Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ostrava je růžová!

Ostrava byla historicky, po Praze, prvním místem konání Dnů v růžovém a je to tu tu znát i po letech. Zcela vyprodaný sál, spousta návštěvníků v růžovém, skvělý apetit na víno i na připravené menu. Také rozesmáté a spokojené obličeje a chuť si hrát - to vše byla ve čtvrtek Ostrava.

V rámci Dnů v růžovém pořadatelé prezentují 180 růžových vín a klaretů přihlášených do soutěže JAROVÍN ROSÉ 2019 a také 70 sektů a frizzante z jarní části hodnocení KRÁL VÍN České republiky 2019. Pořadatelé tradičně doplňují prezentaci vín o vhodná gastronomická sousta a v řadě případů i o představení zcela nových či neznámých produktů s víny se skvěle snoubících.

Na Dnu v růžovém tak kromě skvělých českých a moravských vín bylo k ochutnání skvělé pětichodové menu šéfkuchaře hotelu Otty Kokoszinského: 

  • Terina ze sýru Cottage  
  • Vepřová panenka uzená na ovocném dřevě
  • Kachní prso na levandulích, risotto s kandovaným  pomerančem
  • Telecí hřbet v úpravě ,,Sous-vide“, chutney z červené cibule, bramborové pyré s bílým mákem
  • Čokoládový mousse s vinnou pěnou

O pitný režim se, jako vždy, stará nejčistší voda AQUILA.

Samostatnou ochutnávku svých sýrů nabídla usměvavá sýrařka, kterou vyslala jihočeská populární mlékárna MADETA.

Velmi očekávaná je soutěž o nejrůžovější pár, který vyhrál karton růžového frizzante z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Ale v Ostravě zdaleka nevyhrával jen nejrůžovější pár. Všichni přítomní, kteří přišli na akci v růžovém oblečení alespoň na horní polovině těla, získali zdarma vstupenku na prohlídku VINAŘSTVÍ VAJBAR spojenou s degustací. A další byli odměnění při losování tomboly, ve které se rozdávalo víno loňského krále vín VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK.

A pochopitelně, že KRÁL VÍN České republiky opět myslí na potřebné. Pomáhá ženám s rakovinou prsu, na všech Dench v růžovém můžete přispět pacientskému sdružení žen s rakovinou prsu - Mamma HELP. V Ostravě každý přispěvatel obdržel jako poděkování speciální domácí buchtu z kváskového těsta s růžovou posypkou z pražské pekárny a restaurace ESKA, dvojnásobného držitele BIB Michelin. Šestice šťastlivců, kteří si vybrali z pekáče buchtu ořechovou, získala navíc láhev růžového vína. Vybrané částky zveřejníme po rozpečetění kasiček.

Chtěli byste také ochutnat? Jednoduché řešení. Jedeme za vámi a těšíme se na setkání:

23. 5.     DEN V RŮŽOVÉM PRAHA

8. 6.       DEN V RŮŽOVÉM NA ZÁMKU MĚLNÍK

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Kompletní stavební práce...

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve