Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pražské koštování

Poslední z Královských koštů se tradičně konal v Clarion Congres hotel Prague. Vzhledem k nebývalému zájmu milovníků vína o účast na něm se pořadatelům, díky velké flexibilitě ředitelství hotelu, podařilo místo konání přesunout z tradiční restaurace Veduta do pohodlných a vzdušných prostor kongresového centra. Více než 400 návštěvníků to patřičně ocenilo.

Většina návštěvníků i pro tento košt sáhla po společenském oblečení a kultivovaném chování. Pořadatelé připravili nejen tradiční místa k stání u bistro stolků, ale také řadu stolů a sofa k sezení. Z foyeru tak byla vytvořena odpočinková zóna s otevřeným barem a výdejem studeného i teplého občerstvení.  "Bylo to sice náročné na arganizaci, ale velmi krásné. Velký dík patří řediteli hotelu Mirkovi Bukvovi za velké pochopení pro česká a moravská vína, managementu kongresového centra za velkou flexibilitu a šéfkuchaři hotelu za skvělou přípravu občerstvení" říká Branko Černý, ředitel projektu KRÁL VÍN České republiky.

Pořadatelé připravili k volné konzumaci 300 nejlepších vín z letošního projektu KRÁL VÍN České republiky. K vínům byla k dispozici i Aquila – nejčistší voda k vínu a pochopitelně také neutralizační sousta - prestižní uzeniny z Kosteleckých uzenin a sýr Gran Moravia byly podávány prostřednictvím obložených talířů, které si návštěvníci v průběhu večera měnili za vouchery. Pochopitelně si i v Praze podávalo Královské ragů na červeném víně s malými bramborovými knedlíčky. Na rozdíl od minulých koštů se tady nepodávalo poprvé - zkušebně ho totiž zdejší šéfkuchař uvařil už v minulém roce. I teplé občerstvení se nově podávalo na základě voucheru - stravenky.

Na pódiu proběhlo nejdříve přivítání ředitelem hotelu Mirkem Bukvou. Jak se stalo již tradicí, pořadatelé pro všechny připravili slavnsotní přípitek s Championem – skvělým barrique cuvée Leoše Horáka. Při závěrečném losování šťastných výherců tomboly se opět osobně podílel ředitel hotelu, který ke skleničkám z Crystalexu a k vínům v dárkovém balení přidal i voucher na ubytování v pražském hotelu Clarion. Nebyl však jediným hostem na pódiu - Michal Suk, generální ředitel AMB FORD Praha přidal voucher na týdení zapůjčení vozu Ford a populární herec Radim Fiala přinesl své charisma, díky kterému některé výherkyně při přebírání cen lehce omdlévaly.

KRÁL VÍN České republiky se tradičně zapojuje do charitativních projektů. V letošním roce podporuje sdružení MammaHelp, které pomáhá pacientkám s a po onemocnění rakovinou prsu. Na každém z koštů prodává speciální růžové víno s výtěžkem určeným právě pro MammaHelp. V Hradci Králové se sbírka pro MammaHelp rozrostla o neuvěřitelných 14 200 Kč. Celkem tak KRÁL VÍN České republiky odeslal sdružení Mamma Help 62 400 Kč. Děkujeme!

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Sýry, které zrají jako víno.

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve