiletěl z Izraele, kde proběhl již 9. ročník soutěže OIV Terravino Mediterranean International Wine Challenge. Moravští a čeští vinaři si odvezli celkem 9 medailí, z nichž jedna byla velká zlatá, jedna zlatá a sedm stříbrných. Za Českou republiku v mezinárodní porotě zasedli Iva Kováříková a Pavel Krška a poprvé v historii byl delegátem OIV na světové soutěži ustanoven Čech – JUDr. Luboš Bárta, MBA.

Salon vín ČR

Ve zkratce lze letošní složení Salonu shrnout následovně: Šampion – Rulandské bílé ze Zámeckého vinařství Bzenec, nejlepší červené - Laurot z VINSELEKTU MICHLOVSKÝ, a.s., 74 bílých, 23 červených, 9 Ryzlinků rýnských, po osmi z odrůd Chardonnay, 7 Ryzlinků vlašských, Sauvignonů, Veltlínských zelených a kupáží, 48 pozdních sběrů, 67 vín ročníku 2013, nejstarší víno ročníku 2005 a neuvěřitelných 18 zástupců vinařství VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s.

Nůžky v akci

Významná vinařská událost roku, 11. ročník Mistrovství v řezu révy vinné, se bude konat ve Velkých Bílovicích. V pátek 13. února se sedm desítek těch nejlepších střihačů utká mezi sebou ve vinici Stanislava Mádla – "Váš vinař" a ukáží tak své odborné umění. Nejde však o neformální setkání nebo zábavu, ale o ukázku velmi precizního „fachmanství“, na kterém závisí třeba i to, zda nám víno bude chutnat. 

Tour de sklep

V sobotu 21. února se odehraje setkání vinařů a milovníků vína v Popicích. Už posedmé se totiž koná akce Tour de sklep. Na návštěvníky čekají ochutnávky a degustace v místních sklípcích. I letošní ročník totiž nabídne řadu vzorků vín od 14 vinařů. Kvůli omezené kapacitě je však nutná rezervace. A organizátoři ji nově nabízejí i online.

Turné v Nové Pace

Poslední zastávka Turné KRÁLE VÍN proběhla ve zcela vyprodaném sálu kulturního domu v Nové Pace. Místní obchodník s vínem Ondřej Kuřík tu odvádí neuvěřitelnou vinorodou práci. Osmdesát návštěvníků nejen zaplnilo sál, ale také napjatě poslouchalo a velmi pozorně degustovalo.

Nejlepších 200 vín vybráno.

Národní soutěž vín zná 200 finalistů. Odborná komise vybrala v minulých třech dnech v Národním vinařském centru 200 nejlepších vín ze vzorků nominovaných podoblastními nominačními soutěžemi. V lednu z nich bude finálová komise vybírat stovku vín, které se budou moci honosit titulem Salon vín České republiky.

Poslední Košt byl rekordní

Tradičním místem pro pražský Královský košt se v posledních letech stal Clarion Congress Hotel Prague a jeho restaurace Veduta. Na konci listopadu do ní cestu našlo přes 450 návštěvníků. Díky posíleným směnám sommelierů u jednotlivých vinných pultů se podařilo zvládnout i tuto rekordní návštěvu.

Poslední akce KRÁLE VÍN.

KRÁL VÍN České republiky uzavírá svou úspěšnou letošní misi. S královskými košty, turné i vinobraním navštívil patnáct měst a potěšil přes 3 000 milovníků domácích vín. S letošní sezónou se rozloučí v Praze grandiózním Královským koštem v sobotu 29. listopadu. 

Světový DUEL

Výstava vín, která již dávno přerostla Hustopeče, ve kterých se tradičně pořádá.

Vinné laškování ve Vsetíně

Vsetínská setkání s Králem vín organizuje majitelka místní vinotéky, nezdolná a stále dobře naladěná paní Žambochová. A organizuje je skvěle! Vždyť každým rokem vyprodá celý salonek hotelu Magistr.

Až tři sta moravských vín na Festivalu otevřených sklepů

Stovky lidí zamíří  o víkendu 15. a 16. listopadu na jižní Moravu díky Festivalu otevřených sklepů. Vinaři ze Znojemska lákají návštěvníky na koštování tří stovek vín v tradičních moravských sklípcích. Podle pořádající Nadace Partnerství rok od roku přijíždí více lidí, dvě třetiny návštěvníků se vracejí opakovaně. I pro ně je však letošní ročník opět něčím nový. Podzimní festival nabídne mimo jiné i mladá vína ročníku 2014, hudbu či gastronomické zážitky.

KRÁL VÍN potěšil Hustopeče.

Již počtvrté se sešli milovníci vína z jižní Moravy, a nejen jí, v Hustopečích, v sálech hotelu Centro.  Pořadatelé zareagovali na loňskou situaci, kdy museli uzavřít dveře a zklamali tak dobrou padesátku vína chtivých návštěvníků, a rozšířili prezentaci vín do dalších prostor.

Česká kniha získala nejvyšší ocenění v Paříži

V sídle OIV – Mezinárodní organizace pro révu a víno – v Rue Aguesseau v Paříži, sousedící s Elysejským palácem, proběhl tento týden slavnostní ceremoniál předání výročních cen OIV autorům oceněných knih. V kategorii Ekonomie vína zvítězila kniha JUDr. Luboše Bárty, MBA,  Public relations a marketingová komunikace v obchodu s vínem, kterou vydalo počátkem roku nakladatelství Radix.

Turné pod Klimkovickým zámkem

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích najdeme, jik jinak, v hitorickém sklepení zdejšího zámku. Pan Rimmel tu postupně vybudoval skutečnou oázu milovníků vín. Dvě degustační místnosti, bar i boxy na uchování vinných pokladů. To vše v historickém či alespoň rustikálním provedení dřeva, kovu a cihel.

Vinná galerie hostila Turné

Snad nejpopulárnější brněnská vinotéka je dílem půvabné a stále usměvavé Martiny Vicanové. Ve více než 150 let starém sklepení tu najdete nejen bohatou nabídku vín z domova i ciziny, ale třeba i domácí sýry a vejce z rodinné farmy Pálava. Degustace tu obohacují sýrovými koulemi či chleby s domácím sádlem a pečenou cibulí.

Českobudějovický král vín

Potřetí se sešli milovníci vína z jižních Čech v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. Královský košt sem opět přilákal několik set návštěvníků, takže pořadatelé mohli, i v rozšířených prostorách, hlásit vyprodáno!

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
AMB Praha

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve