Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Brno v novém

V letošním roce se konal brněnský Královský košt poprvé v krásných a elegantních kongresových prostorách hotelu Continental. Vzhledem k posunutí startovního data Svatomartinských vín právě na 8. 11., se v rámci koštu uskutečnila i bonusová degustace 30 Svatomartinských a mladých vín vybraných vinařů.

Rekord v Liberci

Královský košt v Liberci nemá dlouhou tradici, ale každý rok na něj přichází více návštěvníků. Letos by se dalo říci, že kapacita byla zcela vyčerpána. I přes to se dařilo v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev udržet skvělou náladu po celý večer. Vína i dalšího občerstvení bylo dost, personál šikovný. Když k tomu navíc přidáte krásně zrekonstruovaný historický hotel, máte o úspěch postaráno...

Premiéra ve Žďáru

Historicky první Turné ve Žďáru nad Sázavou se vydařilo nadmíru. V čarokrásném barokním freskovém sálu bylo sice chladněji, ale jak říkal majitel zámku pan Kinský, bylo to jako ve vinném sklepě. Publikum bylo skvělé a organizace místní Vinotéky u Charlieho dokonalá. Snad tím začala nová tradice...

Košt v Ostravě

Ostravský hotel Clarion hostil vinné akce Krále vín ještě v době, kdy se jmenoval Atom. Takto dlouhá historie zavazuje a zároveň těší. Pořadatelé letos prezentaci opět vylepšili - po loňské téměř tlačenici v kongresovém sále vysunuli letos 4 pulty s vínem do předsálí. Prostor se tak provzdušnil a stal se opět velmi komfortním pro všechny návštěvníky. Usměvavé tváře návštěvníků to jen potvrzovaly...

Košt v Českých Budějovicích

Královský košt se v českobudějovickém hotelu Clarion koná již řadu let. Je skvělé, že i v městě piva je dlouhodobý zájem o špičková česká a moravská vína. Českobudějovický košt opakovaně podpořilo i statutární město České Budějovice a firma Čistící stroje.

Turné v Olympiku

V Praze se každý rok koná několik zastávek Turné, ale v 19. patře hotelu Olympik byla letos poprvé a hned skvělá. Pořádali jsme ji ve spolupráci s VINAŘSTVÍ NA SOUTOKU a proto si mohli návštěvníci mimořádně ochutnat vín 16 - doplnili jsme je o vítěze JAROVÍN ROSÉ právě z tohoto vinařství. Lokace byla dokonalá - spolu s víny si návštěvníci mohli vychutnat i výhled na Prahu.

Turné v Plzni

Turné ve Vinotéce Sommelier v Plzni má již velmi dlouhou tradici. Letos by se hosté do vinotéky nevešli a proto se degustace konalal v restauraci Slunečnice. V krásném a stylovém prostředí se špičce moravských vín líbilo a i hosté si je náležitě vychutnali. 

Turné ve Vinné galerii

Vinná galerie v Brně je již dvacet let ostrůvkem skvělých vín a umění v centru Brna. Martina Vicanová tu vytvořila krásné a milé prostředí a hlavně okolo galerie shromáždila velkou skupinu nadšených milovníků vína, která se přišla potěšit i letošní nejlepší patnáctkou vín.

Královské Ústí

Královský košt v Ústí nad Labem úspěšně proběhl v pátek 11. října v kongresových sálech hotelu Clarion. Všichni přítomní si náležitě vychutnali připravená vína i občerstvení a náležitě vše prodiskutovali.

Premiéra v Mělníku

Premiéra Turné v mělnické vinotéce U Holečků se vydařila nadmíru. V historickém sklepení, ve kterém se ještě v minulém století vyrábělo víno, se zaplnila i ta nejposlednější židle. Nadšení milovníci vína přijali nejlepší moravská vína s otevřenou náručí a večer se pochopitelně nesl i ve srovnávání s víny mělnickými.

Děčín podruhé

Druhé turné v Děčíně navázalo přesně po týdnu na úspěšné první. Prestože byla obloha zamračená až do černa a Děčín skrápěly proudy vody, byla nálada ve Vinotéce Děčín opět skvělá a pozitivní. Diskuse o skvělých vínech nebraly konce a degustace tak překonávala všechny časové rekordy...

Turné v Litoměřicích

Degustace ve sklepení hradu z 13. století? V Litoměřicích žádný problém. Degustace proběhla ve velmi exkluzivním prostředí degustačního sklepa a jediným problémem tak bylo, že degustace chtivé návštěvníky, kteří dorazili bez vstupenek již nebylo kam usadit. V příštím roce tak opustíme toto exkluzivní prostředí a přemístíme se do konferenčního sálu, který umožní výrazně navýšit kapacitu degustace pro vínomilce z tohoto velmi krásného města. Vzácným hostem byl Vlastimil Chovaneček, jehož skvělé pršuty a fermetované klobásy jsou s KRÁLEM VÍN spojeny již druhým rokem.

Turné v OC Plzeň

V rámci aktivit Měsíce v růžovém, který upozorňuje na celospolečenský problém rakoviny prsu, proběhla i zastávka Turné v OC Plzeň. Kromě skvělých vín tak na přestřes přišly i aktivity podporující Měsíc v růžovém a pochopitelně i zamyšlení nad nutností pomoci od všech dobrých lidí. N8vštěvníky potěšila nejen skvělá vína, ale také mimořádně bohatá tombola.

První turné v Děčíně

Jak už název napovídá, bude ještě druhé - příští sobotu. Ano, práce, kterou odvádí manželé Novotní v Děčíně na poli propagace domácích vín je neskutečná. Vinotéka zaplněná do posledního místečka nadšeně aplaudovala domácí vinařské špičce... kdo se nedostal, má možná ještě malou šanci za týden ...

Turné v Kralupech

Richard Alberovský vytvořil v Kralupech dokonalou oázu milovníků vín. K vinotéce patří i vinný klub v romantickém dřevěném stylu, ve kterém nechybí ani krb. I tento páteční večer byl klub zcela zaplněn nadšenými domácími obdivovateli moravského vinného šarmu. Během večera pak vedli velmi zajímavé učené diskuse o víně. 

Turné na Karláku II

Ve vinném klubu na Karlově náměstí se tentokrát sešli výherci tomboly pořádané na Vinobraní v Edenu. Atmosféra byla opět skvělá a milovníci vína nadšení kvalitou nejlepších domácích vín.

Turné v Jablonci

Další zastávka Turné vedla z Krkonoš do Jizerek - přesně do Domu vína vinařství ANNOVINO LEDNICE v samém centru Jablonce nad Nisou. V krásně zrekonstruovaném historickém domě tu najdete vinotéku s rozsáhlými degustačními prostorai v přízemí i ve stylovém sklepě. A hlavně nadšený personál milující víno. Víno milují i pravidelní návštěvníci a na degustaci to bylo znát!

Turné v Semilech

I v podkrkonoší jsou milovníci vína, kteří se každý rok těší ve svém vinném klubu na degustaci toho nejlepšího z českých a moravských vinic. Letos nebylo tak "narváno" jako v loňském roce - unikátní jazzový koncert v původní tkalcovské dílně byl moc velkou konkurencí - ale i tak to byla skvělá tříhodinová oslava domácího vinařství.

Turné, které málem nebylo

V Pelhřimově se zastávka Turné v prostorách tenisového klubu konala již potřetí a stejně, jako v minulých letech, byla vyprodána. K nárustu adrenalinu tak nepřispěl nezájem návštvníků, ale naprostý nezájem ŘSD o organizaci dopravy na D1. Na uzavřených úsecích před Humpolcem (na kterých mimochodem včera vůbec nikdo nepracoval) se vytvořila 10 km dlouhá stojící kolona, která se naštěstí po 1/2 hodině rozjela a Turné se mohlo konat...

Turné na Karláku

Vinný klub na Karlově náměstí je Mekkou milovníků vín v centru Prahy a dlouholetým místem konání zastávek Turné. Jeho členitý klenutý sklep a pohodlné sezení bylo, jako vždy, zaplněno až do poslendího místečka nadšenými milovníky vína všech věkových kategorií - od studentek vysoké školy až po seniory. Skvělá a milá obsluha byla bonusem pro všechny.

Turné v Mníšku

Zájezdní hostinec U Káji Maříka hostí díky vinnému klubu Jana Rosáka Turné každý rok. A jako každý rok tu bylo plno a nadšeno. První degustaci po prázdninové přestávce si hosté užili naplno a s nadšením. Závěr degustace patřil opernímu zpěvu - prostě zcela vyjjímečná událost.

Turné v Ústí

Vše je jednou poprvé - degustace Turné KRÁLE VÍN se konaly už mnohde - ve vinotékách, ve středověkých sklepích, v restauracích, v hotelových saloncích, dokonce i v kulturních domech, na zahrádce a jednou také v nefalšované hamburgrárně. Ale v knihovně a ještě navíc vědecké jsme byli poprvé. A bylo to skvělé setkání s milými lidmi - milovníky vína organizované nadšenou a energií sršící organizátorkou...

Vinobraní v Edenu po 10.

Již podesáté se konalo první pražské vinobraní na náměstíčku před Nákupním centrem Eden. Počasí bylo tak akorát, občas sluníčko vysvitlo, ale nepálilo, vína byla skvělá a lidé nadšení ... vždyť návštěva byla jednoznačně rekordní. Kdo nebyl, může jen litovat a to doknce dvakrát - zatím není vůbec jisté, zda se příští ročník bude konat ... proslýchá se něco o rekonstrukci NC.

Turné U mostu

V ostravské vinotéce U mostu se konalo Turné poprvé a premiéra dopadla skvěle. V prostorách divadelního klubu zaplněných do posledního místečka panovala skvělá atmosféra horkého letního večera plného výborných vín

Úvodní TURNÉ

Právo prvního výkopu degustace Turné KRÁLE VÍN 2019 měla, stejně jako v loňském roce skupina milovníků vín z Klimkovic, sdružená okolo Zámeckého sklepa. Ve třech starobylých klenutých sklepeních tu vznikl skutečný ráj milovníků vína.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
BS vinařské potřeby

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve