Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Růžové na zámku

Zámek Mělník poskytl krásnou kulisu poslednímu Dnu v růžovém. Za krásného počasí se na zámeckém nádvoří prolínalo víno s folklórem. Prostě nezapomenutelný zážitek. Nádvoří bylo plné a všichni, kdo si nechali toto show ujít, musí jen a jen litovat.

V rámci Dnů v růžovém pořadatelé prezentují 180 růžových vín a klaretů přihlášených do soutěže JAROVÍN ROSÉ 2019 a také 70 sektů a frizzante z jarní části hodnocení KRÁL VÍN České republiky 2019. Pořadtelé tradičně doplňují prezentaci vín o vhodná gastronomická sousta a v řadě případů i o představení zcela nových či neznámých produktů s víny se skvěle snoubících.

Specialitou mělnické prezentace je osobní účast vybraných vinařů. Svá vína tu prezentoval držitel championa JAROVÍN ROSÉ VINAŘSTVÍ NA SOUTOKU a také CHATEAU MĚLNÍK. O pitný režim se, jako vždy, starala nejčistší voda AQUILA. Dobroty nabízela zámecká cukrárna a italské speciality zámecká enotéka.

Letos poprvé pořadatelé spojili prezetaci vín s tradičním festivalem folklóru Vrkoč a stálo to zato! Na 200 vystupujích se střídalo na tanečním parketu, ve večerních hodinách dokonce probíhala výuka tance!

V průběhu odpoledne byl vylosován vítěz velké soutěže o VINOTÉKU HAIER WS50GA naplněnou 50 lahvemi růžového vína v celkové hodnotě téměř 24 000 Kč. Do slosování byly zařazeny všechny prodané skupinové vstupenky na akce Den v růžovém a JAROVÍN ROSÉ.Vítězem se stal Pavel Vitoslavský z Hlučína. Samozřejmě, že gratulujeme a pro vás ostatní dobrá zpráva - stále můžete vyhrát úplně stejnou cenu - stačí si jen koupit skupinovou vstupenku na některý z Královských koštů.

A pochopitelně, že KRÁL VÍN České republiky opět myslí na potřebné. Pomáhá ženám s rakovinou prsu, na všech Dench v růžovém můžete přispět pacientskému sdružení žen s rakovinou prsu - Mamma HELP. V Mělníku každý přispěvatel obdržel jako poděkování speciální domácí buchtu s růžovou posypkou z pražské pekárny a restaurace ESKA, dvojnásobného držitele BIB Michelin. Vybrané částky zveřejníme po rozpečetění kasiček.

Chtěli byste také ochutnat? Máte smůlu - Dny v růžovém 2019 jsou již minulostí. Ale prezentace vín nekončí. Blíží se nám Královské košty - degustace 300 nejlepších českých a moravských vín. Jedeme za vámi a těšíme se na setkání:

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Elegantní skleněná zátka pro elegantní vína...

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve