Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Salon vín České republiky otevřen

Salon vín předal ocenění nejlepším vinařům a otevřel brány veřejnosti. Největší fotogalerii ze slavnostního večera najdete právě zde.

Degustační expozice stovky nejlepších moravských a českých vín, otevřela v sobotu 1. března brány široké veřejnosti. Expozice je umístěná v impozantních sklepních prostorách státního zámku ve Valticích a právem patří mezi nejatraktivnější vinařské cíle jižní Moravy.

Absolutním Šampionem a zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín se stal Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec. Mezi červenými víny byl nejlépe hodnocen Merlot 2012 výběr z hroznů od ing. Františka Zapletala. V kategorii bílých polosladkých vín se porota shodla na Chardonnay 2012 výběru z hroznů od Josefa Fridricha. Jako nejlepší v kategorii sladkých vín zvítězil Muškát moravský 2010 výběr z bobulí společnosti ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. V kategorii jakostních šumivých vín zvítězil Sekt Volařík 2010 pěstitelský sekt Vinařství Volařík. Cenu za nejlepší kolekci vín si odnesla společnost Zámecké vinařství Bzenec, s. r. o.

Stovka nejlepších moravských a českých vín je do Salonu vín vybírána prostřednictví uceleného trojkolového systému hodnocení v rámci naší nejvyšší a největší soutěže vín. V úvodních kolech soutěže, hodnotících vína ve vinařských podoblastech velkopavlovické, mikulovské, slovácké a znojemské a z vinařské oblasti Čechy, bylo z 1526 vzorků vybráno 761 nejlepších vín, jež postoupila do prvního celostátního kola soutěže. Nejlepších 200 se následně probojovalo do 2. kola, z kterého vzešlo 100 nejlepších vín oceněných titulem Salon vín České republiky, absolutní Šampion, vítěz kategorie a titul pro nejlepší kolekci Salonu vín – národní soutěže vín 2014. Nad Salonem vín – národní soutěží vín 2014 převzal záštitu prezident České republiky Miloš Zeman.

Sto nejlepších vín je následně umístěno v celoroční degustační expozici Salon vín ČR, kde se s nimi mohou návštěvníci seznámit od 1. března do 31. ledna následujícího roku. Degustační expozice umístěná ve sklepení valtického zámku je otevřena vždy od úterý do čtvrtka od 9:30 do 17 hodin, v pátek a sobotu od 10:30 do 18 hodin a od června do září také v neděli od 10:30 do 17 hodin.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinobraní v Edenu

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve