Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Královské turné

Když královské, pak na hradě. Hrad v Litoměřicích se stal skutečným svatostánkem vína a po nějaké době se opět připojil k našemu Turné. Jedna z nejkrásnějších degustačních prostor tak mohla hostit patnáctku nejlepších českých a moravských vín. Degustační místnost byla zaplněna do posledního místečka a nadšení místních milovníků vína byla nefalšované. 

(Ne) vinné Kralupy

Vinotéka Sommelier patří mezi základní stavební kameny Turné KRÁLE VÍN. Majitel Richard Alberovský tu dokázal vytvořit nejen vstřícné prostředí se skvělou nabídkou moravských a českých vín, ale také vybudovat širokou základnu vínomilců, kteří tu při pravidelných degustacích u krbu ochutnávají to nejlepší.

Turné v Táboře

Vinotéka a galerie u černého kocoura a zeleného stromu se nachází v historických sklepeních měšťanského domu v centru Tábora. Strom je přítomen a zelený, kocour Pepa se trochu přebarvil, ale to vůbec nevadí. Milovníci vína tu jsou a rádi chodí na skvělá moravská (česká) vína. Navíc tu na každého dýchá kus české historie...

Turné na Karláku

Vinotéka a Vinný klub na Karlově náměstí je pravidelným pořadatelem Turné KRÁLE VÍN. I letos byla vyprodána do posledního místečka. Sklepní prostory klubu jsou vybaveny rustikálním nábytkem a koženými sedačkami. Degustace je tu vždy jaksi vznešenější, než jinde, navíc opět nechyběly stálé návštěvnice akcí KRÁLE VÍN, vedené nezdolnou Maruškou.

Jan Rosák hostil Turné

Klub přátel dobrého vína Káji Maříka a hostinec u Káji Maříka v Mníšku pod Brdy hostil, díky manželům Rosákovým, Turné premiérově. Romantické první patro restaurantu bylo zcela zaplněno milovníky vín z místa, ale zřejmě většinou z Prahy. Degustace tu probíhají jednou měsíčně a jsme moc rádi, že jsme se mohli stát jejich součástí.

Premiéra v Písku

Písecká Vinotéka Galerie hostila Turné poprvé a nutno říci, že se úkolu zhostila dokonale. Krásné prostředí moderní vinotéky bylo zaplněno do posledního místečka a přítomní hosté s nadšením přijímali výběr nejlepších domácích vín prezentovaný lehce skřehotajícím Branko Černým.

Jablonecké koštování

Atmosféra Turné KRÁLE VÍN v Domě vína v Jablonci nad Nisou bývá vždy skvělá a nejinak tomu bylo i letos. Zcela zaplněná vinotéka s nadšením ochutnávala nejlepší česká a moravská vína i poslouchala zasvěcený komentář Branko Černého. Bouřlivé ovace sklidil nejen šampion, ale i většina předložených vín.

Děkujeme Patru Krejčíkovi za zaslané fotografie.

Komorní turné

Komorní Turné KRÁLE VÍN proběhlo v pražské vinotéce Na Palmovce. V úzkém kruhu milovníků vína tu mohla proběhnout o to vydatnější a podrobnější diskuse o vinařích i vínech obecně. Škoda jen, že si zdejěí milovníci vína dokážou udělat čas na výlet za víny do Francie a na skvělá vína, která jim přistanou doslova za humny, ne.

První "punkové" Turné KRÁLE VÍN

V Plzni se partnerské vinotéce pro Turné KRÁLE VÍN - Domu vín - přihlásilo tolik zájemců o tuto řízenou degustaci, že by naplnili vinotéční prostory dvakrát. Majitel vinotéky nechtěl zájemce zklamat, proto flexibilně přesunul Turné do větších prostor, kam se více než 80 milovníků pohodlně vešlo. A proč punkové? Protože to byly prostory místní vyhlášené hamburgrárny! V takovém prostředí ještě Turné nehostovalo, ale rozhodně nemůžeme říct, že by bylo degustaci na škodu. Atmosféra byla skvělá a návštěvníci nadšení!

Turné s Valachy

Valašské Meziříčí hostilo Turné v novém prostoru sklepa resturace U Zvonu. Majitelka vinotéky Vinopolis se pro organizaci posílila o majitelky vyhlášené Polévkárny a Turné nabralo zcela jiné otáčky. Sklep nebyl zaplněn, spíše přeplněn. Domácí milovníci vína byli doplněni o mezinárodní hosty - starosty partnerských měst, občerstvení bylo doplněno na doslova lukulské hody. Nádherné místo, skvělí lidé.

Turné v Opavě

Opava se postavila do cesty Turné KRÁLE VÍN poprvé. Majitelka místní Vinotéky u sudu připravila důstojné prostředí v historických sklepích restaurace Středověké pivní sklepy. I tady jsme se setkali s nadenými milovníky českého a hlavně moravského vína a s hojnou účastí.

Turné zahájilo v Klimkovicích

Zámecký vinný sklep v Klimkovicích je tradičním místem konání Turné a jeho majitel pan Rimmel patří k velkým a neunavným vínobuditelům na severu Moravy. Důkazem je i návštěva - milovníci vín zaplnili historické sklepení do posledního místečka.

První pražské vinobraní

Vinobraní v Edenu, které pořádá Nákupní centrum Eden ve spolupráci KRÁLem VÍN České republiky je tradičně prvním pražským vinobraním a otevírá podzimní vinařskou sezónu v Praze.

Vyhlášení vítězů ve Znojemském divadle

160 vinařů přihlásilo svá vína do letošního KRÁLE VÍN České republiky. Na konci srpna se sešli ve Znojemském divadle a převzali zasloužená ocenění.

KRÁLEM VÍN se v rekordním ročníku stalo Vinařství Fučík!

Jedenáctý ročník KRÁL VÍN České republiky byl rekordní a plný novinek. 160 českých a moravských vinařů přihlásilo neuvěřitelných 1212 soutěžních vzorků. Poprvé se soutěžilo v kategoriích extrasuchých vín a poprvé se přidělovaly velké zlaté medaile. Vinařství Volařík opět kraluje soutěži kolekcí. Na prvním místě byla tlačenice, dvě vína získala shodných 92,8 bodů a muselo se přistoupit na rozhodování dle dalších parametrů. Na BMVINAŘSTVÍ tak zbylo „jen“ vítězství v kategorii a velká zlatá medaile. Velkým překvapením byla česká červená vína. 

Wine Prague 2016

Vinařský veletrh s názvem Wine Prague tu byl letos podruhé a nutno konstatovat, že skvělý. Neuvěřitelné množství domácích vinařů doplňovali dovozci i vinaři zahraniční. Dobré sklo, záplavy ledu, milí lidé za pulty i před pulty.

Hustopečské snoubení

Růžová premiéra byla v Hustopečích komorní, přesto však skvělá a nezapomenutelná. V hotelu Centro totiž otevřeli novou restauraci Amandé, kterou řídí známý šéfkuchař Viliam Harašta. Ten připravil skvělé šestichodové menu a společně se sous chefem ho i skvěle k vínům odprezentoval.

Znojmo zalité sluncem a rosé.

Po třech letech to vyšlo a na tradiční outdoorovou prezentaci růžových vín ve starobylých uličkách Znojma svítilo slunce. Slunečná byla i nálada všech více než 400 návštěvníků. Dobře vychlazená vína tekla proudem až do nočních hodin.

Ostravské rosé

Den v růžovém se v ostravském hotelu Clarion před deseti lety narodil. Letos přinesl rekordní návštěvu, famózní menu šéfkuchaře Otty Kokoszynského a skvělou zábavu po celý večer. 

Růžové Budějovice.

Den v růžovém se v českobudějovickém hotelu Clarion koná tradičně. Letos přinesl rekordní návštěvu, skvělé menu šéfkuchaře Filipa Starého i rekord v soutěži o nejrůžovější pár.

Plzeň v růžové

Plzeň se na termínovém kalendáři Dnů ocitla letos poprvé. Premiéra se skvěle vydařila. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla zaplnit sál v plzeňském Parkhotelu. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár a hostující módní přehlídka udělaly z degustace skvělou párty.

Zrůžovělá Praha.

Premiérový Den v růžovém se nebývale vydařil. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla vyprodat sál v Clarion Congress Hotel Prague. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár udělala z degustace opravdovou růžovou párty.

Dvojitým králem rosé se stal Vajbar.

Vinařství Vajbar získalo obě hlavní ceny na národní soutěži rosé vín JAROVÍN ROSÉ v rekordní konkurenci 216 vín. Svá vína přihlásilo neuvěřitelných 82 českých a moravských vinařů. Ukázali tak, že změna statutu soutěže z mezinárodní na národní byla dobrou volbou.

Máte rádi růžovou?

Pak by vám určitě neměl ujít XIII. ročník soutěže rosé a klaretů JAROVÍN ROSÉ a jeho společenské degustační večery nazvané Den v růžovém. Nejrůžovější den v roce se blíží a možná se bude konat i u vás! Navíc ve zcela rekordním počtu vzorků, kterých může být i 250.

Valentýnské bublání

Vše je jednou poprvé. K prvnímu ochutnání perlivých frizzante pozvalo Vinařství Vajbar zamilované páry do Degustačního sklepa v Zaječí. Jednalo se o první akci ve formátu snoubení vín a porkmů, určitě nikoliv poslední.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinařství Ludwig

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve