Hustopečské finále

Tradičně se poslední košt sezóny odehrává až v lednu následujícího roku ve wine wellness Hotelu Amandé v Hustopečích. Nejinak tomu bylo i letos. Košt zaplnila stovka nadšených milovníků vína (větší počet zapovídá nařízení Vlády) a po roční přestávce si košt důkladně užila. Většina návštěvníků přijíždí z celé ČR a užívá si víkendový pobyt spojený s relaxací ve wellness.

KRÁLOVSKÝ KOŠT je pultovou degustací nejlepších vín KRÁLE VÍN České republiky 2021, která probíhá v jedenácti  hotelových kongresových centrech po celé ČR. Spolu se skvělými víny se návštěvníci dozví řadu informací z vinařského zákulisí, či ze zkušeností se snoubením vín a pokrmů.

V letošním roce pořadatelé šetří přírodu a přešli od tištěného katalogu k on-line elektronickému. Letos je navíc VYLEPŠENÝ O MOŽNOST NÁKUPU VÍN. "On-line aplikace obsahující katalog vín, která můžete ochutnat na Královských koštech. Po zadání e-mailové adresy si v ní uživatel navíc může označovat vína, která chce na koštu ochutnat. Tuto přípravu si může udělat už doma před příchodem na akci. Stejně tak si může předem vytisknout vybraná vína, preferuje-li poznámky v papírové formě. Během degustace si pak může k vínům psát vlastní poznámky a hodnocení. Systém umožňuje i objednávky některých vín přímo z e-shopu vinaře za jeho ceny" Připojujeme se tak k ekologickým trendům a šetříme přírodu! Poděkování za tuto skvělou práci patří lidem z portálu MOJE LÁHVE.

Občerstvení na tomto koštu zajišťuje skvělá kuchyně hotelu, ale novinku v nabídce sýrů - zcela nový český pařený sýr REICHENBERGER - jsme představili publiku i zde. K vínům samozřejmě nemohla chybět nejčistší voda AQUILA.

Během večera se losují věcné ceny a každý z návštěvníků obdrží jako dárek e-knihu KRÁL VÍN České republiky 2021

Sezónu uplynulého KRÁLE VÍN hodnotí Branko Černý: "Děkujeme moc všem návštěvníkům, kteří na košty v téo podivné době přišli a podpořili tak české a moravské vinaře. Děkujeme manažerům hotelů a kongresových center za pochopení u všech změn, které dnešní doba přinesla. Jsem šťastný, že se nám podařilo uspořádat všechny naplánované košty napříč celou republikou a doufáme, že to letos bude vše snažší a veselejší".

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Maryša

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve