Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Plzeňské růžové mámení

Plzeňský Parkhotel byl poslední zastávkou Dnů v růžovém. A nutno říci, že závěr celé dvouměsíční tour se vydařil. Na 150 západočeských milovníků vína zaplnilo konferenční sál a užívalo si několik hodiny pohody se skvělými víny.

Západočeští milovníci vína s radostí a úsměvem poctivě ochutnávali 218 růžových vín a klaretů 101 vinařů soutěžících v JAROVÍN ROSÉ 2017 a s nemenším nadšením i 56 sektů a frizzante z hostujícího KRÁLe VÍN České republiky. Navíc tu mohli ochutnat doslova neuvěřitelné množství sýra, které proměnilo Růžový den v sýrovou párty. Král sýrů prezentoval svůj Nebeský sýr v kombinaci s jahodou a mandlí. Gran Moravia se podávala s wineládou z Wine Wellness hotelu Centro. Skvělý byl i Archivní sýr z Madety. Velkou prezentaci připravila Moravia Lacto - Herold, Vinařský sýr, Montana, Excelent Gold s olivami a Excelent Gold s rajčaty a bazalkou. Navíc byla k ochutnání chlazená paštika mandlová a paštika s brusinkami z Hamé, k tomu všemu nejlepší chléb pečený na dřevě v restauraci Eska, letošním držiteli Bib Gourmand Michelin

Ani v letošním roce nechybí velmi populární soutěže o nejrůžovější pár. Soutěží se o lákavou cenu – karton růžových francouzských sektů. Účast párů byla nebývalá a množství růžových doplňků téměř nekonečné.

Stalo se již tradicí, že se do všech akcí pořádných produkcí KRÁL VÍN České republiky prolíná charita. V posledních letech jsou charitativní aktivity věnovány sdružení pacientek s onemocněním rakovinou prsu Mamma Help. Nově je však pojatý způsob. Pořadatelé totiž připravili lákavě vypadající talíře s žitnými chleby pečenými na bukovém dřevě v pekárně a restauraci Eska, letošním držiteli Bib Gourmand Michelin. Na dvou krajících byli pomazánky ze stejné restaurace, na dalších dvou pak chlazené paštiky z Hamé. Každý, kdo chtěl ochutnat, musel vložit do kasičky se sbírkou na Mamma Help minimálně 100 Kč. Výnos sbírky může být zjištěn až po úředním rozpečetění kasičky, ale odhadem se podařilo nasbírat přes 3 000 Kč.

Dny v růžovém jsou již na konci, ale blíží se podzimní Královské košty. Podívejte se do termínového kalendáře, ať nepropásnete akci, která se koná ve vašem městě.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Uděláme vám cenu na míru!

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve