Ke stažení

Kliknutím zvětšíte obrázek

Servis pro vinaře, kteří se zúčastnili KRÁLE VÍN nebo JAROVÍN ROSÉ

AKTUÁLNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA

Česko zná svá nejlepší růžová, šumivá a perlivá vína roku 2022!

 

JAROVÍN ROSÉ 2022 a KRÁL VÍN České republiky 2022 – výsledky jarního hodnocení vyhlášeny!

 

  • Nejlepším domácím rosé vínem je Pinot Noir klaret pozdní sběr 2020 ZNOVÍN ZNOJMO
  • Vítězem v kategorii šumivých vín se stal Sekt Ella Chardonnay jakostní šumivé víno 2016 VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL se ziskem 90,6 bodu
  • Šampiónem mezi perlivými víny je Cabernet Moravia rosé frizzante perlivé víno 2021 RÉVA RAKVICE se ziskem 91,2.

 

27. dubna zasedla  v prostorách zámečku ve Velkých Pavlovicích odborná komise, aby v rámci soutěží Jarovín Rosé a Král vín vybrala nejlepší tuzemská růžová, šumivá a perlivá vína. Do Národní soutěže růžových vín JAROVÍN ROSÉ přihlásilo 92 českých a moravských vinařů 162 růžových vín a klaretů, přičemž nejvíce byla zastoupena mladá rosé z roku 2021.

Do jarního hodnocení KRÁLe VÍN České republiky pak  67 českých a moravských vinařů  nominovalo 49 šumivých vín a rekordních 86 vín perlivých (frizzante). Král vín je největší vinařský projekt v ČR, Jarovín Rosé nejdůležitější domácí soutěž pro růžová vína a klarety.

Dvaadvacetičlenná komise pod vedením enologa Jaroslava Suského a svého předsedy Branka Černého využívala pro hodnocení tablety systému Národního vinařského centra ELWIS. V komisi zasedli úspěšní a známí vinaři vedle sommelierů i vinařských lektorů. Komisaře přitom potěšila vysoká úroveň testovaných vzorků, stejně jako fakt, že mezi přihlášenými rosé víny bylo 24 mladých suchých vzorků a že se tedy naši vinaři v této kategorii pomalu odklánějí od vín se zbytečně vysokým zbytkovým cukrem.

 

Odborná i laická veřejnost si může všechna pozitivně hodnocená vína ochutnat na celkem deseti „Dnech v růžovém“, tedy na pultových ochutnávkách, které se konají napříč celou ČR v květnu a červnu. Duchovní otec projektu Branko Černý k tomu dodává: „Po dvou nešťastných letech se opět můžeme naplno a spolu se všemi milovníky vína potěšit s bublinkami i růžovými víny. V některých městech zůstaneme pro veřejné ochutnávky na tradičních místech, jinde jsme se pokusili o nová, více sexy místa konání. Každý si tak může vybrat, zda chce víno ochutnávat v luxusním hotelu, na zámecké zahradě, přímo ve vinařství nebo v nákupní galerii. Vybrat návštěvníci budou moci i z doprovodných programů – od grilování na terase, přes nabídku čerstvých ryb až třeba po cimbálovou kapelu.”

 

Jak nejlepší vína chutnají?

 

Pinot Noir klaret pozdní sběr 2020 ZNOVÍN ZNOJMO

Barva je subtilní, tělová s meruňkovými odlesky. Vůně je jemná, decentní, pomalu se rozšiřuje do květnatých tónů, za kterými přichází sušené či kompotované letní bobulové ovoce. Chuť je oblá, příjemně nasládlá a již nazrálá. Přináší všechny tóny buketu a v dlouhé dochuti přidává čistou rybízovou kyselinu.

 

Sekt Ella Chardonnay jakostní šumivé víno 2016 VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL

Barva vína je sytě zlatá se slunečními odlesky. Perlení velmi bohaté, dlouhé, s jemnými perličkami. Vůně je ušlechtile nazrálá, koresponduje s dlouhým ležením, přináší toasty se selským máslem a jemný dotyk kdoulové marmelády. Chuť dokonale koresponduje s vůní, je velmi dlouhá, plná a hutná s toasty, sušeným letním ovocem a bylinkami.

 

Cabernet Moravia rosé frizzante perlivé víno 2021 RÉVA RAKVICE

Barva je veselá, v meruňkovém tónu. Sušené i čerstvé zralé meruňky doslova křičí z buketu, v zadní linii je doplňuje směs letního bobulového ovoce. Chuť je lehká a svěží, s čerstvými meruňkami a bílým rybízem.

Medaile KRÁL VÍNMedaile KRÁL VÍN

Medaile k volnému použití při vašem marketingu a PR

JAROVÍN ROSÉ medaileJAROVÍN ROSÉ medaile

Medaile k volnému použití na vašich webových stránkách a sociálních sítích

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
potřeby nejen pro sommeliery

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve