Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

KRÁL VÍN České republiky letos opět rekordní

KRÁL VÍN České republiky, jedna z největších soutěží vín u nás, která již 14 let hodnotí a představuje nejlepší česká a moravská vína začíná v pondělí 22. 7. 2019 hodnotit přihlášená vína. 173 českých a moravských vinařů přihlásilo rekordních 1370 vzorků vín, které ohodnotí odborná komise v následujícím týdnu v kongresovém sále hotelu Clarion Congress Ostrava. Je to poprvé, kdy je takto významná soutěž hodnocena na severu Moravy.

„Pohostinství a pohodlí hotelové sítě Clarion využíváme již mnoho let. V posledních letech jsme hodnotili v Praze, kde se letos kongresové centrum rekonstruuje, takže první volba padla na Ostravu. Hodnocení KRÁLE VÍN je velmi specifické, kdy malá komise zasedá celý týden a velmi pečlivě vína hodnotí individuálně i u kulatých stolů s pomocí hodnotícího systému Národního vinařského centra ELWIS. Proto potřebujeme pro hodnotitele jen to nejlepší prostředí a skvělý servis“ říká ředitel soutěže Branko Černý, MBA.

Výsledky budou zveřejněny 30. 8. ve znojemském divadle. Po slavnostním aktu následuje degustace vín spojená s rautem pro vinaře a od 18 hod první Královský košt pro veřejnost. Na tomto koštu bude k ochutnání 600 nejlepších vín.

KRÁL VÍN České republiky však nekončí hodnocením a koštem ve Znojmě. Projekt, který si klade za cíl propojit vinaře s jejich konzumenty a naopak, uspořádá během podzimu dalších 9 Královských koštů v 9 městech České republiky. Na nich je pultovým způsobem prezentováno 300 nejlepších vín. Pro skutečné milovníky vín je určeno Turné KRÁLE VÍN – více než 25 řízených degustací 15 nejlepších vín s průvodním slovem Branko Černého, které jsou pořádány doslova napříč celou ČR.

Sledujte naše on line zpravodajství na webu, Facebooku i Instagramu.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Moje láhve

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve