Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

JAROVÍN ROSÉ

I přes chvílemi zamračené a jednoznačně chladné počasí si do nových prostor ve Znojmě na tradiční prezentaci JAROVÍN ROSÉ našla cestu početná skupina milovníků vína. Částečně venkovní a častěčně vnitřní prostory Domu umění na Masarykově náměstí se ukázaly velmi dobrou volbou a určitě se stanou novou tradicí.

V rámci Dnů v růžovém pořadatelé prezentují 180 růžových vín a klaretů přihlášených do soutěže JAROVÍN ROSÉ 2019 a také 70 sektů a frizzante z jarní části hodnocení KRÁL VÍN České republiky 2019. Pořadatelé tradičně doplňují prezentaci vín o vhodná gastronomická sousta a v řadě případů i o představení zcela nových či neznámých produktů s víny se skvěle snoubících.

Na JAROVÍN ROSÉ tak kromě skvělých českých a moravských vín byly k ochutnání skvělé čerstvé ryby z Rybářství Kolář a něco navíc: 

kapří hranolky, česnekový dip, pečivo
smažený kapr, pečivo
grilovaný pstruh na bylinkách
filet ze sivena, pečivo
filet z candáta, česnekový dip, pečivo
kuřecí paličky, zelný salát, pečivo
zvěřinová klobása, hořčice, pečivo
zelný salát

Také byly k ochutnání skvělé sýry Olmín z OLMA,  Gran Moravia z BRAZZALE MORAVIA a trojlístek Herold, Vinařský sýr a Montana z MORAVIA  LACTO. Doplnily je neméně skvělé uzeniny STEINHAUSER. O pitný režim se, jako vždy, stará nejčistší voda AQUILA.

Všichni přítomní, kteří přišli na akci v růžovém oblečení alespoň na horní polovině těla, získali zdarma vstupenku na prohlídku VINAŘSTVÍ VAJBAR spojenou s degustací. A další byli odměnění při losování tomboly.

A pochopitelně, že KRÁL VÍN České republiky opět myslí na potřebné. Pomáhá ženám s rakovinou prsu, na všech Dnech v růžovém můžete přispět pacientskému sdružení žen s rakovinou prsu - Mamma HELP. Ve Znojmě každý přispěvatel obdržel jako poděkování speciální domácí buchtu z kváskového těsta s růžovou posypkou z pražské pekárny a restaurace ESKA, dvojnásobného držitele BIB Michelin. Šestice šťastlivců, kteří si vybrali z pekáče buchtu ořechovou, získala navíc láhev růžového vína. Vybrané částky zveřejníme po rozpečetění kasiček.

Chtěli byste také ochutnat? Jednoduché řešení. Jedeme za vámi a těšíme se na setkání:

16. 5.     DEN V RŮŽOVÉM OSTRAVA

18. 5.     DEN V RŮŽOVÉM DĚČÍN

23. 5.     DEN V RŮŽOVÉM PRAHA

8. 6.       DEN V RŮŽOVÉM NA ZÁMKU MĚLNÍK

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
S Vámi od roku 1992

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve