Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přes 100 000 pro děti

Vinařství Vajbar přichází se skvělou myšlenkou, jak dobrým vínem podpořit potřebné děti v brněnském dětském domově. Pomáhá mu v tomu Lucie Klukavá, Miss Víno 2013 i celá řada majitelů vinoték.

Lucie si, v rámci své vinařské praxe, ve Vinařství Vajbar vyrobila osobně své vlastní víno z odrůdy Pálava. O tom, jak ho vyráběla, se snad dozvíme někdy příště, mýty, které kolují vinařstvím, jsou však úchvatné. Nicméně víno je připraveno k nalahvování a protože ho lze považovat za jedinečné, rozhodla se Lucie, spolu se svým vinařským patronem Bronislavem Vajbarem věnovat celý výtěžek z jeho prodeje právě dětem z tohoto dětského domova.

Zásadní myšlenkou dne bylo, co dát na etiketu? Asi by tam měla být Lucie, když už je to její víno, ale v jaké stylizaci? V podobě vinařské nymfy vykukující za révím, či princezny v šatech oblíbené Elisha Mode?  Nakonec přichází originální řešení – s etiketou pomohou sami děti a modelem jim bude Lucie. Lucie se tedy vypravila s Broňou Vajbarem a plnou taškou pastelek, voskovek a temper do dětského domova, kde se v průběhu dopoledne započala důležitá grafická práce. Děti mají na vylepšení svých obrázků celý týden a pak přijde ta nejtěžší chvíle – vybrat ten nejlepší.

Víno bude nalahvováno do 666 číslovaných lahví uzavřených přírodním korkem s šesti různými etiketami nesoucími dětské motivy.

Na oslavě 20 let Vinařství Vajbar se sešli zástupci vinoték a distribčních společností prodávající vína Vinařství Vajbar. Poprvé se tu o projektu dozvěděli, ochutnali víno a slíbili, že pomohou s jeho prodejem a shromážděním financí na dobrou věc. Navíc si rovnou závazně zarezervovali víno po kartonech v celkovém objemu 81 kartonů, to je 486 lahví. Cena za toto víno je stanovena na 250 Kč včetně DPH a celá částka je, po odvodu DPH, určena pro Dětský domov.

Vína by měla být připravena k distribuci do 15. května, ale již nyní víme, že se děti mohou těšit na 100 413 Kč.

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Spojujeme různé světy

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve