Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Královské Ústí

Královský košt v Ústí nad Labem úspěšně proběhl v pátek 11. října v kongresových sálech hotelu Clarion. Všichni přítomní si náležitě vychutnali připravená vína i občerstvení a náležitě vše prodiskutovali.

Premiéra v Mělníku

Premiéra Turné v mělnické vinotéce U Holečků se vydařila nadmíru. V historickém sklepení, ve kterém se ještě v minulém století vyrábělo víno, se zaplnila i ta nejposlednější židle. Nadšení milovníci vína přijali nejlepší moravská vína s otevřenou náručí a večer se pochopitelně nesl i ve srovnávání s víny mělnickými.

Děčín podruhé

Druhé turné v Děčíně navázalo přesně po týdnu na úspěšné první. Prestože byla obloha zamračená až do černa a Děčín skrápěly proudy vody, byla nálada ve Vinotéce Děčín opět skvělá a pozitivní. Diskuse o skvělých vínech nebraly konce a degustace tak překonávala všechny časové rekordy...

Turné v Litoměřicích

Degustace ve sklepení hradu z 13. století? V Litoměřicích žádný problém. Degustace proběhla ve velmi exkluzivním prostředí degustačního sklepa a jediným problémem tak bylo, že degustace chtivé návštěvníky, kteří dorazili bez vstupenek již nebylo kam usadit. V příštím roce tak opustíme toto exkluzivní prostředí a přemístíme se do konferenčního sálu, který umožní výrazně navýšit kapacitu degustace pro vínomilce z tohoto velmi krásného města. Vzácným hostem byl Vlastimil Chovaneček, jehož skvělé pršuty a fermetované klobásy jsou s KRÁLEM VÍN spojeny již druhým rokem.

Turné v OC Plzeň

V rámci aktivit Měsíce v růžovém, který upozorňuje na celospolečenský problém rakoviny prsu, proběhla i zastávka Turné v OC Plzeň. Kromě skvělých vín tak na přestřes přišly i aktivity podporující Měsíc v růžovém a pochopitelně i zamyšlení nad nutností pomoci od všech dobrých lidí. N8vštěvníky potěšila nejen skvělá vína, ale také mimořádně bohatá tombola.

První turné v Děčíně

Jak už název napovídá, bude ještě druhé - příští sobotu. Ano, práce, kterou odvádí manželé Novotní v Děčíně na poli propagace domácích vín je neskutečná. Vinotéka zaplněná do posledního místečka nadšeně aplaudovala domácí vinařské špičce... kdo se nedostal, má možná ještě malou šanci za týden ...

Turné v Kralupech

Richard Alberovský vytvořil v Kralupech dokonalou oázu milovníků vín. K vinotéce patří i vinný klub v romantickém dřevěném stylu, ve kterém nechybí ani krb. I tento páteční večer byl klub zcela zaplněn nadšenými domácími obdivovateli moravského vinného šarmu. Během večera pak vedli velmi zajímavé učené diskuse o víně. 

Turné na Karláku II

Ve vinném klubu na Karlově náměstí se tentokrát sešli výherci tomboly pořádané na Vinobraní v Edenu. Atmosféra byla opět skvělá a milovníci vína nadšení kvalitou nejlepších domácích vín.

Turné v Jablonci

Další zastávka Turné vedla z Krkonoš do Jizerek - přesně do Domu vína vinařství ANNOVINO LEDNICE v samém centru Jablonce nad Nisou. V krásně zrekonstruovaném historickém domě tu najdete vinotéku s rozsáhlými degustačními prostorai v přízemí i ve stylovém sklepě. A hlavně nadšený personál milující víno. Víno milují i pravidelní návštěvníci a na degustaci to bylo znát!

Turné v Semilech

I v podkrkonoší jsou milovníci vína, kteří se každý rok těší ve svém vinném klubu na degustaci toho nejlepšího z českých a moravských vinic. Letos nebylo tak "narváno" jako v loňském roce - unikátní jazzový koncert v původní tkalcovské dílně byl moc velkou konkurencí - ale i tak to byla skvělá tříhodinová oslava domácího vinařství.

Turné, které málem nebylo

V Pelhřimově se zastávka Turné v prostorách tenisového klubu konala již potřetí a stejně, jako v minulých letech, byla vyprodána. K nárustu adrenalinu tak nepřispěl nezájem návštvníků, ale naprostý nezájem ŘSD o organizaci dopravy na D1. Na uzavřených úsecích před Humpolcem (na kterých mimochodem včera vůbec nikdo nepracoval) se vytvořila 10 km dlouhá stojící kolona, která se naštěstí po 1/2 hodině rozjela a Turné se mohlo konat...

Turné na Karláku

Vinný klub na Karlově náměstí je Mekkou milovníků vín v centru Prahy a dlouholetým místem konání zastávek Turné. Jeho členitý klenutý sklep a pohodlné sezení bylo, jako vždy, zaplněno až do poslendího místečka nadšenými milovníky vína všech věkových kategorií - od studentek vysoké školy až po seniory. Skvělá a milá obsluha byla bonusem pro všechny.

Turné v Mníšku

Zájezdní hostinec U Káji Maříka hostí díky vinnému klubu Jana Rosáka Turné každý rok. A jako každý rok tu bylo plno a nadšeno. První degustaci po prázdninové přestávce si hosté užili naplno a s nadšením. Závěr degustace patřil opernímu zpěvu - prostě zcela vyjjímečná událost.

Turné v Ústí

Vše je jednou poprvé - degustace Turné KRÁLE VÍN se konaly už mnohde - ve vinotékách, ve středověkých sklepích, v restauracích, v hotelových saloncích, dokonce i v kulturních domech, na zahrádce a jednou také v nefalšované hamburgrárně. Ale v knihovně a ještě navíc vědecké jsme byli poprvé. A bylo to skvělé setkání s milými lidmi - milovníky vína organizované nadšenou a energií sršící organizátorkou...

Vinobraní v Edenu po 10.

Již podesáté se konalo první pražské vinobraní na náměstíčku před Nákupním centrem Eden. Počasí bylo tak akorát, občas sluníčko vysvitlo, ale nepálilo, vína byla skvělá a lidé nadšení ... vždyť návštěva byla jednoznačně rekordní. Kdo nebyl, může jen litovat a to doknce dvakrát - zatím není vůbec jisté, zda se příští ročník bude konat ... proslýchá se něco o rekonstrukci NC.

Turné U mostu

V ostravské vinotéce U mostu se konalo Turné poprvé a premiéra dopadla skvěle. V prostorách divadelního klubu zaplněných do posledního místečka panovala skvělá atmosféra horkého letního večera plného výborných vín

Úvodní TURNÉ

Právo prvního výkopu degustace Turné KRÁLE VÍN 2019 měla, stejně jako v loňském roce skupina milovníků vín z Klimkovic, sdružená okolo Zámeckého sklepa. Ve třech starobylých klenutých sklepeních tu vznikl skutečný ráj milovníků vína.

Královský košt Znojmo

První z Královských koštů je již minulostí. Loucký klášter ve Znojmě praskal horkem, skvělým vínem a vynikající náladou ve švech.

KRÁL VÍN České republiky vyhlásil výsledky - POKRAČOVÁNÍ

Pokračování naší fotoreportáže z předávání cen

KRÁL VÍN České republiky vyhlásil výsledky

Championem se stalo Chardonnay 2015 výběr z bobulí z VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV s neuvěřitelným bodovým ziskem 95,2. Jednoho z degustátorů víno okouzlilo natolik, že mu dal poprvé v životě 100 bodů. Tomáš Vican, který právě dokončuje pokračování vinařské ságy 3Bobule, tak slaví opět i ve vinařském světě.

NOVÉ VINAŘSTVÍ

Chcete se osobně setkat s vinaři v Praze? Jedinečná příležitost na Vinobraní v edenu 6. 9. Nestíháte vinobraní? Nejste z Prahy? Přijďte si ochutnat vina na Královské košty – degustace 300 nejlepších vín Čech a Moravy, které se konají napříč celou Českou republikou.

VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

I u stálých účastníků projektu KRÁL VÍN České republiky je třeba se občas zastavit a udělat nové fotografie. Tak se podívejte, jak to ve vinařství vypadá a těšte se na Královské košty. Celý podzim za vámi budeme jezdit v rámci Turné KRÁLE VÍN a Královských koštů. https://www.kralvin.cz/kralovske-kosty-kralovske-kosty-2019

Vinařství Fabikovič

Pojďte se s námi podívat do vinařství i penzionu ve Velkých Bílovicích. Osobně se s nimi a jejich víny můžete potkat i na Vinobraní v Edenu 6. 9.

Čtvrtý den hodnocení

Čtvrtý den hodnocení KRÁL VÍN České republiky 2019 proběhl v Clarion Congress Hotel Ostrava. 21 degustátorů úspěšně ohodnotilo přes 300 předložených vzorků z kategorií bílá vína polosuchá, polosladká a sladká a druhou část vín organických.

Třetí den hodnocení

Třetí den hodnocení KRÁL VÍN České republiky 2019 proběhl v Clarion Congress Hotel Ostrava. 21 degustátorů úspěšně ohodnotilo 336 předložených vzorků z kategorií bílá vína polosuchá, červená vína extrasuchá, první část vín organických a všechna vína velká.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Comgate

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve