Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Specifikace projektu

 Největší soutěž českých a moravských vín je jen jednou ze součástí projektu KRÁL VÍN České republiky.

 

Projekt se skládá z několika vzájemně propojených součástí:
 

1) kniha kapesního formátu a e-kniha

 Autor: Branko Černý – známý propagátor moravského a českého vína, sommelier s degustátorskou zkouškou podle evropských norem ISO a DIN, publicista v oboru vína a gastronomie, spolupracovník pořadu Tescoma Prima vařečka a spoluautor knih „Velká kniha o kráse snoubení vín a pokrmů“, „50 dnů s vinaři“, „Druhá kniha o kráse snoubení vín a pokrmů“ a „Třetí kniha o kráse snoubení vín a pokrmů“, autor projektu Malá encyklopedie českých a moravských vín - 3 ročníky.
 
Anotace:
Kniha je určena k prezentaci českých, moravských a slovenských vinařství, jakož i vín, která tato vinařství nabízejí nebo budou nabízet na trhu v období od podzimu do jara. Kniha je oprostěna od opakujících se doprovodných textů tak, aby byla co nejpřehlednější, nejstručnější a nejpřesnější. Vinařství jsou řazena dle jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí, dále dle abecedy. Každé vinařství do knihy nominuje až 8 aktuálně nabízených vín, které budou nezávislou komisí degustovány a hodnoceny. U vín je uvedeno přehledné hodnocení 1 až 5 korunek, které víno získá dle pravidel soutěže, všechny analytické a místopisné údaje, u nejlepšího vína každého vinaře ještě senzorický popis a gastronomické doporučení. U každého vinařství je uveřejněn fotografický portrét majitele vinařství či sklepmistra a základní údaje o vinařství včetně kontaktů.
Kniha obsahuje i  rejstřík. Od roku 2015 vychází i v elektronické verzi.
 

2) internetová encyklopedie

Encyklopedie byla zřízena v březnu 2006 jako samostatný oddíl existujícího vinařského portálu www.vinnysklep.cz. V listopadu byla otevřena sekce umožňující návštěvníkům hodnotit všechna vína uveřejněná v encyklopedii pomocí 100 bodového systému. Tento portál je v provozu již 8 let a za dobu své existence získal celou řadu pravidelných čtenářů i nových návštěvníků. Rozšíření portálu o prezentaci vinařství a zejména o zcela unikátní všelidový systém hodnocení vín přineslo téměř zdvojnásobení přístupů v roce 2006 a další, velmi zajímavé nárusty v roce 2007 i 2008. Na prezentaci se každý měsíc podívá okolo 10 000 návštěvníků, kteří ročně zaznamenají neuvěřitelných 3 miliony přístupů a stáhnou více než 21 GB dat.
Údaje do internetové prezentace jsou vkládány vždy ihned po jejich získání, tedy i řadu měsíců před vydáním knihy, jejich platnost bude ukončena vždy s vydáním dalšího ročníku KRÁLE VÍN. Neváhejte tedy a zašlete je co nejdříve. V současné době prezentujeme přes 300 českých a moravských vinařství. Najdete ji na www.vinnysklep.cz
 

3) hodnocení vín přihlášených do soutěže na internetu

Nejdůležitějším výstupem pro vinaře je obliba jeho vín na trhu – tedy mezi konzumenty. Většina soutěží samozřejmě vychází z hodnocení profesionálů, kteří někdy více a někdy méně zdařile hodnotí anonymně vína striktně dle jejich kvality v jednou okamžiku. Pochopitelně, že jde o velmi zajímavé a snad i spravedlivé hodnocení, které v následujícím období zcela jistě ovlivňuje trh.
Nicméně trh ovlivňuje i celá řada dalších aspektů – reklamní kampaně, drobná inzerce, ambaláž, dostupnost vín, jejich cena a pověst vinaře. Soubor těchto aspektů dokáže hodnotit pouze široké spektrum konzumentů. Proto jsme připravili na nejdostupnějším médiu současnosti – internetu – velmi jednoduchý systém hodnocení vín, kde mohou vína velmi snadno hodnotit všichni konzumenti. Vzhledem k dlouhodobosti projektu, kdy se hodnocení sbírá 10 měsíců a použitému 100 bodovému systému hodnocení získáme vynikající srovnání hodnocení veřejnosti proti hodnocení profesionálů.
 

4) Reprezentační košt oceněných vín pro vinaře a VIP

Slavnostní večer probíhá vždy ve vybraném zajímavém prostoru na jižní Moravě. Během něj jsou poprvé odtajněny výsledky soutěže. Součástí slavnostního večera je samozřejmě i degustace všech oceněných vín ve spojení s vynikající kuchyní. 
  

5) Královské košty vín

Probíhají ve velkých městech České republiky - v Praze, Ostravě a dalších. Předvádí se na nich 300 nejlepších vín soutěže návštěvníkům z řad odborné i laické veřejnosti. Vína jsou doplněna o drobná sousta.

 

6) Turné KRÁLE VÍN

celorepublikové turné řízených degustací 15 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky. Probíhá od října do prosince ve vinotékách a vinárnách v řadě měst celé České republiky. Je to série řízených degustací nejlépe oceněných 15 vín v soutěži KRÁL VÍN České republiky. Degustace bude osobně řídit autor publikace. Součástí degustace bude projekce fotografií s vinařskou tématikou představující Českou a Moravskou vinařskou oblast, a přednáška na téma snoubení vín a pokrmů, víno v gastronomii a víno, součást společenského života.
 

 

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Salon vín České republiky

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve