Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rekordní Praha

O Královský košt v Praze byl takový zájem, že pořadatelé museli třikrát měnit sál v Clarion Congress Hotel Prague a přiobjednávat počty brigádníků. Velké díky patří managementu hotelu - jen díky němu se vše podařilo "nafouknout" tak, že se konal v jednom z největších pražských konferenčních sálů s účastí téměř tisíce návštěvníků.

Pořadatelé připravili 300 nejlepších českých a moravských vín na celkem 24 distribučních místech. Ale nejen vínem je živ člověk. Proto KRÁL VÍN České republiky doplňuje prezentaci vín o vhodná gastronomická sousta a v řadě případů i o představení zcela nových či neznámých produktů s víny se skvěle snoubících.

Na Královském koštu tak kromě nejlepších 300 českých a moravských vín byly k ochutnání skvělé sýry Olmín z OLMA,  Gran Moravia z BRAZZALE MORAVIA, Nebeský sýr z KRÁL SÝRŮ a trojlístek Herold, Vinařský sýr a Montana z MORAVIA  LACTO. Doplnily je neméně skvělé uzeniny SCHNEIDER a pro mnohé premiérová ochutnávka produktů  PRŠUTERIE CHOVANEČEK. O pitný režim se, jako vždy, stará nejčistší voda AQUILA.

Samostatnou ochutnávku svých sýrů nabídla z rukou usměvavé sýrařky i jihočeská populární mlékárna MADETA.

Kuchařskému týmu šéfkuchaře Clarion Congress Hotel Prague patří velký dík za fantastické ragů z hovězího masa na červeném víně.

Velký zájem budil i vystavený nový Ford Focus Kombi z Ford AMB Auto Praha

O další program skvělý se postaral portál MOJE LÁHVE, který připravil premiérově hodnocení vín návštěvníky přímo na místě. Skvělá byla účast - do hodnocení se zapojilo 438 přítomných, kteří udělili 1 596 hlasů. Vylosovaní hodnotitelé dostali i tekuté odměny. Vrcholnou cenou byla láhev vína Štěpána Maňáka v ceně 1 000 Kč.

Velmi očekávané je losování tomboly. Tentokrát měli vítězové radost ze skvělých vín z NOVÉHO VINAŘSTVÍ, sad skleniček a deknatačních karaf z CRYSTALEXU i z winelád a voucheru na masáž z HOTELU AMANDÉ. Speciální ceny - vouchery připravil Clarion Congress Hotel Prague a také luxusní apartmány Bed & Bike Prachatice

V průběhu večera došlo také k napjatě očekávanému losování VINOTÉKY HAIER v ceně 16 990 Kč. Dvě vinotéky byly ve hře - první pro jednoho z majitelů vstupenky pro 10 osob, druhá pro jednoho z majitelů vstupenky pro 6 osob. Pořadatelé použili k losování vždy čtyři dobrovolníky z publika, kteří z připraveného oosudí vytáhli po 1 ze vstupenek (faktur) a potom spolu stříhali "kámen, nůžky, papír" o vítězství. Dvěma šťastnými majiteli vinoték se stali Jiří Dias z Paskova a Petr Bilík z Vážan.

A pochopitelně, že KRÁL VÍN České republiky opět myslí na potřebné. Pomáhá ženám s rakovinou prsu, na všech Královských koštech můžete přispět pacientskému sdružení žen s rakovinou prsu - Mamma HELP. V Praze každý přispěvatel obdržel jako poděkování speciální obložený chléb z pražské pekárny a restaurace ESKA, dvojnásobného držitele BIB Michelin a nově se také zapojil  COFFEE SQUARE – polovina ceny šálku kávy je určena právě pro Mamma HELP. Vybrané částky zveřejníme po rozpečetění kasiček.

A proto, že je třeba dětem ukazovat práci od malička a proto, že byla sobota, účastnila se, jiřž podruhé, v roli šikovných pomocníků, části akce i dvojčata moderátora akce Branko Černého...

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinařství Maděřič

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve