Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

První sabrage Jana Čenského a Radima Fialy.

Známí herci a milovníci moravského vína Jan Čenský a Radim Fiala byli hosty již pátého Vinobraní v Edenu, které pořádá NC Eden a KRÁL VÍN České republiky. Krásné počasí a špičkoví vinaři přivedli do Edenu rekordní návštěvu.

 
V pátek 5. září se náměstíčko před Obchodním centrem Eden v pražských Vršovicích proměnilo na nefalšované vinné tržiště. KRÁL VÍN České republiky, největší vinařský projekt u nás, sem přivezl desítku špičkových moravských vinařů, které doplnil o dva neméně špičkové české. Ve dvanácti stáncích se tak koštovala a také prodávala prestižní česká a moravská vína oceněná řadou medailí z domova i ciziny. V dalších dvou stáncích byla k porovnání připravena vína španělská, portugalská či italská. Někteří vinaři přivezli i nefalšovaný burčák z moravských, resp. českých hroznů. Nechyběly špičkové sýry, prestižní uzeniny z Kosteleckých uzenin či olivy Carbonell. O pitný režim, v horkém dnu ještě potřebnější než jindy, se starala nejčistší voda k vínu Aquila.

Pořadatelé nepozvali jen vinaře, ale také známé umělce a hlavně milovníky vína. Jan Čenský se spolu s Radimem Fialou dokonale zhostili úlohy kmotrů Vinobraní i nové knihy KRÁL VÍN České republiky 2014. Knihu pokřtili lahví vynikajícího sektu, jehož hrdl sťal pomocí speciální šavle autor projektu a moderátor akce Branko Černý. Stará metoda otvírání sektu, populární u carských důstojníků, zaujala oba přítomné herce natolik, že se po náročné degustaci vín mezi stánky rozhodli sami sabrage zkusit. I když se jim před početným publikem trochu třásla kolena, zhostili se úkolu na jedničku a oba své láhve sťali napoprvé a velmi čistě. Publikum tak bylo svědkem zcela nečekané a neplánované premiéry.

KRÁL VÍN České republiky se nyní rozjede na Královské košty a Turné KRÁLe VÍN napříč celou Českou republikou, aby se 29. listopadu, jako správný pachatel, vrátil na místo činu a zakončil letošní program v pražském Clarionu, kde před několika dny vše začalo…  

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinařství Maděřič

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve