Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Královský košt v Českých Budějovicích

Clarion Congress hotel České Budějovice je hostitelem Královského koštu již dlouhých 7 let. Za tu dobu se podařilo v královském městě piva vybudovat velmi zajímavou skupinu milovníků a dnes již možná i poučených znalců vína. Návštěva tak byla opět velmi potěšující a rozhodně i zavazující do příštích let.

Ale nejen vínem je živ člověk. Proto KRÁL VÍN České republiky doplňuje prezentaci vín o vhodná gastronomická sousta a v řadě případů i o představení zcela nových či neznámých produktů s víny se skvěle snoubících.

Na Královském koštu tak kromě nejlepších 300 českých a moravských vín byly k ochutnání skvělé sýry Olmín z OLMA,  Gran Moravia z BRAZZALE MORAVIA a trojlístek Herold, Vinařský sýr a Montana z MORAVIA  LACTO. Doplnily je neméně skvělé uzeniny STEINHAUSER a pro mnohé premiérová ochutnávka produktů  PRŠUTERIE CHOVANEČEK. O pitný režim se, jako vždy, stará nejčistší voda AQUILA.

Samostatnou ochutnávku svých sýrů nabídla z rukou stále usměvavé sýrařky i jihočeská populární mlékárna MADETA.

Během večera se nejen ochutnávala skvělá vína. Na řadu přišlo i to nejlepší - společný přípitek championem, historicky prvním červeným vítězem KRÁLE VÍN, které navíc získalo přes neuvěřitelných 95 bodů. Ano je to Rulandské modré 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ PLAČEK.

O další program skvělý se postarali dva hosté - THE WINES.CZ prezentovali 4 Rieslingy ze zemí a 4 typická italská červená vína ze 4 regionů. Portál MOJE LÁHVE  připravil premiérově hodnocení vín návštěvníky přímo na místě. Skvělá byla účast - do hodnocení se zapojilo víze než 70% přítomných, vylosovaní hodnotitelé dotali i tekuté odměny. 

Velmi očekávané je losování tomboly. Tentokrát měli vítězové radost z ledových vín z ZD NĚMČIČKY,  slámových vín z VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVÍNO I z winelád a voucheru na masáž z HOTELU AMANDÉ. Hlavní cenou byl voucher na pobyt v kterémkoliv hotelu CLARION v ČR.

A pochopitelně, že KRÁL VÍN České republiky opět myslí na potřebné. Pomáhá ženám s rakovinou prsu, na všech Královských koštech můžete přispět pacientskému sdružení žen s rakovinou prsu - Mamma HELP. V Českých Budějovicích každý přispěvatel obdržel jako poděkování speciální obložený chléb z pražské pekárny a restaurace ESKA, dvojnásobného držitele BIB Michelin a nově se také zapojil  COFFEE SQUARE – polovina ceny šálku kávy je určena právě pro Mamma HELP. Vybrané částky zveřejníme po rozpečetění kasiček.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vinobraní v Edenu

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve