Turné napříč republikou

Turné KRÁLE VÍN je řízená degustace 15 nejlepších vín, které odborná porota vybrala z 1 400 vzorků přihlášených do soutěže KRÁL VÍN České republiky 2022. Degustaci řídí osobně otec projektu Branko Černý. Spolu se skvělými víny se návštěvníci dozví řadu informací z vinařského zákulisí, či ze zkušeností se snoubením vín a pokrmů.

Ve svátečním týdnu jsme v rámci Turné navštívili nejprve Hradec Králové a poté Mikulov. Vinárna a vinotéka Boromeum v Hradci Králové je tradiční zastávkou Turné, zatímco mikulovský vinný bar Korek se jí stal poprvé. Na obou místech bylo vyprodáno. I když obě místa dělí stovky kilometrů, nadšení milovníků vína mají společné. Mikulov byl navíc, o svátečním prodlouženém víkendu, plný turistů - milovníků vína - z celé ČR.

Díky patří všem návštěvníkům a hlavně lokálním spolupořadatelům.

Součástí degustace je i vybrané občerstvení, které se s víny snoubí. V letošním roce najdou návštěvníci na svých stolech sýr Gran Moravia z BRAZZALE MORAVIA, krémové sýry z KRÁL SÝRŮ, zrající krémové sýry OLMÍN, polotvrdé sýry Vinařský, Horácký, Kaškaval a Herold z MORAVIA  LACTO, vynikající uzeniny SCHNEIDERSTEINHAUSER a skvělé paštiky PATÉ DU CHEF. Speciální vsuvku k červeným vínům tvoří fermentované klobásy JÉÉGER a ČORÍÍZO a specialita ke Svatomartinskému - pršut z husích prsou z rodinné PRŠUTERIE CHOVANEČEK.  K vínům se nejlépe hodí nejčistší voda AQUILA.

Podívejte se i na patnácku skvělých vín, které se letos na TURNÉ nalévají. Máte chuť prožít s námi TURNÉ? Podívejte se do termínového kalendáře a rezervujte si svá místa včas. Navíc v letošním roce jsou všechna vína v prodeji a dokonce si je můžete objednat i předem v našem e-shopu.

V letošním roce pořadatelé šetří přírodu a místo tištěného katalogu přešli k on-line elektronickému. "On-line aplikace obsahující katalog vín, která můžete ochutnat na Královských koštech a na speciální záložce najdete program TURNÉ. Během degustace si pak může k vínům psát vlastní poznámky a hodnocení. Připojujeme se tak k ekologickým trendům a šetříme přírodu! Poděkování za tuto skvělou práci patří lidem z portálu MOJE LÁHVE.

Během večera se losují věcné ceny a každý z návštěvníků obdrží jako dárek e-knihu KRÁL VÍN České republiky 2022

Nenašli jste TURNÉ ve svém okolí? Najděte vhodné prostory a můžeme ho uspořádat spolu s vámi. Pište na branko@kralvin.cz

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
maso uzeniny poličky

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve