Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pražské rekordní finále

Celá tůra devíti královských koštů skončila poslední listopadový víkend v Praze, v hotelu Clarion Congress, rekordní návštěvou, která zcela zaplnila restauraci Veduta.

Co vše mohli návštěvníci na Královském koštu zažít? Především pultovou degustaci 300 nejlepších českých a moravských vín z letošní soutěže KRÁL VÍN České republiky. Připomeňme, že sem 153 vinařů přihlásilo 1203 soutěžních vzorků. Vína byla distribuována dokonce z 18 stanovišť za pomoci sommelierů - pořadatelé se tak snažili zamezit frontám a schrumáži při tak vlekém počtu návštěvníků, a nutno říci, že se jim to povedlo.

K vínům patří i pramenitá voda Aquila - nejlepší partner k vínu. Pořadatelé zajistili pro Prahu skvělé Královské ragů v podání kuchařského týmu hotelu Clarion a na drobné zobání chleby s chlazenou paštikou mandlovou a paštikou s brusinkami z Hamé

Velmi populární je losování tomboly. Vyhrát bylo možné moravská přívlastková vína, sady skleniček, sommelierské potřeby,  kosmetické výrobky z hroznů z Wine wellness hotelu Centro Hustopeče a vouchery na ubytování v hotelích Clarion. 

Chcete pomoci ženám s rakovinou prsu? My ano a děláme to dlouhodobě. Na všech Královských koštech můžete přispět na Mamma HELP – pacientské sdružení žen s onemocněním rakovinou prsu. V Praze byl výměnou za příspěvek podáván talíř s nejlepším chlebem pečeným na dřevě v restauraci Eska, letošním držiteli Bib Gourmand Michelin, se dvěma speciálními pomazánkami - hráškovou a vajíčkovou. Návštěvníci se zachovali skvěle i zde a mnozí přispívali dvojnásobnou částkou. Na konto Mamma Helpu přibude více než 6 000 Kč.

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Český magazín pro milovníky vína

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve