Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

První pražské vinobraní

Vinobraní v Edenu, které pořádá Nákupní centrum Eden ve spolupráci KRÁLem VÍN České republiky je tradičně prvním pražským vinobraním a otevírá podzimní vinařskou sezónu v Praze.

Pátek 9. 9. byl v letošním roce velmi teplým a slunečným dnem. Možná bylo až překvapivé, kolik Pražanů vyrazilo radši do Edenu za vínem, než k vodě. V každém případě to potěšilo nejen pořadatele Vinobraní v Edenu, ale i přítomnou jedenáctku moravských a jednoho českého vinaře.

Svá vína na Vinobraní prezentovali prestižní domácí vinařství. Ochutnávat, konzultovat s vinařem i nakupovat vína mohli návštěvníci u těchto vinařství: VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK, NOVÉ VINAŘSTVÍ, CHATEAU MĚLNÍK, VINAŘSTVÍ MADĚŘIČ, VINAŘSTVÍ KONEČNÝ, VINAŘSTÍ JAN PLAČEK, VITIS STRÁŽNICE, AMPELOS ZNOJMO, PAVLOVÍN VELKÉ PALOVICE, VINAŘSTVÍ VLADIMÍR TETUR, VINAŘSTVÍ FABIKOVIČ a VINICE HNANICE.

V Edenu se rozhodně během celého odpoledne a večera nikdo nemohl nudit. Celou akci moderoval Branko Černý, ředitel soutěže KRÁL VÍN České republiky. Každou půlhodinu představil jednoho z vinařů osobně a společně s návštěvníky ochutnal jejich nejlepší víno. Řady z těchto ochutnávek se účastnili i patroni Vinobraní Jan Čenský a Radim Fiala, ze kterých se tak postupně stávají vinařští odborníci.

V průběhu odpoledne byla na pódiu slavnostně pokřtěna i nová kniha KRÁL VÍN České republiky 2016. Ke dvěma výše jmenovaným patronům se přidala Gabriela Franková, Česká miss 2014. Postupně všichni hosté odsekli sekyrou hrdlo láhve skvělého sektu ze Salabky, aby s ním následně pokřtili knihu a pochopitelně také, spolu s návštěvníky Vinobraní, připili na její úspěch.

Na Vinobraní však nebyla nouze ani o další zábavu. Návštěvníci se fotografovali s legendárním Mustangem a soutěžili o jeho zapůjčení na víkend a snad úplně nejvíc fotografií pořídili s Mr. Bean Double a jeho medvídkem Teddym. Mr. Bean Double se nejen ochotně fotil a těšil děti i dospělé nejrůznějšími kousky, ale také vystoupil na pódiu v půlhodinové skeči, do které zapojil i diváky.

 V průběhu večera nechybělo ani losování o dárkové balíčky (lahev skvělého vína společně s knihou KRÁL VÍN České republiky 2016 a medvídek Teddy). A návštěvníci mohli přispět i dobré věci – koupí lahve růžového vína nebo příspěvkem do kasičky podpořili organizaci MammaHelp, podporující ženy v boji s rakovinou prsu.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
maso uzeniny poličky

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve