Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Turné s Valachy

Skvělé přijetí se dostalo nejlepším 15 vínům z ČR ve Valašském Meziříčí. Pořádá ho vinotéka Vinopolis společně s místní Polévkárnou a energii všem třem dámám je možné jen závidět. O hosty se staraly jako v bavlnce - počínaje nataženými koberci, ubrusy a konče soutěží o ceny - kolem štěstí. Zlatou tříšnkou na dortu této degustace byla závěrečná domácí paštika Polévkárny s želé z vína. Nádherný zážitek pro všechny i moderátora akce Branko Černého.

Turné zahájeno

První zastávka Turné KRÁLE VÍN byla letos v Klimkovicích, lázeňském městečku u Ostravy. Ve zdejším zámeckém sklepě byla kdysi kotelna, ale dnes nádherná vinotéka a vinný sklep s obrovskou atmosférou. Větší ze dvou degustačních místností byla zcela zaplněná skvělým publikem, které tujiž dlouhá léta cizeluje pan Rimmel.

Rekordní vinobraní

Vinobraní v Edenu se letos konalo již po osmé, jako první pražské vinobraní. Počasí bylo tak akorát - chvíli sluníčko, chvíli mraky a nabídka vín byla skvělá. Návštěvníci ocenili pořadatele zcela rekordní návštěvou, která kulminovala ve večerních hodinách.

Královský košt Znojmo

V historickém Louckém klášteru uspořádal KRÁL VÍN České republiky  velkou vinnou párty s degustací 500 nejlepších vín, rautem s grilováním a vystoupením cimbálové muziky Lašár a street party skupiny Typical Stereo.

Druhé double v historii

Pouze dvakrát se podařilo ve dvanáctileté historii soutěže KRÁL VÍN České republiky jednomu vinaři získat obě hlavní ceny – titul Champion i Nejlepší kolekce. Tím nejúspěšnějším vinařem je Pavel Buriánek ze ZD Němčičky, který toto vinařství doslova vyzdvihl z popela…

Čtvrtý den hodnocení

Čtvrtek 27. 7. byl posledním dnem hodnocení. Na pátek 28. 7. zbyla jen jediná komise s opakovanými vzorky. Na pořadu dne byly komise polosladkých vín, sladkých vín, rosé a poprvé v historii hodnocená kategorie organických vín. V každé ze zmiňovaných kategorií se našlo nejméně jedno excelentní víno hodnocené nad 90 bodů, které obdrží velkou zlatou medaili.

O velmi zajímavé zpestření programu se postaral ředitel hotelu Mirek Bukva, který nás pozval na střechu, na kterou hotel umístil již v loňském roce včelí úly. Včeličkám se na střeše velmi dobře daří a v letošním roce už snesli 250 kg medu.

Exkurze na Svaté Kláře

Úterý 25. 7. bylo věnované bílých suchým a červeným extrasuchým vínům. Hodnotitelé přidali dalších 6 velkých zlatých medailí, tedy vín s bodovým ziskem nad 90 bodů. Celé hodnocení probíhá v luxusním prostředí Clarion Congress Hotel Prague.

Výlet na Salabku

Úterý 25. 7. bylo věnované bílých suchým a červeným extrasuchým vínům. Hodnotitelé přidali dalších 6 velkých zlatých medailí, tedy vín s bodovým ziskem nad 90 bodů. Celé hodnocení probíhá v luxusním prostředí Clarion Congress Hotel Prague, kde o nás všichni – od pokojských až po kuchaře – pečují jako o vlastní.

Druhý den hodnocení

Hodnocení více než 1200 vzorků vín českých a moravských vinařů začalo 24. července v pražském Clarion Congress Hotelu ve Vysočanech. 20 hodnotitelů, enolog soutěže Bc. Jaroslav Suský a ředitel soutěže Branko Černý, MBA zasedlo v luxusním prostředí kongresových sálů.

Výlet do Třebívlic

Pořadatelé projektu KRÁL VÍN České republiky se každý rok snaží připravit zajímavý program, při kterém by si mohli hodnotitelé odpočinout a připravit se na další náročný den. První večer patřil prohlídce vinic a vinařství JOHANN W ZÁMECKÉ VINAŘSTVÍ TŘEBÍVLICE.

KRÁL VÍN České republiky 2017

Hodnocení více než 1200 vzorků vín českých a moravských vinařů začalo 24. července v pražském Clarion Congress Hotelu ve Vysočanech. 20 hodnotitelů, enolog soutěže Bc. Jaroslav Suský a ředitel soutěže Branko Černý, MBA zasedlo v luxusním prostředí kongresových sálů.

Plzeňské růžové mámení

Plzeňský Parkhotel byl poslední zastávkou Dnů v růžovém. A nutno říci, že závěr celé dvouměsíční tour se vydařil. Na 150 západočeských milovníků vína zaplnilo konferenční sál a užívalo si několik hodiny pohody se skvělými víny.

Růžový zámek

Zámek Mělník, sídlo vinařství Chateau Mělník se stal hostitelem růžových slavností poprvé a nutno říci, že velmi zdařile. Jiří Lobkowicz nechal zámek potáhout růžovým suknem, personál, včetně sebe oblékl do růžových triček a pak už se jen čekalo na návštěvníky. Vzhledem k palčivému slunci a konkurenci pivního festivalu na náměstí, můžeme v prvním ročníku více než 200 návštěvníků považovat za úspěch.

Šíleně růžová Praha

Pražský hotel Clarion Congress patří nejen mezi největší kongresové hotely v ČR, ale také se v něm odehrávají ty největší vinařské akce pořadatelského týmu KRÁLE VÍN České republiky. Nejinak romu bylo při Dnu v růžovém v Praze.

Znojmo rekordně růžové

JAROVÍN ROSÉ se „narodil“ v Dobšicích, na předměstí Znojma. Dobšice mu byly brzo malé a tak se přestěhoval do Znojma. V posledních čtyřech letech se nejlepší růžová vína prezentují v historických uličkách Znojma u radnice v Obrokové ulici. Akce je outdoorová,  návštěva do jisté míry závisí na počasí a je tak trochu výkyvná. Ovšem v letošním roce se vykývla zcela neuvěřitelně.

Ostrava na růžovo

Ostravský Clarion Cogress Hotel je stabilní základnou kvalitních vín v Ostravě. První akce s růžovými víny se tu konala již před 8 lety a stále se koná! Za tu dobu se akce kombinující skvělá vína s dechberoucími pokrmy dostala téměř k dokonalosti.

Růžové opojení v jižních Čechách.

Českobudějovický hotel Clarion se mění dvakrát ročně na Mekku milovníků českých a moravských vín. V případě Dnů v růžovém současně i na Mekku milovníků kvalitní gastronomie. Jihočeští milovníci kvalitních zážitků zcela zaplnili prostory lobby i restaurace Benada. S radostí a úsměvem poctivě ochutnávali 218 růžových vín a klaretů 101 vinařů soutěžících v JAROVÍN ROSÉ 2017 a s nemenším nadšením i 56 sektů a frizzante z hostujícího KRÁLe VÍN České republiky.

Ostravování

První ročník gastronomického veletrhu proběhl v Ostravě, v Clarion Congress Hotelu. Na pořadu dne byly soutěže a prezentace gastronomických škol, přednášky profesionálů v oboru, kuchařská show. prezentace menu jednotlivých restaurací a další.

KRÁL VÍN České republiky 2017

zná své první medailisty. Zatím pouze v „bublavých“ kategoriích šumivých a perlivých vín. Pořadatelé již v loňském roce zavedli pravidlo jarního hodnocení těchto vín, aby se mohla prezentovat, spolu s rosé víny, na jarní části turné – Dnech v růžovém. Chtějí tak podpořit jejich konzumaci v jarních a letních měsících – na terasách, zahradách a u bazénů.

Apríl párty v růžovém

Restaurace Amandé hustopečského hotelu Centro se večer 1.dubna proměnila v růžový ráj. Všichni návštěvníci přišli v růžovém, podávala se růžová vína a i některé pokrmy na skvělém rautu zářily růžovými odstíny.

JAROVÍN ROSÉ 2017

1. dubna byla v hotelu Centro v Hustopečích odbornou komisí ohodnocena celá rekordní nálož letošní národní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2017.

Snoubení na Táborském festivalu vína

Tradičním hostem nejdelšího vinařského festivalu v ČR je Branko Černý, který snoubí vybrané pokrmy ke špičkovým vínům nejlepších vinařů loňského KRÁLE VÍN České republiky.

Salon vín otevřen.

V pátek 3. 2. byly slavnostně vyhlášeny výsledky Národní soutěže vín a otevřen Salon vín 2017. Championem se stal Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé, č. šarže 5309 , Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o.

Brněnský závěr Turné

Turné KRÁLE VÍN, které mělo podle původního plánu probíhat v září a říjnu, se rozrostlo natolik, že pro poslední zastávku zbyl až lednový termín. Možná bylo o to brněnské setkání hezčí a více inspirující. V krásném a stylovém sklepě Moravské banky vín se sešla čtyřicítka milovníků vína, která s nadšením ochutnala skvělá vína. Ve většině případů se jednalo o labutí píseň zcela vyprodaných produktů...

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Víno s dotykem historie

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve