Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Růžový zámek

Zámek Mělník, sídlo vinařství Chateau Mělník se stal hostitelem růžových slavností poprvé a nutno říci, že velmi zdařile. Jiří Lobkowicz nechal zámek potáhout růžovým suknem, personál, včetně sebe oblékl do růžových triček a pak už se jen čekalo na návštěvníky. Vzhledem k palčivému slunci a konkurenci pivního festivalu na náměstí, můžeme v prvním ročníku více než 200 návštěvníků považovat za úspěch.

Středočeští milovníci vína s radostí a úsměvem poctivě ochutnávali 218 růžových vín a klaretů 101 vinařů soutěžících v JAROVÍN ROSÉ 2017 a s nemenším nadšením i 56 sektů a frizzante z hostujícího KRÁLe VÍN České republiky. Navíc tu mohli na nádvoří ochutnávat i skvělou gastronomii ze Zámecké restaurace a cukrárny podávanou v degustačních porcích – posuďte sami:

Uzený losos se salátem lollo biondo, citronovým olejem a hrubozrnnou hořčicí
Mořský uhoř v zauzeném másle s rukolovými lístky a šalotkou
Řecký salát se sýrem feta
Lososí kostka na grilu s guacamole a kokosovým mlékem
Steak salát s hovězím Rib Eye a Grissinou
Tagliata roštěné a cukety na grilu
Kuřecí prsa na grilu s baba ganoush dipem a mini salátem

Ke každému pokrmu moderátor dne Branko Černý doporučil vhodná vína.  A to ještě stále nebylo všechno. Návštěvníci akce mohli ochutnávat v historických sklepích vína z produkce Chateau Mělník, mohli prožít řízenou degustaci těchto vín a také si mohli prohlédnout interiéry zámku za snížené vstupné.  

Ani v letošním roce nechybí velmi populární soutěže o nejrůžovější pár. Soutěží se o lákavou cenu – karton růžových francouzských sektů. Účast párů byla nebývalá a množství růžových doplňků téměř nekonečné.

Skvělý výkon podala cimbálová muzika Alexandra Vrábela. Zámecké nádvoří zpívalo, chvílemi se i vlnilo a statečnější páry tancovaly.

Stalo se již tradicí, že se do všech akcí pořádných produkcí KRÁL VÍN České republiky prolíná charita. V posledních letech jsou charitativní aktivity věnovány sdružení pacientek s onemocněním rakovinou prsu Mamma Help. Výnos sbírky může být zjištěn až po úředním rozpečetění kasičky, ale odhadem se podařilo nasbírat přes 1 500 Kč.  

Dny v růžovém jsou již na konci, ale blíží se podzimní Královské košty. Podívejte se do termínového kalendáře, ať nepropásnete akci, která se koná ve vašem městě.

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vína z Modrých hor

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve