Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Královský košt v Olomouci

První z Královských koštů – veřejné degustace medailových vín projektu KRÁL VÍN České republiky proběhl letos poprvé v historii mimo jižní Moravu ve zcela novém luxusním hotelu Clarion Congress Hotel Olomouc. Cestu sem našlo na 200 milovníků vína ze střední Moravy.

Po pátečním slavnostním Reprezentačním koštu, kterého se zúčastnili vinaři a VIP hosté, se v sobotu 14. 9. s medailovými víny a nejen jimi, setkala i veřejnost. Milovníci vína z Olomouce a okolí získali výsadu premiérového představení.

Elegantní prostory kogresového centra Clarion, stále ještě vonící novotou, se zaplnily úderem 18. hodiny nedočkavými degustátory. Pořadatelé tu pro ně připravili představení nejen vín medailových, ale také pozitivně hodnocených. V Olomouci tak bylo možno ochutnat na 750 vzorků českých a moravských vín. Program večera však nenabízel pouze vína. Součástí aranžmá večera byla i neutralizační sousta v podobě specialit Kosteleckých uzenin, vynikajícího sýra Gran Moravia a oliv Carbonnell. O pitný režim se starala nejčistší voda k vínu Aquila, unavené poutníky restartovala prestižní káva Nespresso.

Nebyla však nouze ani o překvapení. Šéfkuchař hotelu Clarion připravil pro návštěvníky i teplý bufet, který vyvrcholil prezentací špičkového hovězího zralého masa Qualivo. Premiérově tu byly k ochutnání i produkty vyráběné pod značkou Chuť Moravy, které firemní víno.cz připravilo do dárkových balíčků dle receptur našich babiček.

Krásný večer potěšil všechny svou elegancí, bezchybným hotelovým servisem a kvalitou vín. Šťastní jedinci odcházeli bohatší nejen o zážitky, ale také o hodnotné dárky partnerů projektu KRÁL VÍN České republiky. Rozdávali se knihy, produkty Fackelmann, Carbonell, Gran Moravia, výborná vína Vladimíra Tetura či předplatné časopisu Wine&Life Magazine. Vrcholným dárkem byl voucher na víkendový pobyt v kterémkoliv hotelu Clarion.

Další Královské košty jsou připraveny na říjen v Praze, Českých Budějovicích, Hustopečích a Ostravě.

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
I love jižní Morava

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve