Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Máte rádi růžovou?

Pak by vám určitě neměl ujít XIII. ročník soutěže rosé a klaretů JAROVÍN ROSÉ a jeho společenské degustační večery nazvané Den v růžovém. Nejrůžovější den v roce se blíží a možná se bude konat i u vás! Navíc ve zcela rekordním počtu vzorků, kterých může být i 250.

Za čtyři roky práce se novému organizačnímu výboru podařilo navýšit počet vzorků téměř 3x a počet návštěvníků 7x. JAROVÍN ROSÉ stále potvrzuje vzrůstající zájem o rosé vína u nás i vysokou prestiž této jediné specializované soutěže na rosé vína v ČR. Nyní přichází další změny. Soutěž je pro rok 2016 určena pouze pro česká a moravská vína, protože česká a moravská rosé jsou stejně nejlepší na světě.

Dny v růžovém získávají nový rozměr – kromě snoubení rosé s pokrmy budou snoubeny i sekty a perlivá vína přihlášená do soutěže KRÁL VÍN České republiky. Pořadatelé tak reagují na zvýšený zájem konzumentů i vinařů o „bubliny“. Jejich jarní prezentace by měla pomoci jejich vyšší konzumaci v létě u bazénů a na prosluněných terasách.

Dny v růžovém se nebudou konat v květnu, ale už v dubnu! Padly totiž zábrany, které určovaly pro propagaci rosé data po 1. květnu. Je tak možné ukázat veřejnosti dlouho očekávaná vína mnohem dříve, než v minulých letech.

Město Znojmo se opakovaně stalo hlavním partnerem soutěže, ale skvělá vína budete moci ochutnat i v dalších městech! Růžová outdoorová párty se bude konat na tradičním místě – v radnici v Obrokové ulici a jejím okolí. Pořadatelé do úzkých historických uliček instalují řadu stánků, pomocí pódií vyrovnají svah a vína budou nalévat až do půlnoci. Asi nenajdete romantičtější degustaci vín u nás. Návštěvníci tu mohou očekávat více než 200 vynikajících růžových vín a klaretů z celého světa. A nejen to, Znojmo je v těchto dnech plné akcí a návštěvníků – probíhá majáles, prezentace partnerských měst i velká degustace vín VOC Znojmo.

Tradičně se Den v růžovém koná v Českých Budějovicích 22. dubna a v Ostravě 29. dubna ve čtyřhvězdových hotelech Clarion. Šéfkuchaři tu naživo prezentují své menu, které si návštěvníci mohou kupovat za velmi vstřícné ceny v degustačních mini porcích. V loňském roce měl premiéru Den v růžovém v Praze – v Clarion Congress Hotel Prague. Letos se na něj můžete těšit už 9. dubna. I tady bude šéfkuchař prezentovat své menu, ale už není třeba si ho kupovat – v novém modelu Dnů v růžovém je toto menu zahrnuté již ve vstupném.

Na podzim měl v Plzni premiéru Královský košt – pultová degustace 300 nejlepších vín ze soutěže KRÁL VÍN České republiky. Premiéra to byla tak vydařená, že se pořadatelé na stejném místě – v Parkhotelu – rozhodli uspořádat i přehlídku rosé vín – Den v růžovém v Plzni dne 15. dubna. A zřejmě ještě není všem překvapením konec. Další Den v růžovém se bude konat v Hustopečích při příležitosti otevření nové zážitkové restaurace v hotelu Centro dne 14. 5.

Vypadá to, že růžová sezóna bude skutečně stát za to. 

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinařství Maděřič

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve