Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tiskové zprávy

Kliknutím zvětšíte obrázek

aktuální tisková zpráva se zobrazuje, ostatní tiskové zprávy si můžete stáhnout 

Bobule producenta filmových Bobulí vítězné!

Championem se stalo Chardonnay 2015 výběr z bobulí z VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV s neuvěřitelným bodovým ziskem 95,2. Jednoho z degustátorů víno okouzlilo natolik, že mu dal poprvé v životě 100 bodů. Tomáš Vican, který právě dokončuje pokračování vinařské ságy 3Bobule, tak slaví opět i ve vinařském světě.

VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK se šokujícím průměrem téměř 91 opětovně vyhrálo soutěž kolekcí, druhé místo získalo, stejně jako loni, VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV a třetí získal doslova o prsa TANZBERG MIKULOV. Velmi potěšující je umístění čtyř nováčků v TOP 30 - ENTRÉE VINAŘSTVÍ, VINAŘSTVÍ KŇOUREK, VINAŘSTVÍ FRANTIŠEK HLAVÁČ a VINAŘSTVÍ BRAVENEC.

KRÁL VÍN České republiky, jedna z největších soutěží vín u nás, která již 14 let hodnotí a představuje nejlepší česká a moravská vína vyhlásila v pátek 31. srpna ve Znojmě výsledky ročníku 2019. 173 českých a moravských vinařů přihlásilo rekordních 1370 vzorků vín, které ohodnotila odborná komise v předposledním červencovém týdnu v kongresovém sále hotelu Clarion Congress Ostrava. Je to poprvé, kdy byla takto významná soutěž hodnocena na severu Moravy.

Znojmo se stalo v posledních letech pravidelným místem slavnostního aktu. Ceněné diplomy převzali vinaři ve znojemském divadle. Po slavnostním aktu následovala degustace vín spojená s rautem pro vinaře a od 18 hod první Královský košt pro veřejnost. Na tomto koštu bylo k ochutnání 600 nejlepších vín.

KRÁL VÍN České republiky však nekončí hodnocením a koštem ve Znojmě. Projekt, který si klade za cíl propojit vinaře s jejich konzumenty a naopak, uspořádá během podzimu dalších 9 Královských koštů v 9 městech České republiky. Na nich je pultovým způsobem prezentováno 300 nejlepších vín. Pro skutečné milovníky vín je určeno Turné KRÁLE VÍN – více než 30 řízených degustací 15 nejlepších vín s průvodním slovem Branko Černého, které jsou pořádány doslova napříč celou ČR.

Více informací se dozvíte na www.kralvin.cz

Jak chutná Champion? Barva vína je zlato-zelenkavá. Vůně je dechberoucí, snoubí med a marmelády z exotického ovoce s kandovaným ovocem a jitrocelovým sirupem. Chuť je mnohovrstevná, nazrálá až olejnatá, zahrává si s cukrem i stále ještě živou kyselinou. Nekonečný závěr přináší všechny krásy světa.

Chcete ochutnat championa? Letos to bude hodně napínavé. Tomáš Vican nám k tomu řekl: „Je to skvělý úspěch, kterého si samozřejmě moc vážím. Toto víno nasbíralo řadu cen doma i ve světě, ale tato je jednoznačně největší. Bohužel přišla ve chvíli, kdy zůstatek vína počítáme na desítky kusů. Domluvili jsme se s pořadatelem KRÁLE VÍN, že na všech koštech uděláme přípitek se šampionem a těch několik zbývajících lahví vydražíme pro charitu“

Tiskovou zprávu zpracoval Branko Černý, MBA

dotazy na 608 13 10 13 nebo branko@kralvin.cz

Znojmo, 30. 8. 2019

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Asalonta

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve